کد خبر: ۷۲۶۴۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کد خبر : ۷۲۶۴۴۶۲

فرانس‌پرس در مطلبی به تحولات بین‌المللی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه در مطلبی نوشت: سازمان جهانی بهداشت سطح تهدید مرتبط با ویروس کرونا جدید را به حداکثر افزایش داد. شیوع ویروس کرونا که به ویژه در کره جنوبی سرعت یافته است اقتصاد جهانی را بی‌ثبات کرده است.

مقامات کره جنوبی بامداد شنبه از مرگ سه مورد آلوده به ویروس کرونا خبر دادند که به این ترتیب شمار قربانیان این ویروس در کشور به ۱۶ نفر رسید. ۵۹۴ مورد جدید آلودگی هم شناسایی شدند که بالاترین آمار روزانه تاکنون است. کره جنوبی با ۳ هزار مورد آلوده دومین کشور تحت تاثیر این ویروس پس از چین است.

سازمان جهانی بهداشت که سطح تهدید را به شدت افزایش داد از همه کشور‌هایی که تاکنون از این ویروس در امان مانده‌اند خواست برای رسیدن «کووید ۱۹» آماده شوند و تاکید کرد اعتقاد به در امان ماندن از این بیماری «یک اشتباه مرگبار» است.

کرونا با جهان چه کرد؟نقشه شیوع کرونا در جهان/ عکس از نیویورک‌تایمز

سه مورد آلودگی به ویروس کرونا با ملیت نامشخص در آمریکا تایید شده است. دو مورد از آن‌ها در شمال کالیفرنیا و یکی در اورگن بود. این افراد به مناطق پر خطر سفر نکرده بودند و با افراد حامل ویروس هم ارتباطی نداشتند.

دولت آمریکا نشست با انجمن ملل آسیای جنوب شرقی، آ‌.سه‌.آن، را که قرار بود در ماه مارس در لاس وگاس برگزار شود، به دلیل نگرانی از شیوع بیماری به زمان نامشخصی موکول کرد.

در نیویورک  (مقر سازمان ملل) آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت اکنون زمان هراس نیست بلکه زمان آماگی کامل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان است. 

عربستان سعودی که ورود زائران مکه را به این کشور ممنوع کرده بود روز جمعه ورود اتباع کشور‌های عضو شورای همکاری اروپا به شهر‌های مقدس خود یعنی مکه و مدینه را ممنوع کرد. عربستان تاکنون از وجود هیچ مورد آلوده به کووید ۱۹ در خاک خود خبر نداده است، اما اکثر کشور‌های همسایه در روز‌های اخیر ده‌ها مورد آلودگی را ثبت کردند که اکثر آن‌ها زائران شیعه‌ای هستند که به ایران سفر کرده بودند. در ایران ویروس کرونا تاکنون ۳۴ کشته برجای گذاشته است.

پس از برزیل روز جمعه دو مورد جدید آلوده به ویروس کرونا در آمریکای لاتین در مکزیک ثبت شد. این دو مرد به تازگی به برگام در شمال ایتالیا سفر کرده بودند.

آمریکا روز جمعه به اتباع خود توصیه کرد از سفر‌های غیرضروری به ایتالیا بپرهیزند. ایتالیا در میان کشور‌های اروپایی بیش از همه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.

کرونا با جهان چه کرد؟

پراکندگی کرونا در کشورهای مختلف در ماه‌های ژانویه و فوریه (بهمن و اسفند)/ عکس از گاردین

در چین که ویروس کرونا از ماه دسامبر ظاهر شد، شمار مرگ و میر ناشی از آلودگی به این ویروس به لطف تدابیر قرنطینه‌ای که برای ۵۰ میلیون نفر در نظر گرفته شده است کاهش یافته است.

اما کشور‌های دیگری به منبع شیوع کووید ۱۹ تبدیل شده اند که ایتالیا، ایران و کره جنوبی در صف مقدم آن هستند. لبنان تصمیم گرفت مدارس و دانشگاه‌ها را تعطیل کند و ورود مسافران از چین و این سه کشور را به خاک خود ممنوع اعلام کرد.

در شرایط ناپایدار شاخص‌های سهام آسیا و اروپا روز جمعه کاهش یافتند و زیان ۳ تا ۵ درصدی را ثبت کردند. بازار بورس نیویورک هم هفته سیاهی را تجربه کرد. طی ۵ روز گذشته شاخص سهام داو جونز بیش از ۱۲ درصد کاهش یافت.

بازار‌های مالی یکی از بدترین هفته‌های خود را پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ که اقتصاد جهانی را دچار رکود کرد، پشت سر گذاشت. بهای نفت نیز همچنان رو به کاهش است.

کرونا با جهان چه کرد؟نمودار شمار قربانیان بر اساس سن (زرد)، وضع سلامت (آبی) و جنسیت (سرخ)/ عکس از بی‌بی‌سی جهانی

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت: هواپیما‌ها پرواز نمی‌کنند، مراکز تجاری در چین خالی هستند، مدارس و پارک‌ها در ژاپن تعطیل شده‌اند و رویداد‌های بین‌المللی لغو شده است. ویروس کرونای جدید همچنان در حال گسترش در جهانی است و اقتصاد جهانی ناپایدار شده است.

فعالیت‌های تولیدی هم در چین تحت تاثیر قرار گرفته است و و در ماه فوریه پایین‌ترین سطح آن تاکنون ثبت شده است.

در ژنو نمایشگاه خودرو که یکی از مهمترین رویداد‌های این حوزه است لغو شد. پس از آن سمپوزیوم سالانه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ که قرار بود در لوزان برگزار شود هم لغو شد. در برلین نمایشگاه گردشگری که قرار بود از ۴ تا ۸ ماه مارس برگزار شود لغو شد.

در برابر این مشکلات بهداشتی، نهاد‌ها به ویژه صندوق بین‌المللی پول آماده‌اند تا به کشور‌های گوناگون کمک کنند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از بانک مرکزی این کشور خواست تدابیری برای پشتیبانی از اقتصاد در برابر اپیدمی اتخاذ کند.

او گفت امیدوارم آن‌ها به زودی واکنش نشان دهند. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، هم گفت: ما از ابزار‌های خود استفاده خواهیم کرد و برای پشتیبانی از اقتصاد وارد عمل خواهیم شد.

از یک هفته پیش همه نگاه‌ها به ایتالیا دوخته شده است که ویروس کرونا تاکنون ۸۸۸ نفر را آلوده کرده است که ۲۱ مورد آن به مرگ منجر شد. این کشور به سکوی شیوع ویروس کووید ۱۹ تبدیل شده است.

رم برای مهار این اپیدمی در خاک خود تدابیر سختگیرانه‌ای اتخاد کرده است. تعطیلی مدارس و لغو رویداد‌های ورزشی و فرهنگی و همچنین قرنطینه ۱۱ منطقه در شمال این از جمله این تدابیر است. این در حالی است که شمال ایتالیا قطب اقتصادی این کشور است.

کرونا با جهان چه کرد؟آماری از بهبودیافتگان کرونا در کشورهای مختلف/ عکس از تلگراف

بسیاری از کشور‌های اروپایی خودر ا برای افزایش آلودگی در خاک خود آماده می‌کنند. نشست وزیران بهداشت اتحادیه اروپا در مورد ویروس کرونا شش مارس برگزار خواهد شد.

در فرانسه که از ۵۷ مورد آلودگی به ویروس کرونا خبر داده است، امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور، روز شنبه ریاست شورای دفاعی و شورای فوق العاده وزیران را برعهده خواهد داشت.

مقامات چین روز شنبه از آلوده شدن ۴۲۷ مورد جدید و مرگ ۴۷ نفر خبر دادند. به این ترتیب شمار افراد آلوده در این کشور به ۷۹ هزار و ۲۵۱ مورد رسید که از ابتدای این اپیدمی به مرگ ۲ هزار و ۸۳۵ نفر همراه بود.

در انتهای این مطلب آمده است: در سایر نقاط جهان ویروس کرونا بیش از ۵ هزار نفر را آلوده کرده است. با این حال آمار دلگرم‌کننده‌ای هم وجود دارد. بنابر آمار دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، از ۸۴ هزار فرد آلوده به ویروس کرونا در جهان تا کنون ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته‌اند. این دانشگاه اطلاعات خود را از سازمان جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی هر کشور به دست می‌آورد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
اِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ
وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکی
وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد
اُولِی الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ
فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ
یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ
یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی
السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ
یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.

خدايا بلاء عظيم گشته و درون آشكار شد و پرده از كارها برداشته شد و اميد قطع شد و زمين تنگ شد و از ريزش رحمت آسمان جلوگيرى شد، و تويى ياور و شكوه بسوى تو است و اعتماد و تكيه ما چه در سختى و چه در آسانى بر تو است، خدايا درود فرست بر محمد و آل محمد آن زمامدارانى كه پيرويشان را بر ما واجب كردى و بدين سبب مقام و منزلتشان را به ما شناساندى، به حق ايشان به ما گشايشى ده فورى و نزديك مانند چشم بر هم زدن يا نزديكتر؛ اى محمد اى على اى على اى محمد مرا كفايت كنيد كه شماييد كفايت كننده ام و مرا يارى كنيد كه شماييد ياور من، اى سرور ما اى صاحب الزمان فرياد فرياد فرياد، درياب مرا درياب مرا درياب مرا، همين ساعت همين ساعت هم اكنون، زود زود زود؛ اى خدا اى مهربانترين مهربانان به حق محمد و آل پاكيزه اش. آمین یا رب العالمین .
برای رفع عذاب و بلیات و ظهور حضرت بقیه الله الاعظم عج بسیار زیاد خداوند جل جلاله را یاد کنیم و ذکرش را بگویم و شکرش را بجا آوریم و بسیار صدقات بی منت و سخاوتمندانه بدهیم و بسیار دعای فرج صاحب الزمان را بخوانیم و در حق یکدیگر بسیار زیاد نیکی کنیم انشاءالله بلیات و عذاب الهی برداشته و ظهور آن حضرت امام معصوم نزدیک می گردد .
الهی و ربی من لی غیرک .
والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
باید گفت موچه خوار خوردن و خفاش خوردن و هزارتا جانور حرام گوشت خوردن چینیها تولید کرونا کرده و جهان رو آلوده کردند در ضمن در عکس فوق چرا افغانستان و پاکستان و روسیه و چند کشور شمال شرقی چین که چسبیده به کشور چین هستند رو قرمز نکردند ایران رو قرمز کردند ؟!!! چرا ایران باید بیشتر از همسایگان چینی آلوده تر شود ؟!!! .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
چون مسئولين احمق مثل ما نداشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
مردم هنوز این بیماری رو جدی نگرفتن ، دولت باید از نیروهایی مثل پلیس استفاده کنه تا مردم بخاطر جون خودشون بشینن تو خونه ، تا وقتی مردم جدی نگیرن آمار مبتلایان همین جوری میره بالا
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
امریکاو اسراییل باز نقشه جدیدی برای خاورمیانه کشیده اند که ازقبل ایران ومنطقه را درگیر موضوعاتی بکنند تا بتوانند بادرد سر کمتری به اهدافشون برسن .
خدایا ما وسایر ملل ازاده دنیا را ازشر فتنه های امریکا واسراییل نجات بده.
ایا داعش جدیدی(سفیانی ) در را ه هست؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
لابدفرداهم ابولا وانفولانزای خوکی وسارس میاد خدایا چ کنیم؟!!!
davood
|
Canada
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
خدایی خوردن داره! بفرمایید کیک کرنا ! چقدر زیباست این کیک !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ایران باید باید باید اولین کشوری باشد که واکسن کرونا را کشف می کند تا قدرت علمی خود را در شرایط سخت تحریم به رخ جهان بکشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
من هم علائم کرونا داشتم، یه چای نبات با یک قاشق چای خوری پودر آویشن خوردم خوب شدم.
تحقیق ساده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
تئوری توطئه..واقعیت باز جنگ میکروبی،بیولوژیک..وزیر تجارت آمریکا ،کرونا برای آمریکا پیشرفت اقتصادی دارد وجالبتر خبر ساخت واکسن کرونا توسط..انستیتو میگال اسرائیل که چند هفته دیگر به بازار می آید..نتیجه باز توطئه آمریکایی واسرائیلی...ترامپ هم در حال جوک تعریف کردنه وصلح با طالبان ...کرونا ساخت آزمایشگاههای آمریکایی واسرائیلیه ودرمان ودارو و واکسنش در دستشونه و...دنیا را به گروگان گرفتن ..وتوی آمریکا واسرئیل اگر پیگیر درمان سفید پوستها شوید ..مشخصه.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ترس وحشت را در مابیشترکردی خبری مشاهدکردم که نماینده مجلس مبتلا به کرونا درگذشت ؟کرونا این همه کشورچرا امدایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
اون نماینده جانباز شیمیایی بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
تو چه کرده ای با ما..
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
هشدری برای مردم جهان که به خودبیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
چرا ایران رو ننوشتن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
چون قراره پروژه کشته سازی رو به اتمام برسونن . چرا هنوز متوجه نشودین دشمن یک پارچه بر عله ما عمل میکنه . حتی تو بهبود یافتگان هم امار ننوشته تا بتونن عملیات روانی شون رو ادامه بدن و کامل کنن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
نمیبینی تو نقشه ایران و چین فقط قرمزن ؟؟؟؟؟؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر