اعتبار ۳ میلیارد ریالی صرف تامین وسایل بهداشتی مدارس کرمان

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طی سال تحصیلی امسال تاکنون حدود سه میلیاردریال ریال وسایل بهداشتی خریداری و در اختیار مدارس این استان قرار گرفته است.

اعتبار ۳ میلیارد ریالی صرف تامین وسایل بهداشتی مدارس کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، ماشالله میرزا حسینی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش‌های پیشگیرانه مختلف در زمینه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس و قبل از آن آنفلوآنزا به تناسب زمان توسط معلمان و بهداشتیاران سلامت در مدارس ارائه شده است.

او با بیان اینکه آموزش و پرورش استان کرمان موارد آموزشی و پیشگیرانه را در گروه‌های مجازی مختلف منتشر می‌کند تصریح کرد: به فرهنگیان توصیه شده آرامش روانی مدارس را حفظ کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سفیران سلامت توسط معلمان آموزش داده می‌شوند و در نهایت این افراد به سایر دانش آموزان در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا آموزش می‌دهند.

او با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش در راستای مقابله با انتشار ویروس آنفلوآنزا در مدارس طی چند ماه گذشته افزود: موارد مراقبتی به گونه‌ای در مدارس اعمال شد که بدون اینکه مدرسه‌ای تعطیل شود اپیدمی چندانی از ویروس آنفلوآنزا در مدارس نداشتیم.

میرزاحسینی اظهار کرد: مقابله با ویروس کرونا از سه هفته قبل در مدارس استان کرمان آغاز شده و تاکنون چهار دستور العمل به مدارس ارسال شد.

او گفت: ارائه انواع آموزش‌ها در مدارس در حال انجام است و روز گذشته نیز آخرین دستورالعمل بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدارس ارسال شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: صابون مایع در ۲ مرحله در مدارس توزیع شده و گروه‌هایی نیز کار بازدید از مدارس را دو روز در هفته بر عهده دارند.

او به شستشوی مکرر سرویس‌های بهداشتی مدارس اشاره و تاکید کرد: تاکید شده اشیا در دسترس بیشتر دانش اموزان مانند دستگیره در‌ها به طور مرتب ضدعفونی شود.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر