کد خبر: ۷۲۴۵۷۲۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
کد خبر : ۷۲۴۵۷۲۷
گروه : کرمان » کرمان
بسته اخبار انتظامی ؛

فرمانده انتظامی شهرستان بافت از واژگونی یک دستگاه خودروی پژو پارس در محور"بافت-ارزوئیه" و کشته شدن راننده و سرنشین آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،سرهنگ میرافضلی فرمانده انتظامی شهرستان بافت گفت: در پی کسب خبری مبنی بر واژگونی یک دستگاه پژو پارس در محور بافت - ارزوئیه، ماموران کلانتری ۱۲ در محل حاضر شدند.

او افزود: با حضور ماموران در صحنه مشخص شد بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو پارس در این محور راننده و سرنشین آن در صحنه فوت شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان بافت با اشاره به سردی هوا و احتمال یخ زدگی اکثر معابر درون و برون شهری گفت: بر اساس اعلام کارشناسان پلیس راه بی احتیاطی راننده و لغزنده بودن جاده مهمترین دلیل بروز این حادثه دلخراش بوده است.

کشف ۲۲۲ کیلو تریاک در عملیات پلیس منوجان

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۲۲۲ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس شهرستان منوجان خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت:ماموران پاسگاه انتظامی"چاه شاهی"شهرستان منوجان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری محور"منوجان-هشتبندی"میناب به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک شده و به آن دستور ایست دادند.

او افزود: راننده این خودرو بدون توجه به اخطار پلیس با افزایش سرعت و حرکات مارپیچ اقدام به فرار کرد، اما با سرعت عمل ماموران متوقف شد.
سردار ناظری با اشاره به دستگیری ۲ متهم تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو ۲۲۲ کیلوگرم تریاک کشف و متهمان تحویل مقام قضائی شدند.

توقیف ۲ هزار و ۷۳۱ خودرو و موتورسیکلت درزرند

فرمانده انتظامی شهرستان زرند از توقیف ۲ هزار و ۷۳۱ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف از اول سال جاری تاکنون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود خداداد نژاد در تشریح این خبر گفت: از آغاز سال‌جاری تاکنون تعداد هزار و ۴۵۱ دستگاه خودرو و هزارو ۲۸۰ موتورسیکلت در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و انتظام بخشی در سطح شهرستان توقیف شده است.

او افزود: این وسایل نقلیه به علت داشتن دستور قضائی،  ارائه نکردن گواهینامه یا مدارک، عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، آلودگی صوتی، انجام حرکات خطرناک و نمایشی و عدم استفاده موتورسواران از کلاه‌ایمنی توقیف و روانه پارکینگ شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان زرند تصریح کرد: هدف پلیس افزایش امنیت، آسایش و آرامش مردم است و می‌طلبد شهروندان همکاری بیشتری با پلیس در برخورد با مجرمان و هنجارشکنان داشته باشند.

ممنوعیت نصب هرگونه علائم و نقوش تبلیغاتی و تجاری بر روی خودرو

رئیس پلیس راهور استان کرمان با اشاره به ماده ۲۰۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی گفت: نصب هر نوع علایم وپلاک‌های متفرقه و همچنین الصاق نقش هر نوع آگهی، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یا بیرونی وسایل نقلیه به منظور تجارت، تبلیغ، نمایش و سایر موارد ممنوع است.

سرهنگ یوسف نجفی گفت: برابر ماده ۲۰۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی نصب هر نوع علایم و پلاک‌های متفرقه و همچنین الصاق نقش هر نوع آگهی، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یا بیرونی وسایل نقلیه به منظور تجارت، تبلیغ، نمایش و سایر موارد ممنوع است.

او افزود: بر همین اساس ماموران پلیس راهور در صورت مشاهده اینگونه تخلفات، اعمال قانون و جریمه راننده متخلف را انجام خواهند داد و صاحب خودرو نیز باید نسبت به پاک کردن بدنه خودرو از هرگونه نوشتار یا الصاق عکس اقدام کند.

رئیس پلیس راهور استان با اشاره به شروع تبلیغات کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این موضوع شامل انجام تبلیغات کاندیدا‌ها بر روی خودرو‌ها نیز می‌شود که لازم است شهروندان از انجام اینگونه مسائل خودداری کنند.

عزم جدی پلیس در مبارزه با ورود و توزیع ماده روانگردان شیشه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به تشدید تلاش‌های سوداگران مرگ برای افزایش ورود و عرضه ماده روانگردان شیشه از عزم جدی پلیس و اجرای تدابیری خاص در جهت مبارزه با این ماده بسیار خطرناک خبر داد.

سرهنگ سید موسی حسینی در کمیته مقابله با عرضه و ورود موادمخدر گفت: علیرغم کاهش کاشت موادمخدر سنتی در کشور‌های همسایه، اما کارگاه‌های ساخت شیشه در این مناطق افزایش یافته اند و شاهد تلاش بیشتر سوداگران مرگ برای افزایش ورود و عرضه این ماده روانگردان به کشور هستیم.

او بیان داشت: در این میان طی سال جاری بیش از۱۰ تن شیشه در سطح کشور کشف شده که حدود یک تن و ۲۵۰ کیلوگرم آن مربوط به کشفیات استان کرمان است و در این رابطه با عزمی جدی و تدابیر ویژه‌ای به دنبال مقابله هوشمندانه با این ماده روانگردان فوق العاده خطرناک هستیم.
او تصریح کرد: در همین رابطه افزایش دستگیری‌های حوزه موادمخدر در کاهش بیشتر جرائم نیز چشمگیر بوده و بنا به بررسی‌ها می‌توان گفت درصد جرائم از جمله انواع سرقت‌ها مرتبط با معتادان هستند و این قشر آسیب دیده به سایر ابعاد سلامت، اقتصاد و مسائل فرهنگی اجتماعی افراد دیگر هم آسیب می‌رسانند.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه کشفیات موادمخدر امسال پلیس استان از مرز ۱۰۰ تن گذشته و کار‌های اطلاعاتی خوبی نیز انجام شده، گفت: در راستای مبارزه فراگیر با ورود مواد افیونی چند ایستگاه بازرسی سطح استان به سگ‌های مواد یاب تجهیز می‌شوند که به زودی این طرح با استقرار تیم‌های مجرب در حوزه جنوب و شرق استان افتتاح خواهد شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: مورد مهم بعدی که با جدیت تمام در حال مقابله با آن هستیم بحث ورود پیش ساز‌های شیشه است که در تلاش هستیم مبادی انتظامی و سایر رده‌های درگیر با موادمخدر این مواد را بشناسند تا در کاهش ورود و عبور آن‌ها از کشور اقدامات اثربخشی صورت بگیرد، اما در کنار همه این اقدامات توصیه اصلی و روی سخن ما با تمام افراد جامعه به ویژه والدین است که باید ضمن پرهیز جدی از هرگونه سوءمصرف موادمخدر به شدت از فرزندان جوان خود در مقابل گرایش به موادمخدر و روانگردان مراقبت کنند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر