کد خبر: ۷۲۴۷۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
کد خبر : ۷۲۴۷۴۹۱

دبیر علمی چهارمین کنگره سلامت مردان گفت: ۸۰ درصد از جان باختگان تصادفات برون شهری مردان هستند.

دریافتی/۷۵ تا۸۰ درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند/هشدار دردمورد رشد منفی جمعیت طی ۲۰ سال آینده

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا محسنی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان و دوازدهمین کنگره مرکز تحقیقات سلامت اظهار کرد: این کنگره ۳۰ بهمن تا دوم اسفند امسال با حضور استادان و صاحب نظران برجسته دانشگاه ها‌ی سراسر کشور برگزار می‌شود و تفاوت شاخص آن با دوره‌های گذشته مباحثی بوده که علاوه بر بار علمی آن پرداختن به مشکلات عمده مملکت بوده وراحل‌های عملی و علمی برای جامعه مفید و اثربخش خواهد بود.

او افزود: سه محور اصلی این همایش موضوع سلامت مردان و حوادث ترافیکی، سلامت مردان و جمعیت، سلامت مردان و بیماری‌های پروستات است. تاکنون حدود ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده و ۸۰ مورد از آن‌ها جهت ارائه برگزیده شده است. همچنین در طول سه روز برگزاری کنگره ۱۷ پانل، ۱۰ کارگاه آموزشی و یک ارتباط زنده با جراحان اروپا _ ایتالیا خواهیم داشت و موضوعات به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه حدود ۷۵ درصد از جان باختگان حوادث ترافیکی درون شهری و ۸۰ درصد از جان باختگان تصادفات برون شهری مردان هستند، گفت: برگزاری این کنگره پیام‌هایی را برای مردم و مسئولین، برنامه ریزان و حتی سیاستگزاران دارد. مدیران اورژانس کشور، مدیریت بیمارستان‌ها و انجمن‌های آموزشی مربوطه نیز علاوه برحضور فعال به نوعی از برگزاری این کنگره بهره‌مند خواهند شد به امید اینکه این کنگره بتواند در حل یا کاهش و یا پیشگیری موضوعات محور‌ها مطرح اقدام موثری را انجام دهد.

 محسنی تصریح کرد: موضوع اهمیت رسیدگی به مصدومان تصادفات قبل از ورود به بیمارستان، حین درمان و بعد از ترخیص از بیمارستان و حتی مسئله سیاست‌ها از لحاظ ترافیک در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد. محور اصلی دیگر این کنگره موضوع جمعیّت  است. جمعیت ایران رو به سالمندی است و آمار تولد‌ها در کشور کاهش یافته  است؛ به عبارتی جمعیت ایران رو به منفی شدن است و اگر تهدیدات و خطرات این مسئله مورد ارزیابی قرار نگیرد تا ۲۰ سال آینده جمعیت ایران سالمند شده و خیلی فعال نخواهد بود؛ بنابراین این موضوع موید ضرورت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب در این زمینه خواهد بود.

او یادآوری کرد: از دیگر موضوعات مورد بحث در کنگره موضوع سلامت مردان و پروستات است و با توجه به اینکه بیماری پروستات یک بیماری هزینه‌بر و آزاردهنده برای مردان محسوب می‌شود، در این کنگره تلاش شده که با همکاری انجمن اورولوژی ایران، مباحث کاملی را مورد بحث و گفتگو قرار دهیم تا با بررسی‌های علمی و راهکار‌های مناسب و به موقع از مشکلات ناشی از آن در مردان جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر