کد خبر: ۷۲۴۷۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
کد خبر : ۷۲۴۷۵۲۶

دادستان کرمانشاه گفت : اکنون طلب نزدیک به ۲۵۰ نفر از ثبت‌نام شده شرکت آرکا خودرو باقی‌مانده که در تلاش هستیم از محل اقساطی خودرو‌های دریافتی که واریز می‌شود، مابقی مطالبات را پرداخت کنیم.

به  گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه گفت : آرکا خودرو یک شرکت لیزینگی بوده که بدون اینکه مقدمات ثبت را در مجرای قانونی ثبت کند یا مجوزی درخصوص واسپاری یا برگزاری لیزینگ را از بانک مرکزی گرفته باشد، در کرمانشاه شروع به فعالیت می‌کند.

او گفت : این شرکت با توجه به وعده‌های که داده با استقبال خیلی زیادی مواجه شده، و در ابتدا علی‌رغم اینکه شرکت فقط ثبت شده بود و هیچ مجوزی از مراجع ذی‌صلاح از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و... را نداشت، تعداد زیادی مراجعه کردند.

دادستان کرمانشاه با اشاره به عدم عمل شرکت آرکا خودرو به تعهدات خود، گفت: این شرکت تعدادی خودرو را طبق تعهد خود به متقاضیان واگذار می‌کند، ولی بعد از آن به دلیل عدم تدابیر لازم یا نداشتن بنیه اقتصادی یا برنامه‌ریزی صحیح در انجام تعهداتش نسبت به کسانی که هزینه تحویل خودرو را پرداخت کرده، با وقفه مواجه می‌شود.

تذکر دادستان کرمانشاه در خصوص تاخیر در پرداخت اقساط خودرو‌های تحویلی شرکت آرکا خودرو

او گفت: نزدیک به ۵۰۰ نفر سپرده نزد این شرکت گذاشته بودند که به علت عدم عمل شرکت به تعهدات خود، مدیر و مسؤول شرکت به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار گرفت و به موجب رای دادگاه به ۲ سال حبس، پرداخت جزای نقدی و احاله وجوهی که از مردم دریافت کرده، محکوم شد.

صادقی گفت: الان شخص مذکور در زندان است و از محل اقساطی کسانی که خودرو خود را دریافت کرده‌اند، مبلغی به حساب این مدیر به عنوان اقساط خودرو‌ها واریز می‌شود و این مبلغ را بین تعدادی از مالباختگان به ترتیب از کمترین به بیشترین مبلغ توزیع کرده‌ایم.

او افزود: بیش از ۱۰۰ نفر تسویه شده و اکنون نزدیک به ۲۵۰ مالباخته باقی‌مانده است که در تلاش هستیم از محل اقساطی که واریز می‌شود مابقی مطالبات را پرداخت کنیم.

دادستان کرمانشاه افرادی که از این شرکت خودرو تحویل گرفته‌اند را حدود ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه با دستگیری متهم، برخی از این افراد عزم جدی برای پرداخت اقساط ندارند.

او ضمن تذکر به این افراد، گفت: اقساط را به موقع به شماره حساب اعلام شده نزد بانک سینا که غیرقابل برداشت و در اختیار دادسرا است، واریز کنید.

صادقی این اقساط را حق مشتری دانست و گفت: با توجه به نوسانات قیمت برخی‌ها تمایل دارند اقساط خود را یک‌جا پرداخت کنند تا انتقال سند انجام شود، این افراد می‌توانند به شعبه نهم اجرای احکام واقع در کوچه ثبت شهر کرمانشاه مراجعه کنند تا ترتیب اثر داده شود .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر