ایجاد شهرک صنعتی جدید در مشهد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: در شرق مشهد که فاقد محدودیت در واگذاری زمین به واحد‌های تولیدی، مشکلات زیست محیطی و مانع برای توسعه شهری باشد شهرک صنعتی جدیدی ایجاد می‌شود.

ایجاد شهرک صنعتی جدید در مشهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: واگذاری زمین دولتی به منظور ایجاد شهرک صنعتی جدید در مشهد در نشست کارگروه ماده ۲۱ "شیوه نامه ضوابط واگذاری اراضی ملی و دولتی برای طرح‌های کشاورزی و تولیدی و طرح‌های غیرکشاورزی" در استانداری خراسان رضوی به تصویب رسید.

او ادامه داد: در این کارگروه مصوب شد که زمینی دولتی با گستره زیاد به ایجاد شهرک صنعتی اختصاص یابد به طوری که کارآفرینان در توسعه طرح‌های صنعتی هیچ محدودیتی نداشته و اراضی این شهرک به لحاظ شرایط لازم برای استقرار صنایع، مورد وثوق همه دستگاه‌های اجرایی اعم از اداره منابع طبیعی، اداره حفاظت از محیط زیست و شهرداری و شرکت‌های خدمات زیربنایی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: علاوه بر این در نشست کارگروه ماده ۲۱، واگذاری ۳۵۳ هزار مترمربع از اراضی دولتی استان برای اجرای طرح‌های بزرگ در حوزه‌های حمل و نقل ریلی و تولید مصالح ساختمانی و همچنین تمدید اجرای طرح‌های صنعتی مانند تولید مس، مصالح ساختمانی، مراکز خدمات بین راهی به تصویب رسید.

 ۴۸شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی وجود دارد که در ۴۰ مورد از آن‌ها زمین برای راه اندازی واحد صنعتی در حال واگذاری است. اراضی تحت اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته که از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحد‌های صنعتی تعلق دارد.
 
دو هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد از واحد‌های صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.
 
انتهای پیام//ا.د
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: