بارش ۱۷۰ میلی متری در لرستان

کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی بارش‌های سامانه بارشی هفته جاری استان، به اندازه بارش‌های فروردین ماه گذشته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  زینب اکبری کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی قوی تا ظهر و بعدازظهر روز چهارشنبه افزود: فعالیت این سامانه برای تمام نقاط استان موجب بارندگی، کاهش دما، وزش باد‌های لحظه‌ای شدید شده و برای مناطق مستعد احتمال رخداد صاعقه و تگرگ پیش بینی می‌شود.

او  ادامه داد: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی از سه شنبه شب برای مناطق سردسیر استان و ارتفاعات بارش برف را خواهیم داشت و این سامانه بارشی در ۲ بازه زمانی بامداد سه شنبه تا اواسط روز سه شنبه و از سه شنبه شب تا ظهر چهارشنبه از فعالیت بیشتری برخوردار است.

اکبری با اشاره به اینکه متوسط ۱۳۰ تا ۱۷۰ میلی متر بارش با فعالیت این سامانه بارشی در استان به ویژه در جنوب شرق لرستان تخمین زده می‌شود، گفت: احتمال وقوع سیل دور از انتظار نیست، مه آلودگی و کاهش میدان دید افقی و لغزندگی جاده‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌ها نیز پیش بینی شده است.

او یادآور شد: براساس الگو‌هایی که تا صبح یکشنبه مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند، پیش بینی می‌شود بارش‌های اکثر نقاط استان به میزان بارش‌های فروردین ماه گذشته باشد با این تفاوت که این بار هسته و تمرکز بارش‌ها برای شرق و جنوب شرق استان خواهد بود.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر