کد خبر: ۷۲۴۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
کد خبر : ۷۲۴۷۳۵۲
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران:

حسینی گفت: حدود ۲ میلیون نفر از جمعیت پایتخت فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند.

۲ میلیون تهرانی فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسینی، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ، در نشست خبری هم اندیشی، در خصوص مطالبات مراکز درمانی و بیمارستانی از سازمان بیمه سلامت، اظهار کرد: تمامی مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت تا شهریور امسال پرداخت شده است، همچنین مطالبات ۶ داروخانه طرف قرارداد استان تهران تا پایان مهر پرداخت شده است.
 
او افزود: پزشکان و مراکزی که نسبت به نسخه‌نویسی الکترونیکی اقدام کرده اند، مطالباتشان تا آذر پرداخت شده است.

حسینی بیان کرد: پوشش اجباری بیمه سلامت در ۱۳ آبان آغاز شد و از آن زمان طی مدت ۳ ماه حدود ۱۷۳ هزار نفر در استان تهران در سامانه بیمه سلامت ثبت‌نام و درخواست ارزیابی وُسع داشته اند، البته این افراد اعلام عدم توان مالی برای پرداخت ماهیانه حق بیمه را نیز داشته اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: طی بررسی و ارزیابی‌های انجام شده از سوی وزارت رفاه، ۱۳۶ هزار نفر ارزیابی وُسع شده‌اند و برای ۹۶ هزار و ۸۸۶ نفر پیامک قرارگیری در زیر چتر پوشش بیمه رایگان ارسال شده است. خوشبختانه این آمار‌ها از آمار هدف سازمان بیمه سلامت فراتر رفته است و تا امروز برای ۲۶ هزار نفر، دفترچه بیمه صادر شده است.
بیشتر بخوانید: تسهیل خدمات بیمه سلامت با پیامک به بیمه شدگان

حسینی با بیان اینکه حدود ۲ میلیون نفر از جمعیت پایتخت، فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، گفت: بسیاری از افراد جامعه تا بیمار نشوند جهت قرارگیری در پوشش بیمه‌ای حاضر نمی‌شوند و در زمان بیماری با وضعیت اورژانسی درخواست قرارگیری در بیمه سلامت را دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: ۱۰ هزار بیمار خاص در استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت هستند. بیمارانی که با مشکلات هموفیلی، پیوند کلیه، ام‌.اس و دیالیز دست و پنجه نرم می‌کنند، دارو‌ها و خدمات بستری آنها به صورت حذف فرانشیز و خدمات رایگان انجام می‌شود.

او با بیان اینکه حذف دفترچه‌ها نیاز به آمادگی دارد، گفت: اکنون در ۵۵ بیمارستان دانشگاه تهران پذیرش افراد با کد ملی انجام می‌شود و استحقاق‌سنجی صورت می‌گیرد. در بخش سرپایی و خصوصی با الکترونیکی شدن نسخه‌ها سازمان بیمه سلامت اقداماتی انجام داده است.

حسینی  تاکید کرد: پزشکان  باید با نسخه نویسی کاغذی و عدم استفاده از نسخه در دفترچه بیمه سلامت خداحافظی کنند چراکه در آینده نه چندان دور دفترچه‌ها به صورت کامل حذف خواهند شد.

او در پایان با اشاره به اینکه دارو‌های داخلی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، یادآوری کرد: تمامی دارو‌های تولید داخل، تحت پوشش بیمه هستند و بیش از ۸۰ درصد دارو‌های وارداتی نیز زیر چتر حمایت بیمه قرار دارند.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر