کد خبر: ۷۲۴۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
کد خبر : ۷۲۴۵۱۲۸

پل شهدای هفتم تیر شهر پلدختر روز چهارشنبه با حضورعلیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور روز چهارشنبه در این آیین گفت: این پل با ۲ هزار و ۲۶۵ متر طول و پایه‌های ۱۰ متری توسط شرکت سامان محیط وابسته به بنیادمسکن در شهر پلدختر تطول، توسعه و بخشی از آن تعویض شده است.

علیرضا تابش افزود: امروز خوشحالیم که پروژه بسیار بزرگ دیواره ساحلی با حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و پل هفتم تیر این شهر بعد از سیل توسط مهندسان مشاور طراحی شده که زیر پایه‌های ۱۰ متری روی زمین و در زیر زمین نیز چاهک‌هایی حفرکه داخل آن آرماتور بندی و بتون ریزی شده است.

او یادآورشد: تعداد یکهزار و۱۰۰ شمع به طول ۳۲ هزارو ۵۰۰ متر در این دیواره ساحلی احداث شده که در این شمع‌ها پنج هزار و ۴۰۰ تن آرماتور مصرف شده و ۶۴ هزار متر مکعب بتون ریزی دارد که یکی از کار‌های اساسی است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:دیواره ساحلی شهر پلدختر از سازه‌های اساسی است که به خاطرحفاظت شهر در معرض خطرسیل بسیار پرقدرت است و شهر را ایمن می‌سازد که امروز با توجه به قولی که مسوولان به مردم داده بودند بخش عمده‌ای از آن تکمیل و تا پایان سال تحویل داده می‌شود.

تابش افزود:امروز این طرح توسط شرکت سامان محیط وابسته به بنیاد مسکن انجام و مهندسان مشاور این طرح که روی آن نظارت کردند همه افراد خبره و مسلطی بودند که با همکاری مردم و استانداری لرستان انجام شده و جای تشکر دارد.

او به دیواره‌های ساحلی روستا‌های سیل زده چم مهر و بابازید در پلدختراشاره و یادآور شد: طبق برنامه زمان بندی شده این طرح‌ها در جلسه‌های مختلف روند آن‌ها پیگیری و کنترل می‌شود و در ابتدای سالجاری بخش عمده‌ای ازکار جمع می‌شود.

 

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر