کد خبر: ۷۲۴۶۰۳۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
کد خبر : ۷۲۴۶۰۳۱
گروه : فارس » شیراز

پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری جنوب ۳۵ متری طلاییه و شیب شکن سجادیه در مسیر رودخانه چنارراهدار به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شهردار شیراز در آیین افتتاح مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی جنوب ۳۵ متری طلاییه گفت: در راستای توسعه متوازن خدمات شهری، همزمان با اجرای پیاده راه سلامت در بلوار شهید چمران در مناطق هفت، ۹ و ۱۱ نیز که از مناطق کمتر برخوردار شهر محسوب می‌شوند، مسیر‌های دوچرخه سواری و پیاده روی در حال اجرا است.

اسکندرپور اضافه کرد: طبق رویکرد انسان محور شهر را برای همه شهروندان می‌سازیم و اینگونه نیست که تنها به یک بخش از شهر توجه کنیم بلکه در اجرای پروژه‌ها تمام مناطق شهر را مد نظر قرار می‌دهیم.

او با اشاره به تغییر رویکرد شهرداری شیراز در اجرای پروژه‌ها افزود: در افتتاح پروژه‌هایی همچون مسیر دوچرخه سواری به اثربخشی پروژه‌ها بر کیفیت زندگی شهروندان توجه می‌کنیم لذا اگرچه ابعاد پروژه کوچک مقیاس است، اما اثربخشی آن برای شهروندان ساکن در محدوده شهرداری منطقه ۹ به ویژه منطقه طلاییه بالا است.

شهردار شیراز با اشاره به هزینه بالای تملک املاک مورد مسیر این پروژه گفت: مدت‌هاست که به دنبال اجرای پروژه بزرگ کنار روخانه چنارراهدار مانند چمران شمالی هستیم، اما عمده مشکل ما تملک املاکی است که باید انجام شود.

اسکندرپور بیان کرد: امید است پروژه مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری حاشیه چنار راه راهدار با احداث پارک حاشیه‌ای در ضلع شمالی و جنوبی به طول ١٤ کیلومتر در شمار یکی از زیباترین پروژه‌های شهر شیراز در آید که البته در یک افق چند ساله انجام می‌شود.

او نوید داد: طی روز‌های آینده عملیات اجرایی قطعه‌ای از این پارک حاشیه‌ای آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه ٩ شیراز نیز در این مراسم گفت: پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه سلامت طلاییه به طول سه کیلومتر که دو کیلومتر آن در قسمت غربی و یک کیلومتر در قسمت شرقی ایجاد شده است، به بهره برداری می‌رسد.

فرزاد میرزایی افزود: طول رودخانه چنار راهدار و طول محور طلاییه ١٤ کیلومتر تعریف شده تا همه شهروندان بتوانند از آن استفاده کنند.

او، ظرفیت تفریحی حاشیه رودخانه چنارراهدار را بیش از رودخانه خشک دانست و اضافه کرد: برنامه‌های متنوعی برای ساماندهی این مسیر از جمله احداث باغ بانوان، پارک سلامت و شیب شکن پنجم محور چنارراهدار را در دستور کار قرار داده‌ایم.

شهردار منطقه ۹ شیراز هزینه اجرای پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه سلامت طلاییه را ١.٥ میلیارد تومان و هزینه تملک این محور را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

بر اساس این گزارش شیب شکن سجادیه واقع در ۵۰ متر بعد از پل سجادیه در مسیر رودخانه چنارراهدار با هزینه ۱۵ میلیارد ریال با هدف کاهش سرعت مخرب آب در مواقع سیلاب احداث و مسیر دوچرخه سواری جنوب ۳۵ متری طلاییه با هدف ایجاد فضای مناسب جهت اوقات فراغت شهروندان توسط شهرداری منطقه ۹ احداث شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر