کد خبر: ۷۲۶۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر : ۷۲۶۷۱۸۶

نشریه گلوبال ریسرچ در مطلبی به تلاش‌ها برای منزوی کردن چین و تحت تاثیر قرار دادن اقتصاد جهانی با استفاده از ویروس کرونا پرداخت.

چه کسی در پشت پرده ویروس کرونا قرار دارد؟به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه گلوبال ریسرچ در مقاله‌ای به قلم پروفسور «مایکل چاسدوفسکی» درباره شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان نوشت: آیا کووید -۱۹ یک بیماری همه‌گیر جعلی و ساختگی است؟ چه کسی در پشت پرده‌ این ویروس قرار دارد؟  ویروس کرونا چه تاثیری از جنبه بی‌ثباتی اقتصادی، اجتماعی و ژئوپولتیک در سراسر جهان دارد؟

در این مطلب آمده است: در پی تصمیم سازمان جهانی بهداشت برای اعلام وضع اضطراری بهداشت عمومی در تاریخ سی‌ام ژانویه (دهم بهمن) سال ۲۰۲۰, تبلیغات رسانه‌ای و انتشار اطلاعات نادرست درباره گسترش ویروس جدید کرونا، باعث ایجاد فضایی از ترس و تردید در سراسر جهان شده است. کارزار وحشت‌آفرینی همچنان ادامه دارد. ترس و تردید ادامه دارد. دولت‌های ملی و سازمان جهانی بهداشت مشغول گمراه کردن مردم هستند.

بنابر اعلام روزنامه نیویورک تایمز، حدود ۸۴ هزار نفر در حداقل ۵۶ کشور جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و حدود ۲۹۰۰ نفر هم بر اثر ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. چیزی که این رسانه‌ها در بیان آن کوتاهی می‌کنند این نکته است که ۹۸ درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین رخ داده است. سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۲۸ فوریه (نهم اسفند) اعلام کرد کمتر از پنج هزار نفر از مبتلایان به کرونا در خارج از چین بسر می‌برند.

جدید‌ترین برنامه رصد شیوع آنفلوآنزا در آمریکا - که در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در آمریکا انجام می‌شود - نشان می‌دهد تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۰, پانزده میلیون مورد از ابتلا به آنفلوآنزا در آمریکا گزازش شده است که از این تعداد ۱۴۰ هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۸۲۰۰ نفر هم جان خود را از دست دادند.

داده‌های مربوط به همه گیری بیماری کووید -۱۹:

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۲۸ فوریه (هشتم بهمن) گزارش داد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان ۸۳ هزار و ۶۵۲ نفر است که از این تعداد, ۷۸ هزار و ۹۶۱ نفر در سرزمین اصلی چین به این ویروس آلوده شدند. تعداد مبتلایان تأیید شده به این ویروس در خارج از چین ۴۶۹۱ نفر گزارش شده است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین دو هزار و ۷۹۱ مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا را گزارش کرده است که از این تعداد فقط ۶۷ نفر در خارج از چین فوت کردند. این آمار و ارقام تأیید می‌کنند که بخش زیادی از شیوع بیماری کرونا محدود به سرزمین چین است.

همچنین تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد شیوع کرونا در چین به شدت تحت کنترل قرار دارد. در تاریخ ۲۱ فوریه سال (دوم اسفند) ۲۰۲۰, کمیسیون بهداشت ملی چین گزارش داد که ۳۶ هزار و ۱۵۷ فرد مبتلا به کرونا درمان و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

گزارش‌های منتشر شده از چین تأیید می‌کند که شماری از مبتلایان درمان شدند و در حال بهبود یافتن از عفونت کرونا هستند. هم اکنون تعداد مبتلایان به کرونا درحال کاهش است.

بر اساس اعلام اداره ملی محصولات پزشکی در چین، بیمارستان‌ها از داروی ضد ویروس موسوم به «فاویلاویر» استفده می‌کنند. این دارو به عنوان دارویی گزارش شده است که کمترین عوارض جانبی را روی بیماران مبتلا به کرونا دارد.

اجازه دهید اندکی آمار‌ها را دقیق‌تر بررسی کنیم:
جمعیت جهان هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر است.
جمعیت چین یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر است.
اگر جمعیت چین را از جمیت کل جهان کم کنیم به عدد شش میلیارد و چهارصد میلیون نفر می‌رسیم. تعداد کل مبتلایان تأیید شده در خارج از چین چهار هزار و ۶۹۱ نفر است و تعداد فوتی‌ها ۶۷ نفر است. اگر نسبت این آمار جهانی به کل جمعیت جهان (منهای چین) را محاسبه کنیم به رقم ۴۶۹۱ مبتلا از بین شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسیم. چنین رقمی هرگز یک همه‌گیری جهانی محسوب نمی‌شود. ابتلای ۶۴ نفر در آمریکا از جمعیت حدود ۳۳۰ میلیون نفری آمریکا نیز هرگز یک همه‌گیری تلقی نمی‌شود.

اما چرا باید چنین تبلیغاتی انجام شود؟ پاسخ این است که باید علیه چینی‌ها، نژادپرستی ایجاد شود.

کارزار عامدانه علیه چین شروع شد. رسانه‌های غربی و نیز رسانه‌های دولتی از موج احساسات نژادپرستانه علیه قومیت چینی به عنوان یک ابزار استفاده می‌کنند.

سانی بنک (واقع در حومه شهر بریسبان) , رانکورن (حومه بریسبان) و «ایت مایلز پلینز» جزو شهر‌هایی در ایالت کوئینزلند استرالیا هستند که درصد زیادی از چینی‌تبار‌ها در آنجا زندگی می‌کنند. وزارت بهداشت ایالت کوئینزلند در توصیه‌ای به مردم اعلام می‌کند که کلیه چینی‌تبار‌ها (از جمله کسانی که در استرالیا متولد شدند و هرگز به چین سفر نکردند) به مثابه یک خطربرای بهداشت و سلامت تلقی می‌شوند و ممکن است ویروس کرونا را به سفید پوستان استرالیایی (غیرچینی‌ها) انتقال دهند. از مردم خواسته می‌شود که به رستوران‌های چینی نروند. همین پدیده درسراسر آمریکا نیز در جریان است.

جنگ اقتصادی بر ضد چین:
راهبرد‌های آمریکا شامل استفاده از ویروس کرونا برای منزوی کردن چین است با وجود آنکه واقعیت نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا شدیدا به واردات از چین وابسته است. اخلال کوتاه مدت در اقتصاد چین را می‌توان عمدتا به مسدود شدن موقت کانال‌های تجاری و حمل و نقل نسبت داد. اقدام سازمان جهانی بهداشت در اعلام وضع اضطراری برای بهداشت عمومی جهان با انتشار اطلاعات دروغین و مسدود کردن سفر‌های هوایی به چین همراه شده است.

ترس و وحشت در وال استریت:
شوک و ترس در بازار‌های بورس جنبه دیگری از ماجرایی است که انتشار اطلاعات دروغین پیشتاز آن است. ترس ناشی از ویروس کرونا باعث سقوط بازار‌های مالی در سراسر جهان شده است.

بر اساس گزارش‌ها، حدود شش تریلیون دلار از ارزش بازار‌های بورس از بین رفته است. افت بازار‌های بورس تا این لحظه حدود ۱۵ درصد یا بیشتر است.

از دست رفتن پس‌انداز‌های شخصی (برای مثال برای مردم عادی آمریکا) در حالی است که به ورشکستگی و زیان‌های شرکت‌ها اصلا اشاره نکردیم.

این مسئله فرصتی بسیار مناسب برای دلالان سازمانی از جمله شرکت‌های فعال در بیمه‌های پوششی است. بحران مالی باعث شده است که حجم قابل توجهی از پول و ثروت مردم به جیب معدودی از موسسات مالی سرازیر شود. تحلیلگران در حالی سقوط بازار‌های مالی را به کرونا ربط دادند که کمتر از ۶۴ مبتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده است. در یکی از تحلیل‌ها آمده است افت بازار‌های مالی جای تعجب ندارد، چون ویروس کرونا خیلی سریع گسترش پیدا کرده است.


بیشتر بخوانید: کرونا با جهان چه کرد؟


آیا پیش‌بینی سقوط بازار بورس در ماه فوریه امکان پذیر بود؟

اگر تصور شود که بحران مالی صرفا ناشی از «عوامل بازار» بوده است که در واکنش به انتشار ویروس کرونا صورت گرفت، ساده‌لوحی است. بازار به شیوه‌ای بسیار دقیق تحت نفوذ بازیگران قدرتمندی قرار گرفت که از ابزار‌های بورس بازی در بازار‌ها - مثل ابزار‌های مشتقات مالی و فروش استقراضی – استفاده می‌کنند. هدف پنهانی در اقدام، جمع‌آوری ثروت است. این مسئله فرصتی طلایی برای کسانی بود که از اطلاعات خاص برخوردار بودند و می‌دانستند که سازمان جهانی بهداشت به زودی تصمیم خواهد گرفت در تاریخ ۳۰ ژانویه وضع اضطراری بهداشت عمومی را در سراسر جهان اعلام کند.

آیا از قبل اطلاعی درباره همه‌گیر شدن بیماری کووید-۱۹ و عواقب احتمالی آن وجود داشت؟

مرکز امنیت سلامت در بالتیمور آمریکا ویدئویی تهیه کرد که مربوط به شبیه‌سازی شیوع ویروس کرونا است. در این مدل سقوط ۱۵ درصدی بازار‌های بورس شبیه‌سازی شده بود. به گفته‌ سازمان‌دهندگان و حامیان مالی این رویداد، شامل بنیاد بیل و ملیندا گیتس و نیز مجمع جهانی اقتصاد، هیچ «پیش‌بینی» انجام نشد بلکه «شبیه‌سازی» در ماه اکتبر انجام شد و عنوان آن ویروس کرونای جدید ۲۰۱۹ بود. این شبیه‌سازی حدود دو ماه قبل از شیوع کووید -۱۹ صورت گرفته بود!

مدل شبیه‌سازی جان هاپکینز درباره همه‌گیری و کاهش ۱۵ درصدی یا بیشتر از ارزش بازار‌های بورس تا حد زیادی با کاهش واقعی در بازار بورس در اواخر ماه فوریه مطابقت دارد. بسیاری از جنبه‌های این شبیه‌سازی با اتفاقاتی که پس از تصمیم سازمان جهانی برای اعلام کردن وضع اضطراری رخ داده بود، همخوانی دارد. چیزی که ما باید به آن پی ببریم این است که حامیان مالی مدل شبیه‌سازی جان هاپکینز، بازیگرانی قدرتمند در عرصه بهداشت و سلامت و اقتصاد هستند یعنی بنیاد گیتس در زمینه بهداشت و سلامت جهانی تخصص دارد و مجمع جهانی اقتصاد هم در زمینه اقتصاد تخصص داد.

ذکر این نکته اهمیت دارد که سازمان جهانی بهداشت ابتدا اسم مخففی را برای این بیماری انتخاب کرده بود که در مدل شبیه‌سازی همه‌گیری جان هاپکینزبکار گرفته شد و آسم ان ویروس جدید کرونا بود، اما بعدا این اسم را به کووید -۱۹ تغییر دادند.

فساد و نقش سازمان جهانی بهداشت:
چه چیزی باعث شد که تدروس آدهانوم گبریسوس مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در سی ام ژانویه اعلام کند که ویروس جدید کرونا یک وضع فوق العاده بهداشتی را در سراسر جهان ایجاد کرده است؟

مدارک و اسناد نشان می‌دهد که مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در خدمت منافع حامیان مالی و شرکت‌های بزرگ و قدرتمند است.

به گفته‌ ویلیام انگال (یکی دیگر از خبرنگاران و مقاله نویسان گلوبال ریسرچ), مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روابط دیرینه‌ای با خانواده کلینتون و بنیاد کلینتون ایجاد کرده است. وی همچنین روابط نزدیکی با بیل و ملیندا گیتس در بنیاد گیتس داشته است. بنیاد گیتس در کنار مجمع جهانی اقتصاد از حامیان مالی پروژه شبیه‌سازی ویروس جدید کرونا در ماه اکتبر بودند. تدروس آدهانوم گبریسوم در مقام وزیر بهداشت اتیوپی، همچنین رئیس صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا بود که بنیاد گیتس آن‌ها را ایجاد کرده بود. این صندوق جهانی مملو از فساد و تقلب و رسوایی‌هایی در این زمینه‌ها است.

در طول سه سال مبارزه انتخاباتی تدروس آدهانوم گبریسوس برای تصدی ریاست سازمان جهانی بهداشت، وی متهم بود که در مقام وزیر بهداشت اتیوپی سه مورد همه‌گیری بزرگ درباره وبا را لاپوشانی کرد و دیگران را در این باره گمراه کرد و از عنوان اسهال شدید به جای مالاریا نام برد. وی این اتهامات را رد کرده بود.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت دستور پویش گسترده‌ای برای تولید واکسن صادر کرده است. شرکت‌های متعدد داروسازی هم اکنون روی تولید واکسن کرونا کار می‌کنند. جالب است که ذکر کنیم در زمان مدیریت سابق سازمان جهانی بهداشت یعنی دکتر مارگارت چان، وی در جریان شیوع آنفلوآنزای خوکی در سال ۲۰۰۹ (اچ وان ان اوان) گفته بود تولیدکنندگان واکسن پتانسیل تولید چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون واکسن برای آنفلوآنزای خوکی را در طول یکسال دارند. در سال ۲۰۱۹ خبری از آنفلوآنزای اچ‌ وان ان وان نبود. طبق گزارش پارلمان اروپا، این طرح یک کلاهبردای برای جمع کردن پول بود.

مرحله بعدی همه‌گیری کووید -۱۹ چیست؟ آیا جعلی و ساختگی است یا واقعی است؟

فعلا موارد زیر در جریان است:
 کارزار تبلیغاتی علیه چین هنوز تمام نشده است.
کارزار وحشت‌آفرینی درباره همه گیری این بیماری در خارج از چین هم خاتمه نیافته است.
 بحران مالی همچنان ادامه دارد.
اگر روابط عادی تجاری (و حمل و نقل) بین چین و آمریکا به زودی به حالت عادی بازنگردد، انتقال کالا‌های مصرفی صادر شده از چین به آمریکا در خطر قرار خواهد گرفت. این امر به نوبه خود ممکن است باعث بروز بحران در بخش تجارت خرده‌فروشی در آمریکا شود یعنی محصولات تولید چین بخش اعظم خریده‌های خرد در آمریکا را تشکیل می‌دهند.

از دیدگاه بهداشت و سلامت عمومی، چشم‌انداز مطلوبی برای از بین بردن ویروس کووید-۱۹ وجود دارد. هم اکنون هم شاهد پیشرفت در این مورد هستیم.

تا تاریخ ۲۸ فوریه (نهم اسفند)، برای بقیه کشور‌های جهان به جز چین، حدود سه هزار مورد تأیید شده از ابتلا وجود دارد شیوع این بیماری ادامه دارد.

این گزارش می‌افزاید: کارزار سازمان جهانی بهداشت برای تولید واکنس کرونا در ۲۸ فوریه مورد تأیید مدیرکل این سازمان قرار گرفت. وی گفت در سراسر جهان این تلاش‌ها در حال انجام شدن است و بیش از ۲۰ مورد از تلاش برای تولید واکسن در سراسر جهان در حال انجام شدن است و چندین دارو نیز مراحل آزمایش‌های بالینی را طی می‌کنند.

نیازی به بیان نیست که تصمیم سازمان جهانی بهداشت سود مالی بزرگ دیگری برای پنج شرکت برتر تولید واکسن در جهان حاصل می‌کند که شامل گلاکسو اسمیث کلاین، نووارتیس، مرک، سانوفی و فایزر هست که ۸۵ درصد تولید بازار واکسن را در اختیار دارند.
این شرکت‌ها وارد عرصه تولید واکسن شدند تا با ویروس مرگبار کرونا مقابله کنند. شرکت سانوفی هم اکنون با دولت آمریکا همکاری می‌کند تا واکسنی برای این ویروس جدید تولید کند و امیدوار است که با استفاده از تجربه شیوع ویروس سارس در سال ۲۰۰۳, روند تولید واکسن را سرعت ببخشد.

شرکت مرک هم در سال ۲۰۱۹ از محل تولید واکسن درآمد هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری بدست آورد این بخش (تولید واکسن) از سال ۲۰۱۰ به بعد شاهد رشد ۹ درصدی سالیانه است.

شرکت گلاکسو اسمیث کلاین با «ائتلاف ابتکار عمل آمادگی در برابر بیماری‌های همه‌گیر» در برنامه تولید واکسن فعالیت می‌کند که در سال ۲۰۱۷ در مجمع جهانی اقتصاد تاسیس شده بود. از «ائتلاف ابتکار عمل آمادگی در برابر بیماری‌های واگی» ر به عنوان سازمانی مهم و کلیدی برای تولید واکسن کرونا نام برده میشود. بنیاد بیل گیتس، بنیاد «ولکام تراست» (انگلیس) و مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۷ این ائتلاف را تشکیل دادند. کشور‌های هند و نروژ که عضو این برنامه هستند وعده دادند کمک مالی به آن ارائه کنند. هم بنیاد بیل گیتس و هم مجمع جهانی اقتصاد از شرکای برنامه امنیت ملی هاپکینز در ماه اکتبر ۲۰۱۹ و شبیه‌سازی شیوع بیماری کرونا بودند. اکنون همین شرکت‌ها رهبری تولید واکس نبرای کووید -۱۹ را در دست دارند.

نتیجه‌گیری نهایی:
بیماری کووید -۱۹ یا همان کرونای جدید سال ۲۰۱۹ به مثابه فرصتی چند میلیارد دلاری برای شرکت‌های بزرگ داروسازی است.
این ویروس همچنین بشریت را در وضع بی‌ثبات اقتصادی، اجتماعی و ژئوپولتیک قرار داده است.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
وجود ازمایشگاههای بیولوژیک و سری امریکا در جهان نیز در جهت تولید ویروسهای مرگبار و سپس تولید واکسن برای آن ویروسها توسط شرکتهای بزرگ با هدف کسب سود فراوان از طریق بازی با جان انسانها است
Ata
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
امریکا این ویروسو خیلی وقت پیش درس کرده بود بعد بخاطر خطای انسانی در خود امریکا پخش شد ولی رسانه ایش نکرد گذاشت و ویروسو به چین برد که اولا منشا ویروس از سمت چین باشه دوم گذاشت چند کشور دیگر سرگرم این ویروس بشه بعد اعلام کرد ما هم گرفتیم که مشخص نشه کار خودشون بوده الانم که میبینید روند رشدشون چقدره و خیلیا دگ از قبل داشتنو الان دارن رو میشن البته نا گفته نباشه همه به فکر کرونا فرو رفتنو خبری از جنگ امریکا داخل عراق ندارن
خان اوغلان خدابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
اهداف اقتصادی شیوع کرونا؟!؟ از مبلغ حدود484هزار میلیارد تومان بودجه سال 99 کمتر از 1درصد صرف فرهنگ و توسعه زیر ساخت آن(اعم از حوزه ها و رسانه ها و موسسات کوچک تا بین المللی و بزرگ مثل المصطفی می شود )این مراکز برخلاف بسیاری از موسسات دولتی درامد زا نیستند .در واقع بسیاری از مراکز که از دولت بودجه ای جهت حقوق نیروی انسانی و...دریافت می کنند حدود70هزار میلیارد تومان امتیاز درآمدزایی دارند برای مثال وزارت صمت یا کشاوری از محل تعرفه واردات اقلام کالاهای وارداتی.صنعتی. کشاورزی و...درآمد دارند.حتی بانک ها و نیروی انتظامی هم از محل های دیگر....حتی اموزش و پرورش که در توسعه زیر ساخت فرهنگ و علم فعالیت می کند امروزه با خصوصی سازی فعالیت ها به درآمدزایی فکر می کند.(هرچند مردم در مقایسه با غذا و پوشاک و..به فرهنگ کمتر اهمیت می دهند .مخصوصا با مشاهده بی نتیجه بودن افزایش تحصیلات در مقایسه با مهارت های اشتغال)....... 95درصد بودجه کشور کجا هزینه می شود؟ صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی بیشترین میزان هزینه ها را به خود می دهند که برخلاف مراکز مشابه در کشورهای آمریکا و اروپا،این مراکز در ایران درآمدزا نیستند. بنحوی که امروزه دولت به میزان حدود 80درصد بودجه سالانه به مراکز یاد شده بدهی دارد و بخش عمده بدهی ها ناشی از عدم امکان انجام تعهدات حمایتی از آنهاست. همچنین توجه داشته باشیم اقتصاد ایران نفت پایه بوده و با تحریم 90درصد درآمدهای نفتی دول غرب انتظار داشتند سرنوشت این کشور را خاتمه دهند .لذا تحریم مبادلات پول هم اعمال شد و اینک دولت علیرغم حدود 96هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی از طریق مبادلات کالا به کالا یا تهاتر در تجارت فعالیت می کند تا جایی که تئوریسین های خارجی گویند هر کشوری مثل ایران بود از تحریم به زانو درآمده بود. نکته آخر که در توصیه های جامع امپریالیسم برای سال های بعد از 2020 تدارک دیده اند بیوتروریسم است .هر چند کرونا اقتصاد راکد ایران را دچار مشکل بیشتر می نماید اما این ابزار بر کل جامعه بین المللی اثر منفی دارد.. اینک ایران با این همه معضلات تحریم و کرونا و مشکل درآمد تجاری ، از نقدینگی معادل 150میلیارد دلاری (2300تریلیون تومان)برخوردار است و این میزان حدود 85درصد سرمایه بورس است.دولت آینده ترامپ 4سال با ایران گلاویز خواهد شد اما نه آمریکا و نه ایران از نتایج آن مطلع نیستند هرچند بازی شفاف است هدف یک طرف جنگ ویا به زانو درآوردن از طریق روش های ترکیبی و هدف ایران دفاع است. درصورت ادامه این روند هرچند التهاب در طلا و ارز و سپس مسکن در مراکز استان ها ایجاد می شود( همانند سال 1390تا 1398 که این بازار ها بیش از 30سال اول انقلاب با التهاب مواجه شدند) اما راهبرد ایران مبنی بر بهره برداری از روش انعطاف در دفاع، آمریکا را ناامید می کند ...در این میان یکی از مهم ترین ابزار آمریکا بنا به توصیه موسسات امریکن اینترپرایزر ، وینپ و فریدم هاوس و.... بهره برداری از تبلیغات و سیاه نمایی در مورد مدیریت حاکمیت با استفاده از فضای مجازی جهت تحریک مردمی است که از عمق تحلیل سطحی برخوردارند ..حال باید دید آینده چگونه رقم خواهد خورد.قطعا بهره برداری ار ظرفیت های متطقه ای و جهانی برای افزایش ظرفیت داخلی (capacity به تعبیر انگلیسی ها ) مورد توجه مسئولین ایرانی که با بزرگترین قدرت جهان مواجه و گلاویز شده اند قرار خواهد گرفت.
امید
|
Germany
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
مستند سازی کنید و به مردم جهان نشان بدهید که تحریم های غیر قانونی باعث از بین رفتن زیر بناهای بهداشتی و کمبود داروها شده و در نتیجه جان هزارها ایرانی را گرفته شد تا در تاریخ ثبت شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
مگه مسئولین نمی گن تحریم تاثیر نداره؟ خوب پس این چه کاریه اصلا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دعای ویروس کرونا الهم انی عوذ بک من البسر ولجنون ولجزام ومن سی الاقسام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شمامیگیدچیکارکنیم تاکرونانگیریم خدالعنتشون کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
این که از انتشار ویروس کرونا نتانیاهو بیشترین نفع رو برد مشکوک نیست؟!!! بخش اشغالی فلسطین از یه بن بست سیاسی به صورت موقتی خلاص شد ! جز کرونا هیچ چیز دیگه ای نمی تونست این کار و بکنه.به هر حال در زمان نزدیک وقتی که وحشت در جهان به اوج خود رسید . ک اکنون خیلی نزدیکیم به این اوج داروشو میدن بازار تا نفع مادیشم همین اشغالگران ببرن. زمان همه چیز رو نشون میده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
توهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
همیشه و همیشه مرگ بر آمریکا و اسرائیل و انگلیس
ناصر عتایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
ایا واقهایک ویروس میتواند مردم را به وحشت بیاندازد بله با پوشش رسانه ای این کار انجام شد .چرا در موارد دیگر این حساسیت وجود ندارد لطف کنید امار کشته شدگان تصادفات و الودگی هوا را منتشر کنیدوانوقت متوجه میشویم که قضیه کرونا یک بازی با افکار اعتقادات بود که متاسفانه موفق شده است واقعا انسان تاکنون تجربه بدتر نداشته چرا انقدر بزرگ نشده اند به خود بیاییم خدا هست مرگ و زندگی به حکم خالق است نه چیز دیگر ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
اگه براش دارو وجود داشت و مسری نبود هرگز انقدر وحشت به وجود نمی آمد. چون احتمال این که هرکس بگیره هست متاسفانه ولی تصادفات مسری نیست حتی سرطانم مسری نیست ... تنها عاملی که موجب وحشت شده مسری بودنشه متاسفانه.
فردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
فقط اسرائیل و آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آمریکا شیطان بزرگ است.روز به روز بیشتر به حقیقت این سخن تاریخی امام پی میبرم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
!!!!
دزدشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
پول فقط پول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
ای بابا!
ما ( مردم ایران ) در یک شب سال 97 حدود 300% از ارزش پول ملی را از دست دادیم حالا شما میگیید بورس آمریکا 15%
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
با توجه به احتمال بسیار زیاد دست ساز بودن ویروس کرونا و سایر ویروسهای مشابه احتمال این وجود دارد که دارو یا واکسن کرونا بیماری دیگری را به صورت نهفته وارد بدن بیماران کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
روسیه از همه مشکوک تره
با اونهمه جعیت و اینکه بزرگترین کشور دنیاست و هوا هم خیلی سرده که ویروس کرونا مساعت تره، اما فقط دو تا مبتلا داشته که هر دو نفر هم بهبود پیدا کردن
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
اینکه کرونا ساخته شرکت های تجاری و سردمداران نظم های جهانی در ادوار مختلفه محتمل هست؛ اما محدود کردن این صاحبان این شرکت ها به مرزهای یک کشور و منطقه جغرافیایی «غرب» یک اشتباه صد در صدی هست؛ مردم جهان همیشه با یک گروهک ابرسرمایه دار بین المللی شرقی غربی طرف بودن؛ کافیه به تاریخ نگاهی بشه!
ناشناس
|
France
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
لعنت بر امریکا
مرگ بر امریکا
مهدی
|
United Kingdom
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آنفولانزا هم واکسن داره و هم قرص برای بیمارانی که مبتلا شدن. دست کم کادر پزشکی و همچنین گروه پر خطر باز زدن واکسن آنفولانزا مصون هستن. اما کرونا اینطور نیست. اینکه بگیم کرونا یه سرماخوردگی ساده است اصلا درست نیست. اگه بسیج عمومی برای مقابله با کرونا تشکیل نشده در آینده تبدیل به یه فاجعه میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
یه بار دیگه خبر رو بخون!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سازمان بهداشت جهانی خود ابزار سرمایه داران و شرکت های داروسازی است، کرونا بیشتر یک فریب جهانی است تا جیب غول های داروسازی را پرکنند، با رعایت دستورات بهداشتی دین اسلام بیماری ها پیشگیری و درمان میشود.یاعلی.
ناجی انسانها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
داروی کلروکین در درمان ویروس کرونا
کلروکین تا کنون به عنوان قوی‌ترین و موثرترین داروی موجود در بازار برای مقابله با ویروس کرونا شناخته شده‌است. این شواهد از مطالعات و بررسی ‌های انجام شده در چند مرحله در افراد مبتلا به ویروس در چین بدست آمده است. بیش از 10 بیمارستان از دو استان Guangdong وHunan در چین در این تحقیقات شرکت داشته اند. داروی کلروکین تاثیر درمانی قطعی و اثربخش قابل قبولی از خود نشان داده است. مصرف این دارو باعث بهبود تصاویر رادیوگرافی ریه بیماران و همچنین وضعیت بالینی آنها می‌شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
اره ولی برا بیمار مالاریایی هم به سختی عرضه میشه و براساس تعداد بیماران در اختیار مراکز بهداشت هستش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
در ایران عزیز ما هم کلروکین همراه با داروهای ضد ویروس به بیماران تجویز می شود
یک پزشک
علیرضا رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آمریکا شیطان بزرگ است.روز به روز بیشتر به حقیقت این سخن تاریخی امام پی میبرم.
پاسخ ها
فرهادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
ای کاش اینقدر که در مورد کرونا تبلیغ وپیشگیری میکنیم یک درصدش برای ظهور منجی عالم دعا میکردیم اوکه درمان همه دردها به دست اوست انتشار این ویروس هم یک جنگه تا ما رو مشغول کنندامریکا عین الاسد رو پر از نیرو کرده اسراییل داره سفیانی رو علم میکنه هند داره مسلمونا رو سلاخی میکنه خلاصه شدیم مثل لا کپشت سر از ترس کرونا در لاک خانه ودشمن در پیش برد اهداف شیطانی اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
در پاسخ فرهادی، مرد حسابی درمان همه دردها فقط الله است و دیگر هیچ
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر