کد خبر: ۷۲۴۶۴۱۰
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
کد خبر : ۷۲۴۶۴۱۰
گروه : البرز » کرج

امام جمعه کرج گفت:مردم ایران هیچگاه صحنه را ترک نمی کنند، اگرچه دشمنان بارها ترفند رسانه ای و خبری برای عدم حضور مردم در عرصه های مشارکتی داشته اند .

سایه پدرخوانده ها از البرز کم شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج گفت: حضرت زهرا(س) الگویی والا برای زنان جامعه اسلامی است که این بانوی بزرگوار یک شخص نیست بلکه یک مکتب بوده و برای سعادت انسان نظام فکری و تربیتی دارد.

آیت الله حسینی همدانی افزود : انسان سازی ، جامعه سازی و خانواد ه سازی از موضوعات مهم مکتب تضمین شده فاطمه زهرا (س) است که که برای سعادت جامعه باید این مکتب را مورد توجه قرار داد.

امام جمعه کرج گفت: روش حضرت ولی عصر عج الله نیز مکتب فاطمی است و صدیقه طاهره براساس روایت حقیقت شب قدر بیان شده است و  امروز بانوان باید با تاسی از زهرای اطهر(س) به نقش خود درجامعه بیش از پیش بپردازند و مهمترین نقش زنان مادری و تربیت فرزندان است که باید به این نکته توجه داشت زن حرمت دارد و و زن منشاء رحمت الهی است ، و هرچه که کرامت زن را خدشه دار کند از نظر اسلام مردود است.

او افزود : زنان اولین هدایت کننده فکری و عاطفی جامعه هستند و امروز دشمنان دختران و زنان جامعه اسلامی را نشانه رفته اند تا با ضربه زدن به این قشر مهم جامعه نهاد خانواده را خدشه دار کنند و  نباید حضور و فعالیت اجتماعی زن مانع از رسیدن به وظیفه و مسئولیت اصلی او درخانواده شود و امروز شاهد آن هستیم دشمنان به دنبال بی بندی و بار و فساد اخلاقی هستند تا خانواده ها دچار فروپاشی شوند .

امام جمعه کرج گفت : حضرت فاطمه زهرا(س) با علم آموزی و ابزارهای هنری حتی شعرخوانی فرزندان خود را تربیت کردند بنابراین باید این بانو را هرچه بیشتر الگو در جامعه قرار داد.

آیت الله حسینی همدانی  با اشاره به سالروز ولادت بنیانگذاری جمهوری اسلامی نیز افزود: حضرت امام (ره) تربیت شده مکتب فاطمی است و امام (ره) کسی بود که بااساس این مکتب از استقرار نظام الهی نهراسید و فتوای قتل سلمان رشدی را نوشت.

او گفت : مقام معظم رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی تربیت شده مکتب فاطمی هستند و در مسیر این تربیت بارها جمله ما می توانیم را مورد تاکید قرار داده اند و امروز شاهد افتخارات بسیاری در عرصه های نظامی و علمی ازسوی ایران اسلامی هستیم که دشمنان را عصبانی کرده و با این اقدامات پیام ما می توانیم را به دنیا اعلام کردیم .

امام جمعه کرج افزود : تمام دنیا متوجه شده که ایران اسلامی توانسته موشک با برد ۱۰ هزار کیلومتر را بسازد و اکنون موشک با برد ۲ هزار کیلومتر را آماده داریم و این موفقیت ها پیام دیگری نیز دارد و آن به مسوولان خواب زده است که تحریم ها تهدید نیست و اگر برنامه ریزی باشد می توان به اهداف رسید .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز درادامه به مبحث کشور ترکیه پرداخت و گفت : باید این کشور دست از استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی بردارد و ظاهرا صهیونیست ها زودتر از موعد مقرر قرار است دچار ضربه مغزی شوند چراکه ایران مصمم است پاسخ هر حرکتی را محکمتر بدهد.

امام جمعه کرج در ادامه به بحث مهم انتخابات پرداخت و افزود: مردم نظام اسلامی با همه مشکلات به نظام پای بند هستند و با توجه به نحوه اداره برخی از مسوولان صحنه را ترک نمی کنند اگرچه دشمنان بارها ترفند رسانه ای و خبری برای عدم حضور مردم در عرصه های مشارکتی داشته اند .

آیت الله حسینی همدانی گفت : شرکت درانتخابات ضریب امنیت را بالا می برد و مردم با حضور خود باردیگر دشمنان را در رسیدن به اهداف شومی که دارند مایوس می سازند.

او همچنین به ارایه نکات انتخاباتی این هفته نماز جمعه کرج پرداخت و افزود : نامزدهای انتخاباتی از تخریب یکدیگر در هرجناحی که هستند پرهیز کنند و با حفظ وحدت بسترها برای برگزاری انتخابات باشکوه فراهم شود.

امام جمعه کرج گفت: اگر وحدت نباشد فرصت برای خباثان فراهم می شود که پشت ثروت هایی که از همین استان البرز به یغما رفته است  اقداماتی داشته باشند درصورتی که تلاش شده تا این فرصت ها از آنان گرفته شود بنابراین باید تشریک مساعی برای دفاع از ارزش ها داشت.

آیت الله حسینی همدانی گفت : باید مجلس گام دوم تراز باشد بنابراین مراقبت های لازم از همین برهه زمانی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز افزود : شورای نگهبان صلاحیت ها را احراز می کند بنابراین شایستگی ها باید ازسوی رای دهندگان تشخیص داده شود بنابراین باید افرادی را انتخاب کرد که وقتی در مسند نشستند احتمال اینکه طاغوتی عمل کنند وجود دارد .

امام جمعه کرج گفت: اما عده ای که صلاحیتشان رد شده به همراه طرفداران خود با پول و امکانات کمر همت بسته اند تا در جایگاه ها باقی بمانند بنابراین باید روی شفافیت مالی اصرار داشت و اگر کسی خود را انقلابی می داند باید اعلام کند که کمک های تبلیغات انتخاباتی را از کجا آورده است.

او افزود : باید خروجی انتخابات مجلس مقتدر باشد و بنده به عنوان امام جمعه کرج از شش ماه گذشته گفتم ازهیچ فرد و گروهی حمایت نمی کنم ملاک ها گفته شده اگر بعضی از ملاک ها با برخی از افراد تطبیق دارد به آن معنی نیست که من فردی را معرفی می کنم.

آیت الله حسینی همدانی گفت: اگر کسی گفت با امام جمعه عکس دارم یا امام جمعه از من حمایت کرده همین را ملاک قرار داده و به او رای ندهید .

امام جمعه کرج افزود: دورغ گویی یکی از شاخص های است که نباید رای داد و نامزدهای انتخاباتی مسوول عملکرد ستادها و طرفداران خود هستند .

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: انتخابات فرصت هم گرایی ملی و منطقه ای است بنابراین نباید دچار قوم گرایی و محله گرایی شد و برخی از شایعات را در تخریب چهره های انقلابی که احتمال پیروزی آنان است داریم که باید مراقب بود.

او افزود : ابزارهای نادرست تبلیغاتی از جمله استفاده از جذابیت نیز وجود دارد که باید مراقب باشدی عده ای از نفوذی های به ظاهر انقلابی تلاش هایی را دارند .

 امام جمعه کرج همچنین از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد که به رغم هوای سرد با حضور چشمگیر خود دین مردم به امام (ره) ، شهدا و سردار سلیمانی ادا شد و حماسه دیگری از ارزش های الهی با این حضور رقم خورد . 

انتهای پیام /خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر