کد خبر: ۷۲۷۹۹۹۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
کد خبر : ۷۲۷۹۹۹۰
در بسته حوادث امروز بخوانید؛

مهم‌ترین حوادث امروز بیست و دوم اسفند ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مهم‌ترین حوادث امروز بیست و دوم اسفند ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

کشف ۴ هزار و ۶۲۸ لیتر محلول بهداشتی در اصفهان

سرهنگ "محمد حسن اسماعیلی رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با محتکران لوازم بهداشتی و ضد عفونی کننده بازرسی از چندین محل مشکوک اجرایی شد.

او افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی بالایی که داشتند مطلع شدند فردی در منزل خود اقدام به دپوی محلول‌های بهداشتی کرده که وارد عمل شدند.

سرهنگ اسماعیلی بیان داشت: پس از بازرسی از منزل مذکور ۳۹ کارتن ۲۵ لیتری ویتامین B۳، ۹ گالن ۲۵ لیتری استامینوفن، ۱۴۰ لیتر کلودیون، ۶۱۲ لیتر کلودیون، ۴ بشکه ۲۲۰ لیتری الکل، ۱۱ بشکه ۲۰ لیتری الکل، ۲۰ بشکه ۲۰ لیتری گلیسرین، ۶ بشکه ۲۰ لیتری آب مقطر، ۴ بشکه ۶۵ لیتری الکل، ۲۲ بشکه ۳۰ لیتری و ۳۴ ظرف ۴ لیتری آب اکسیژنه کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در مجموع ۴ هزار و ۶۲۸ لیتر انواع محلول بهداشتی و ضد عفونی کنند کشف شده است، بیان داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان تاکید کرد: نیروی انتظامی با محتکران اقلام بهداشتی و افرادی که برای منفعت و سود بیشتر خود، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع و قانونی می‌کند.
 

کشف ۴۲ قوطی ژل ضد عفونی در فلاورجان

سرهنگ "حسن نیکبخت" فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر تهیه و فروش دارو‌های دست ساز غیر مجاز توسط فردی ماموران پلیس امنیت عمومی وارد عمل شدند.

او افزود: پس از هماهنگی‌های لازم از منزل مورد نظر ۴۲ قوطی ژل ضد عفونی کننده، ۸ کرم دست ساز، ۴۷ قوطی خالی ژل، یک بطری یک لیتری مایع گلیسیرین و ۱۰ کیلو پودر صابون غیر مجاز کشف شد.

سرهنگ نیکبخت بیان داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان از شهروندان خواست، هر گونه اخبار و موضوع مشکوک را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
 

توقیف زانتیا با ۱۷۸ کیلو حشیش در اصفهان

سرهنگ "غلامحسین صفری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر اصفهان در پی کسب خبری مبنی بر اینکه سوداگران مرگ در حال انتقال محموله‌ای از مواد افیونی از شرق کشور به مقصد اصفهان هستند بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

او افزود: در این رابطه سواری ۴۰۵ که راه پاکن خودرو حامل مواد بود و یک دستگاه زانتیا که محموله را حمل می‌کرد شناسایی و توقیف شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در بازرسی از سواری زانتیا ۱۷۸ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش که در صندوق عقب و زیر صندلی‌های خودرو جاساز شده بود کشف شد.

سرهنگ صفری اظهار داشت: در این رابطه ۲ سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان تاکید کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.
 

کشف لوازم بهداشتی احتکاری ۲۰ میلیاردی در اصفهان

سرهنگ "محمدرضا خدادوست" فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه با اخلالگران اقتصادی و شناسایی محتکران کالا‌های اساسی مردم، ماموران کلانتری ۲۰ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان با انجام یک سری کار‌های اطلاعاتی، موفق به شناسایی محل دپو و احتکار محموله سنگینی از لوازم بهداشتی شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی، از انبار کالا‌های احتکار شده بازرسی بعمل آورده که در نتیجه این عملیات اقلام بهداشتی شامل ۲ هزار کپسول، ۲ هزار و ۵۰۰ قرص تقویتی، یک هزار و ۵۰۰ شیشه شربت، ۸۵۲ آمپول، ۴۶۰ عدد ژل بهداشتی، ۱۱۷ عدد مواد شوینده ۲۰ لیتری، ۲۰ گالن ۲۰ لیتری و تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ بطری یک لیتری مایع ضد عفونی کننده کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان بیان داشت: با حضور کارشناس اداره بهداشت و همچنین کارشناس معاونت غذا و داروی استان اصفهان در محل مشخص شد علاوه بر اینکه ژل‌ها و مواد شوینده‌های مکشوفه غیر مجاز و غیر بهداشتی هستند، محیط نگهداری دارو‌ها نیز نامناسب و دارو‌های مذکور با توجه به انتشار ویروس کرونا می‌بایست درچرخه استفاده مردم قرار می‌گرفته که متاسفانه با شرایط بسیار نامطلوب احتکار شده اند.

این مقام انتظامی با اشار به دستگیری ۳ محتکر و تحویل آن‌ها به مراجع قانونی، اظهار داشت: ارزش ریالی کالا‌های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ "خدادوست" افزود: با توجه به همکاری یکی از داروخانه‌های سطح شهر با این باند محتکر و مشارکت در اعمال مجرمانه با حضور اداره اماکن عمومی و با حکم مقام قضائی نسبت به پلمب آن اقدام شد.
 

توقیف یک تُن مرغ گرم غیر بهداشتی در "تیران و کرون

سرهنگ "علی صادقی"اظهار داشت: واحد گشت انتظامی فرماندهی انتظامی شهرستان تیران و کرون با همکاری ماموران شبکه بهداشت، یک دستگاه وانت که حامل بار مرغ بود را متوقف کردند.

او افزود: در این عملیات مقدار یک تُن مرغ گرم که بدون رعایت موارد بهداشتی و در فضای باز در حال انتقال به یکی از فروشگاه‌ها جهت عرضه به مردم بودند کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه خودرو توقیف و راننده آن نیز همراه با پرونده قضایی به مراجع قضائی معرفی شد گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا و سلامت شهروندان و عدم جابه جایی مواد غذایی غیر بهداشتی و آلوده طرح ویژه‌ای با همکاری تیم‌های شبکه بهداشت شهرستان اجرا می‌شود و از شهروندان نیز می‌خواهیم هرنوع موارد مشابه و عدم رعایت موارد بهداشتی از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

دستگیری عامل انتشار تصاویر و ویدئو‌های جعلی پیرامون بیماری کرونا در فضای مجازی

سرهنگ "علی جعفری نژاد" در این باره گفت: کارشناسان پلیس فتای فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر با پایش و رصد فضای مجازی، با انتشار تصاویر و کلیپ‌های غیر واقعی و مطالب جعلی در خصوص گسترش ویروس کرونا روبرو شده و و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد:کارشناسان این پلیس پس از انجام یک سری اقدامات خاص علمی و تخصصی موفق شدند عامل اصلی پخش این شایعات که یک نوجوان ۱۸ ساله بود را شناسایی و در یک عملیات ویژه با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرده است اظهار داشت: این فرد با انتشار اخبار کذب موجب تشویش خاطر شهروندان در شهرستان خمینی شهر شده بود که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با هشدار به کسانی که اقدام به انتشار و باز نشر تصاویر، ویدئو و مطالب جعلی در فضای مجازی کرده و با این کار باعث تشویش و نگرانی در بین مردم می‌شوند افزود: از عموم مردم می‌خواهیم مطالب مربوط به شیوع بیماری کرونا را از رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر پیگیری کرده و از بازنشر مطالب غیر رسمی که در فضای مجازی منتشر می‌شوند خودداری کنند.

سرهنگ "جعفری نژاد" با بیان اینکه انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند، افزود: مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.


انتهای پیام/م
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر