کد خبر: ۷۲۴۷۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد خبر : ۷۲۴۷۲۹۷

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مشهد گفت: تا صبح امروز شنبه ۹ نفر از ۳۳۳ نامزد قطعی انتخابات در حوزه انتخابیه مشهد و کلات انصراف دادند.

امروز صبح انصراف ۹ نامزد انتخابات مجلس در مشهدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، احمد ریواده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مشهد گفت: تا صبح امروز شنبه و در سومین روز از تبلیغات انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹ نفر از ۳۳۳ نامزد قطعی انتخابات در حوزه انتخابیه مشهد و کلات انصراف خود را از شرکت در انتخابات اعلام کردند.
 
او ادامه داد: سه نفر دیگر نیز انصراف خود را به فرمانداری مشهد اعلام کرده‌اند، اما آمار رسمی که در سامانه وزارت کشور ثبت شده همان ۹ نفر است.

او با اشاره به قانون شفافیت مالی فعالیت‌های انتخاباتی نامزد‌های انتخابات تصریح کرد: تاکنون ۸۵ درصد از ۳۳۳ نامزد انتخابات در مشهد نمایندگان مالی خود را معرفی کرده‌اند و افراد باقیمانده در این جمع یا برنامه‌ای برای هزینه کرد مالی در انتخابات ندارند و یا جز انصراف دهندگان از گردونه انتخابات هستند.

معاون سیاسی فرماندار مشهد گفت: مطابق قانون هر نامزد می‌تواند در هر منطقه شهرداری یک ستاد انتخاباتی تشکیل دهد البته برخی نامزد‌ها طی ائتلاف با دیگر نامزد‌ها ستاد‌های تبلیغاتی ائتلافی برپا می‌کنند.

ریواده با بیان اینکه در روز نخست تبلیغات انتخابات ۳۵ ستاد تبلیغاتی در فرمانداری مشهد ثبت شد افزود: در حال حاضر شمار ستاد‌های تبلیغاتی ثبت شده در این فرمانداری از ۶۰ ستاد فراتر رفته است.

تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز شده و تا ۲۴ ساعت قبل از انتخابات یعنی روز دوم اسفند ماه آینده ادامه دارد.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه انتخابیه مشهد و کلات با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.
 
منبع؛ ایرنا
 
انتهای پیام//ف.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر