در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کاهش ۱۵ درصدی قیمت زعفران در سال جدید

میری از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون و حداکثر ۹ میلیون تومان است.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار طلای سرخ در آستانه شب عید اظهار کرد: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون تومان و حداکثر ۹ میلیون تومان است.

وی از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و لغو پروازها، قیمت زعفران کاهش یافته است که با استمرار روند توقف صادرات، افت قیمت محصول ادامه خواهد داشت.

میری درباره آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ بیان کرد: بنابر آمار ۱۰ ماهه گمرک صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل به سبب مسائل و مشکلات بازگشت ارز به سامانه نیما ۳ تا ۴ درصد کاهش یافته و از آن تاریخ به بعد گمرک آمار جدید صادراتی را اعلام نکرده است.

گسترش ویروس کرونا، صادرات زعفران را مختل کرد

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه صادرات تمامی کالاها از جمله زعفران متوقف شده است، ادامه داد: با گسترش ویروس کرونا و لغو پروازها امکان خروج زعفران نیست چرا که جنس هایی صادراتی در ابتدا باید قرنطینه شود، هر چند تاکنون هیچ کشوری اعلام نکرده که ورود مواد غذایی از جمله زعفران ممنوع است.

وی در پایان درباره آینده صادرات طلای سرخ تصریح کرد: با توجه به رشد چشمگیر تولید زعفران پیش بینی می شود که در صورت رفع موانع صادراتی و مشکلات بازگشت ارز به کشور می توان جهش چشمگیری در بخش صادرات داشت.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۱۷:۴۰ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹
احتمال گران شدن زعفران دراردیبهشت ماه هس
آخرین اخبار