کد خبر: ۷۲۳۸۸۱۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
کد خبر : ۷۲۳۸۸۱۲
گروه : قم » قم

همزمان با ایام الله دهه فجر، ۸ طرح بهداشتی و درمانی با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قم به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، همزمان با ایام الله دهه فجر، ۸ طرح بهداشتی و درمانی با حضور بهرام سرمست استاندار و دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قم به بهره برداری رسید.

دکتر قدیر در این مراسم گفت: یکی از این طرح ها، راه اندازی فاز اول کلینیک ویژه مرکز آموزشی درمانی، نکویی-هدایتی-فرقانی است که در ۵ هزار و ۲۶۰ متر مربع و در چهار طبقه احداث شده که برای راه اندازی آن ۱۵۰ هزار میلیون ریال صرف شده است.

او افزود: در این کلینیک خدماتی از جمله رادیو گرافی، آزمایشگاه، سالن‌های آموزشی، فضا‌های حضور متخصصین و... تعبیه شده که با راه اندازی آن برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: از دیگر پروژه‌ها راه اندازی دو بخش IPD (توریسم درمانی) در بیمارستان‌های فرقانی و شهید بهشتی قم است که برای این منظور نیز در مجموع دو طرح قابل افتتاح و ۱۷ تخت مجهز در نظر گرفته شده است.

او افزود: در این بخش خدماتی از جمله جراحی، CCU، ICU، خدمات پاراکلینیکی، NICU و... ارائه می‌شود که برای راه اندازی این دو بخش اعتباری بالغ بر هزار میلیون ریال هزینه شده است.

دکتر قدیر همچنین به راه اندازی خانه بهداشت روستای ونارچ اشاره کرد و گفت: این خانه بهداشت در یک طبقه و با متراژ ۲۱۳ متر مربع ساخته شده که برای راه اندازی آن اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

او افزود: این خانه بهداشت دارای بخش‌هایی از جمله داروخانه، تزریقات آقایان و خانم ها، اتاق احیا، پزشک عمومی، دندانپزشکی، بهداشت خانواده و... است که علاوه بر خدمات رسانی به روستائیان برای ۱۰ نفر نیز اشتغالزایی ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همچنین خانه بهداشت روستای سنجگان با ۲۱۳ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیون ریال همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

دکتر قدیر راه اندازی خانه بهداشت روستای جنداب را از دیگر طرح‌های افتتاح شده عنوان کرد و گفت: این پروژه نیز با ۳ هزار میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۰ نفر احداث شده که با راه اندازی آن بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی مردم در روستا، برطرف می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم راه اندازی دستگاه اکوی قلب جنین را از دیگر طرح‌های افتتاح شده دانست و گفت: این دستگاه نیز یکی از مجهزترین دستگاه‌های اکوی قلب جنین است که در بیمارستان ایزدی قم دایر و در کنار کلینیک‌های ویژه خدمات رسانی خواهد کرد.

گفتنی است: بخشی از هزینه‌های این طرح‌ها را خیرین پرداخت کرده اند.

سرمست استاندار قم هم در این مراسم با اشاره به اهمیت سلامت در جامعه گفت: بخش سلامت در کنار امنیت جزو مهمترین الویت‌های ما است و در مدیریت استان تلاش ویژه‌ای برای ارتقا سلامت صورت می‌گیرد.

او با بیان اینکه سالانه حدود ۳ میلیون گردشگر خارجی به قم سفر می‌کنند گفت: به بحث توریسم سلامت باید توجه ویژه شود و زیر ساخت‌ها در این حوزه ارتقا یابد چرا که وجود ۳ میلیون زایر خارجی و حدود ۲۵ میلیون گردشگر در قم ظرفیت خوبی برای ارتقا توریسم سلامت است.

سرمست این پتانسیل را بسیار مهمی ارزیابی کرد و نسبت به بی توجهی‌ها در این حوزه ابراز تاسف کرد.
استاندار قم همچنین از نقش ویژه خیرین در حوزه سلامت استان گفت و افزود: در حوزه سلامت در قم بیشترین نقش برای ارتقا را خیرین ایفا کرده اند.

در پایان این مراسم از آقایان حاج محمود پارچه باف و حاج حسن مسبح به نمایندگی از خیرین حوزه سلامت تجلیل شد.

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر