کد خبر: ۷۲۶۲۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
کد خبر : ۷۲۶۲۲۱۱

معاون توسعه وزارت بهداشت از طرح تشویقی وزارت بهداشت برای کادر درمان خط مقدم مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: با توجه به شرایطی که مواجه هستیم تامین منابع مالی کافی برای خرید تجهیزات مورد استفاده کادر درمانی و تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران تخصیص پیدا کرده است و این اعتبارات با اولویت در اختیار دانشگاه‌هایی که مشکلات بیشتری داشتند، قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بخشی از اعتبارات برای پرداخت مطالبات و افزایش انگیزه در اختیار کادر درمان قرار می‌گیرد و از شرکت های بیمه گر بخشی از مطالبات خود را دریافت کردیم و سازمان تامین اجتماعی بخشی از بدهی خود را  پرداخت خواهد کرد و از نظر نیروی انسانی و منابع مالی مورد نیاز تدابیر مورد نظر دیده شده است.

۳۰۶ نفر پزشک عمومی برای مبارزه با کرونا

تقوی نژاد اظهار کرد: ما از حدود ۲ هفته قبل ۳۰۶ نفر پزشک عمومی با اولویت مناطق محروم اعزام کردیم و مقرر شد با همکاری معاونت آموزشی همکارانی که قصد آغاز طرح خود را داشته باشند با همکاری معاونت درمان شروع به کار و در آزمون بعدی دستیاری زودتر از موعد مقرر شرکت کنند و امتیاز ویژه برای آنها در نظر بگیریم.

او ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه بخشنامه ای صادر کرده است تا اگر دستگاه‌هایی که اعتبار کافی در بودجه خودشان پیش بینی کردند یا از محل صرفه جویی اعتبارات می توانند تا ۵۰ درصد اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان خود را افزایش دهند و با نظر وزیر و هیئت امنا این بخشنامه اجرایی شود.

بخشنامه بهینه سازی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان

تقوی نژاد با اشاره به بخشنامه بهینه سازی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و سامان دهی صفوف انتظار دانشگاه ها، افزود: با توجه به اینکه مناطق گوناگون کشور دارای سطوح مختلف نیاز هستند، اجرای یکنواخت این قانون ممکن است پاسخگوی نیاز تمامی مناطق نباشد، به همین دلیل بر اساس اعلام نیاز و پیشنهادهای ارائه شده دانشگاه های علوم پزشکی تغییراتی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به منظور بهینه نمودن عدالت در توزیع مشمولین، برای فارغ التحصیلان رشته های دارای طرح اجباری و فارغ التحصیلان دارای طرح اختیاری، تمدید طرح پس از تایید هیات رئیسه دانشگاه و به شرط عدم وجود متقاضی در صف امکان پذیر است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: بند "ب" ردیف "۵" بخشنامه بهینه سازی مبنی بر اعمال ضریب محرومیت مناطق جهت کاهش مدت طرح "لغو" و مقرر شد ضریب محرومیت مناطق مختلف در صورت تقاضای فرد و موافقت دانشگاه اعمال نشود و مشمول بتواند حداکثر به مدت ۲۴ ماه برای مقطع کارشناسی به بالا و ۱۲ ماه برای مقطع کاردانی خدمت نماید.

تقوی نژاد گفت: در شرایط فعلی افرادی که طرح خود را به پایان برسانند، خاتمه طرح داده می شود اما با توجه به اینکه این نیروها تجربه کافی دارند و دانشگاه ها ممکن است نیاز به تجربه این افراد داشته باشند بخشنامه صادر کردیم این افراد علاوه بر خدمات طرح بتوانند ادامه خدمت بدهند؛ در واقع این افراد ۱۲ تا ۲۴ ماه بتوانند در همان مناطق مجدد خدمت کنند.

خدمت پزشکان طرحی به مدت سربازی

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در بعضی از دانشگاه‌ها در گذشته این امتیاز را قائل شدیم که میزان طرح در مناطق محروم کاهش پیدا کند اما اگر فردی متقاضی است تا ۲۴ ماه خدمت کند، ما این میزان  خدمت را مجاز دانستیم. مجموع خدمت سربازی و طرح ۲۴ ماه است و اگر کسی خدمت سربازی کمتر از ۲۴ ماه داردمی تواند در صورت تمایل مدت سربازی و باقی مانده طرح را همچنان خدمت کند.

تقوی نژاد با اشاره به بخشنامه ابلاغی سال ۹۳، در خصوص مشمولین مرد، که پس از سپری شدن خدمت نظام وظیفه مبادرت به انجام خدمت قانون یاد شده به میزان باقی مانده طرح تا سقف ۲۴ ماه می‌نمایند، نیز تصریح کرد: این گروه از افراد نیز بر اساس بخش نامه ابلاغی جدید، در صورت تمایل می‌توانند تا سقف ۲۴ ماه برای مقطع کارشناسی به بالا و ۱۲ ماه برای مقطع کاردانی "تداوم" بگیرند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تاکید کرد: موضوع بخش نامه قبلی این معاونت در زمینه مجاز بودن انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیزاپزشکان در منطقه یک، برای فارغ التحصیلان رشته‌های پرستاری، اتاق عمل و هوشبری که متعهد خدمت به منطق "۲" و "۳" هستند به استناد درخواست رسمی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، لغو شد.

لغو مجوز معافیت مازاد بر نیاز پزشکان و دندانپزشکان طرحی

تقوی نژاد با اشاره به لغو مجوز معافیت مازاد بر نیاز جهت مشمولین قانون در رشته‌های دارای طرح اجباری غیر از پزشک و دندان پزشک که بیش از ۴ ماه در نوبت انتظار شروع طرح هستند، تاکید کرد: این معافیت نیز از ۴ ماه پس از تاریخ ابلاغ بخش نامه منتفی می‌شود و معافیت از طرح برای رشته‌های اشاره شده، صادر نخواهد شد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در پایان افزود: امکان ثبت تدوام طرح در سامانه رشد برای کاربران دانشگاه ها، به فاصله یک ماه از تمام پایان طرح و در صورتی که گواهی پایان طرح صادر نگردیده باشد، فراهم شده است. همچنین ثبت نام مشمولان جهت تدوام طرح نیز یک ماه قبل از اتمام طرح تا ۱۵ روز پس از آن هم چنان امکان پذیر است.

توزیع ۱۲۰  میلیارد تومان اعتبار بین دانشگاه‌های علوم پزشکی

تقوی نژاد اظهار کرد: ۵۳۰ میلیارد تومان در ‌اختیار ما قرار گرفته است و وجه آن در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و شب گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان را تقسیم کردیم و بخش عمده برای خرید تجهیزات از طریق هیات امنای ارزی از داخل و کشور تخصیص پیدا می‌کند.

او اظهار کرد: وظیفه کمیته مالی تامین اعتبار است و اعلام می کنم اورژانس و دانشگاه ها و هیات امنا هیچ دغدغه ای برای کمبود مالی نداشته باشند و رئیس جمهور دستورات لازم را داده و سازمان برنامه و بودجه همکاری خوبی داشته است و خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و مشکلی از نظر تامین منابع ارزی برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی در شرایط کنونی نداریم.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
منم دو سال پشت طرحم،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
فعلا که حقوق پاییزگذشته پزشکان خانواده داده نشده
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر