کد خبر: ۷۲۴۵۵۸۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
کد خبر : ۷۲۴۵۵۸۹
گروه : کرمان » کرمان
فرامرزیان عنوان کرد؛

معاون توسعه مدیریت منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: این وزارت به دلیل اینکه نظام بودجه ایش متفاوت با دستگاه های دیگرست، وضعیت حقوق کارکنانش خوب نبوده و نیست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در نشستی با کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان که در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، گفت: در سنوات گذشته خیلی قوانین و رعایت اصول با سختی امروز نبوده و وزات ورزش و جوانان و سازمان تربیت بدنی سابق مجموعه منابعش منابع فصل پنجی بوده است و امروز به دلیل اینکه نظام بودجه ایش متفاوت با دستگاه‌های دیگرست، لذا وضعیت حقوق کارکنانش خوب نبوده و نیست.

 

او با اعلام اینکه بعد از قانون خدمات کشوری، این افزایش باید طی دو مرحله صورت می‌گرفته، افزود: این افزایش حقوق در سال‌های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ در اکثر دستگاه‌ها اتفاق افتاده و بعد هم افزایش‌های ۱۰ و ۱۵ درصدی سالانه روی آن نشسته و میزان حقوق را در یک نقطه‌ای به صورتی قابل توجه بالا برده است، این درحالیست که در وزرات ورزش و جوانان این اتفاق نیفتاده است.

فرامرزیان با تأکید بر اینکه از روزی که آمده ایم خیلی پیگیری و مکاتبه کرده ایم، تصریح کرد: اگر وضعیت منابعمان به صورت ملی تعریف شده بود، خیلی دستمان باز بود، ولی اکنون دستمان باز نیست.

 

او بیان داشت: گاهی در سطح ادارات کل استان‌ها تلاش کرده ایم از طریق چانه زنی، قدرت تعامل، پیگیری و حتی گاهی سماجت و پافشاری از حقوق همکاران دفاع کنیم.

معاون توسعه مدیریت منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شاکله‌ی اداری، حقوقی و مالی در وزارت ورزش و جوانان خیلی ضیف طراحی شده است، گفت: هم اکنون پایین‌ترین پول مربوط به وزرات ورزش است.

 

فرامرزیان از انجام یک کار مضاعف در بحث افزایش حقوق‌ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد: ۳۵ درصد افزایشی که قرار است محقق شود، تا دو هفته آینده انجام شود.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه متأسفانه وزارت ورزش و جوانان کوتاهترین راه و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده است، افزود: سایر دستگاه‌ها زمانی که امکان افزایش پست بوده، این کار را کرده اند و سطوح سرپرستی شان را ارتقاء داده اند، این در حالیست که دروزارت ورزش و جوانان همه‌ی نیاز‌ها از طریق هیئت‌ها و از طریق طرح تأمین شده، یعنی به جای گرفتن مجوز استخدام و گرفتن سهمیه پست، کوتاهترین راه و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده اند.

 

فرامرزیان تصریح کرد: در زمانی که تمام دستگاه‌های دولتی ملزم به کوچک شدن شدند، ماهم شامل حالشان شدیم و طی دو سال گذشته علی رغم اینکه ما کاهش پست نداشتیم، اما امتیاز لازم را در حوزه ساختار گرفتیم، خیلی تلاش کردیم دفاع کنیم، ولی قانونی مصوب شده و در زمان بندی تعیین شده باید کاهش پیدا کنیم.

او تعداد کل پرسنل دستگاهی را شش هزار و خورده‌ای و پیمانی را چهارهزار و خورده‌ای اعلام و تصریح کرد: یکی از کم عددترین دستگاه‌ها در سراسر کشور هستیم، در حالی که نوع خدماتی که همکارانمان در سطح کشور می‌دهند، بسیار گسترده است.

 

فرامرزیان با بیان اینکه چند مدل به سازمان اداره استخدامی برای ساماندهی وضع نیرو‌ها ارائه کرده ایم تا کار از طریق خرید خدمات اداری انجام شود، بیان داشت: ناگزیریم فعلا این راه را ادامه دهیم.

او گفت: جذب نیرو در تمام کشور خیلی سخت است، ولی در ادارات ورزش و جوانان استان‌ها روش‌های غیرمتعارف جذب نیرو‌های هیئتی سبب شده سهم همکاران از منابعی که ما ایجاد می‌کنیم به حداقل می‌رسد.

فرامرزیان با تأکید بر آموزش و انجام مهارت حین خدمت به کارکنان افزود: همه باید در مورد آموزش‌های موردنیازمان مطالبه گر باشیم و بدانیم آموزشی به درد ما می‌خورد که مهارت ما را افزایش دهد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر