جراح دهان، فک و صورت مطرح کرد؛

آمار قابل توجه ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور

یک جراح فک و صورت گفت: ناهنجاری‌های فک و صورت یا به علل مادرزادی و یا به دلیل تصادفات و تروما به وقوع می‌پیوندد.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، ابوالحسن مسگرزاده جراح دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور میزان قابل توجهی دارد، اظهار کرد: این ناهنجاری‌ها یا به علل مادرزادی و یا به دلیل تصادفات و تروما به وقوع می‌پیوندد.

 مسگرزاده جراح دهان، فک و صورت درباره ناهنجاری‌های فک و صورت گفت: مفهوم ناهنجاری‌های فک و صورت متناسب نبودن ارتباط فکین با یکدیگر به دلایل مختلف از جمله مشکلات مادرزادی و یا عوامل اکتسابی مانند تصادفات و تروما است.

او افزود: با استفاده از جراحی می‌توان ارتباط مناسب میان فکین را ایجاد کرد و اقدامات مناسب درمانی را برای بیمار انجام داد. جراحی ناهنجاری‌های فک و صورت که جراحی ارتوگناتیک نام دارد تامین عملکرد صحیح فک را به همراه داشته و سه هدف کلی به دنبال دارد. نخست اینکه تامین اکلوژن یا جفت گیری دندانی را به همراه دارد و همچنین در نکته دوم تامین زیبایی برای صورت و در نکته سوم بهبود کیفیت زندگی و افزایش اعتماد به نفس بیمار می‌تواند سبب شود.


بیشتر بخوانید: شکافی که کام و لب نوزاد را بد شکل می‌کند +عوارض اختلال ژنتیکی شکاف کام و لب


او با بیان اینکه کشور ما در حوزه‌ی درمان ناهنجاری‌های فک و صورت پیشرفته است، گفت: تمام اقداماتی که در مراکز پیشرفته دنیا انجام می‌گیرد به همت همکاران ما در مراکز آموزشی و خصوصی صورت گرفته و هیچ مشکلی در این زمینه در حوزه علمی نیست.

 مسگرزاده یادآور شد: هر چند آمار دقیقی در مورد ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور ما وجود ندارد، ولی حدوداً به دلیل آمار بالای تصادفات میزان این ناهنجاری‌ها قابل توجه است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر