کد خبر: ۷۲۴۷۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
کد خبر : ۷۲۴۷۴۶۹

سه طرح کشاورزی، درمانی و خدماتی با حضور استاندار کرمانشاه در کنگاور به بهره‌برداری رسید.

به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،بازوند استاندار کرمانشاه در ادامه سفر به شهرستان‌های شرقی استان ظهر شنبه وارد کنگاور شد و دستگاه رادیولوژی دیجیتال بیمارستان شهید چمران، گلخانه محصولات کشاورزی خارج از فصل و گازرسانی به روستا‌های دهستان قزوینه را افتتاح کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم افتتاح دستگاه رادیولوژی دیجیتال گفت : این دستگاه با ارز نیمایی به مبلغ پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خریداری و راه‌اندازی شده است.

 محمودرضا مرادی با بیان اینکه با راه اندازی این دستگاه عملیات رادیولوژی در حداقل زمان ممکن انجام می‌شود، افزود: دستگاه رادیولوژی دیجیتال با امکان تنظیم پوزیشن‌های متفاوت، شرایط تصویربرداری مناسب برای افراد و حتی کودکان را مهیا می‌سازد.

او گفت: با استفاده از دستگاه رادیولوژی دیجیتال و با مجهز بودن به سیستم نرم افزاری و تحویل عکس به صورت سی دی در اختیار بیمار می‌توان به تشخیص و بهبود بسیاری از بیماری‌ها کمک کرد.

او افزود: دستگاه تمام دیجیتال رادیولوژی از دقت تشخیصی بالایی نسبت به دستگاه رادیولوژی آنالوگ برخوردار بوده و دارای آخرین تکنولوژی روز دنیا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این دستگاه دارای خروجی دیجیتال بوده و به راحتی می‌توان گرافی‌های حاصل از دستگاه را باکیفیت بسیار عالی به صورت پکس به بخش‌ها یا هر نقطه دیگر از بیمارستان‌های دنیا انتقال داد.

مرادی افزود: دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیازی به فیلم رادیولوژی ندارد و با بهره برداری از این سیستم، به میزان قابل توجهی در هزینه‌های مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

در ادامه سفر استاندار کرمانشاه، طرح گلخانه محصولات کشاورزی خارج از فصل در روستای «رستم آباد کوچک» کنگاور افتتاح شد.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در استان ٧٢ واحد گلخانه با سطح زیرکشت ٥٠ هکتار نسبت به تولید محصولات کشاورزی اقدام می‌کنند که در طرح‌های حمایتی جدید سطح زیرکشت گلخانه‌ای استان تا ۲ سال آینده به ۳۰۰ هکتار افزایش خواهد داد.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر