کد خبر: ۷۲۳۸۱۰۲
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر : ۷۲۳۸۱۰۲
گروه : البرز » کرج
امام جمعه کرج:

امام جمعه کرج گفت: چرا بعضی از جریانات اصرار دارند کسانی را از خارج استان وارد کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، آیت الله حسینی همدانی، خطیب نماز جمعه کرج در ابتدای خطبه‌های نماز جمعه امروز کرج با اشاره به ۱۳ جمادی الثانی سالروز ارتحال حضرت ام البنین (س) همسر گرامی امیرالمومنین (ع) و مادر علمدار کربلا عباس بن علی (ع)، این بانوی بصیر، صبور و پر استقامت گفت: این بانوی بزرگوار مانند زینب کبرا (س) با استفاده از ابزار رسانه مثل خطابه و سخنرانی تلاش کرد از تحریف واقعه کربلا و عاشورا جلوگیری شود.

او افزود: روز ارتحال این بانوی مکرم، روز تکریم همسران و مادران شهدا نیز نامگذاری شده، مادرانی که اگرچه در جنگ حضور نداشتند، اما افرادی با تفکر حسینی را تربیت کردند، بانوانی که با شجاعت در کنار همسران خود ماندند تا آن‌ها بتوانند تاریخ سازی کنند.

او به موضوع خانواده و جمعیت نیز اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها در موضوع فرزند آوری باید بیش از گذشته اهمیت دهند، باید به جمعیت و فرزندآوری و مسیر کاهش جمعیت اهمیت داد، تا جمعیت نداشت نداشته باشیم نمی‌توانیم تمدن سازی کنیم، جمعیت در تولید ناخالص ملی نیز اهمیت دارد، متاسفانه خواسته‌های رهبر معظم انقلاب در موضوع جمعیت یا اجرا نمی‌شود یا به خوبی اجرا نمی‌شود یا با شیطنت‌هایی اجرا می شود.

امام جمعه کرج در ادامه صحبت‌های خود به موضوع بصیرت افزایی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۵ یک افسر امنیتی آمریکا که در حوزه ایران تخصص دارد و مامور عملیات ویژه سازمان سیا در خاورمیانه است یک طرح ۷ بخشی را به کنگره آمریکا برای مقابله و مهار ایران مطرح کرد، در ۳ سال گذشته نیز ظاهراً با نیرو‌های داخلی و موضوع نفوذ برخی از موضوعات این طرح اجرا شده، مثلاً جاسوس گیری از ایران، فرار مغزها، فشار بر ایران به بهانه حقوق بشر، دامن زدن به فتنه‌های مذهبی، تشدید ایران‌هراسی در بین کشور‌های عرب منطقه.

آیت الله حسینی همدانی افزود: یکی از مهمترین بخش‌های این طرح تشدید موج جنگ اطلاعاتی علیه ایران است، در این طرح گفته شده باید حمایت مردمی از رژیم مورد هدف قرار گیرد و هر اقدامی از سوی فرد گروه نهاد و مسئولی که موجب تضعیف حمایت مردم از رژیم شود باید حمایت شود.

او افزود: یکی از راه‌ها برای خنثی کردن این توطئه صحنه انتخابات است که قطعاً و به فضل الهی حضور مردم پای صندوق‌های رای تو دهنی محکمی به دشمنان خواهد بود.

امام جمعه کرج گفت: یکی از امتیازات انقلاب مردمی بودن آن است، در همه عرصه‌ها مشارکت مردم مشکلات را حل کرده است، هرچه مشارکت بیشتر همبستگی بیشتر، شورای نگهبان نیز کف صلاحیت‌ها را می‌سنجد، اما شایستگی‌ها را شما باید بسنجید، در استان هم گروه‌ها و جریانات مختلف دنبال گزینه‌های خود هستند وضعیت مطلوبی وجود دارد.

او با اشاره به این که از شخص خاصی برای انتخابات حمایت نکرده است، افزود: تا امروز از کسی نام نبرده ام و اگر کسی از طرف من از شخص خاصی نام ببرد خودش مسئول است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: اما خواهران، برادران و جوانان باید وارد عرصه شوند و یک حرکت تازه‌ای را از سر اخلاص برای نظام و مردم انجام دهند، چرا بعضی جریانات اصرار دارند از خارج استان افرادی را بیاورند در حالیکه البرز توانمند است و همه جناح‌ها در استان افراد لایق را دارند، پرده نشین‌ها و پدرخوانده‌ها دست از سر استان بر دارند.

او در پایان با یادآوری حرکت افسران نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷ این حرکت را نقطه عطفی در انقلاب دانست و از مردم خواست تا با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن توطئه دشمنان را خنثی کنند.

انتهای پیام/د.خ

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر