کد خبر: ۷۲۹۳۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
کد خبر : ۷۲۹۳۲۷۲

در این مطلب ایده‌های کاربردی و مفیدی را برای محل قرارگیری تلویزیون، ارائه و باهم بررسی می‌کنیم.

تلویزیون را کجای اتاق نشیمن بگذاریم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تلویزیون یکی از آیتم‌هایی است که وجود آن در اتاق نشیمن، لازم و ضروری به نظر می‌رسد. با وجود اینکه نمی‌توان اتاق نشیمن را بدون وجود تلویزیون تصور کرد، اما معمولا محل قرارگیری تلویزیون و دیگر وسایل دیجیتالی متصل به آن، موضوعی است که توجه کمتری به آن می‌کنیم. در این مطلب ایده‌های کاربردی و مفیدی را برای محل قرارگیری تلویزیون، ارائه و باهم بررسی می‌کنیم.

کاربرد چند گانه برای میز تلویزیون
میز تلویزیون و محل قرارگیری آن لزوما نباید به مکانی برای قرار دادن وسایل دیجیتال و صوت و تصویر اختصاص داشته باشد. با ایجاد کمی خلاقیت و با توجه به اجزای مختلف دکوراسیون می‌توان کاربرد‌های دیگری نیز می‌توان برای میز تلویزیون و کمد‌هایی که در زیر آن قرار دارند، متصور شد. گاهی اوقات استفاده‌های غیر معمول از میز تلویزیون یا دکوراسیون اطراف آن، می‌تواند محل قرارگیری آن را تبدیل به یک نقطه کانونی بسیار مناسب نماید.

عریض کردن محل قرارگیری تلویزیون
میزی که در زیر تلویزیون قرار می‌گیرد معمولا عریض‌تر از طول تلویزیون انتخاب می‌شود و محل مناسبی برای قرار دادن دیگر وسایل جانبی و دکوراتیو در کنار و زیر تلویزیون ایجاد می‌شود. اما اگر تلویزیون را روی دیوار نصب می‌کنید، باز هم می‌توانید با ایجاد فضایی عریض در زیر آن، اطراف آن را تبدیل به محلی باز و خالی از وسایل برای وسعت دادن به فضا و یا محلی برای قرار دادن دیگر لوازم مرتبط تبدیل نمایید.

استفاده از گوشه‌ها و گودشدگی‌های اتاق
محل‌های فرورفته یا گودشدگی‌های موجود در اتاق، که گا‌ها به عنوان شاه نشین اتاق شناخته می‌شوند، یکی از بهترین محل‌ها برای قراردادن تلویزیون و وسایل مرتبط با آن هستند. معمولا در خانه‌هایی که طراحی آن‌ها قدیمی‌تر است، اینگونه فضا‌ها بیشتر وجود دارند و استفاده از آن‌ها می‌تواند حالتی کلاسیک و سنتی داشته باشد.

اگر می‌خواهید تلویزیون خود را در چنین فضا‌هایی قرار دهید، می‌توانید بخشی از کناره‌های آن را به قفسه‌هایی برای قرار دادن وسایل و چیدمان المان‌های دکوراتیو اختصاص دهید.

علاوه بر این برای استفاده کاربردی‌تر از گوشه‌ها و گودشدگی‌های موجود در اتاق، می‌توانید برای محل زیر تلویزیون نیز کمد و کشو‌هایی در نظر بگیرید تا تمام وسایل مورد نیاز را در آن‌ها جای دهید و تا حد امکان از نظر پنهان سازید.

ترکیب محل قرارگیری تلویزیون با دیگر اجزای دکوراسیون‌
می‌توانید به میز تلویزیون و محل قرار گرفتن آن به عنوان بخشی از دکوراسیون نگاه کنید که به عنوان جزئی از آن با دیگر المان‌ها ترکیب شده است. یعنی لزوما نباید تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی اصلی در نظر بگیرید. تم اصلی دکوراسیون با توجه به انتخاب رنگ دیوارها، طرح پرده‌ها و مدل مبلمان می‌تواند تعییر شود و میز تلویزیون و محل قرارگیری آن نیز در هماهنگی با این اجزا می‌تواند رنگ و ظاهری یکنواخت داشته باشد.

انتخاب ظاهری ساده
اگر دوست دارید محل قرار دادن تلویزیون کاملا ساده باشد و پیچیدگی و طراحی خاصی برای آن در نظر نگرفته اید، می‌توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید و با به کار گرفتن ترفندی سیم‌ها و کابل‌های متصل به آن را از نظر‌ها پنهان کنید. حتی اگر می‌خواهید تلویزیون را روی میزی بگذارید، می‌توانید کشو‌ها یا طبقاتی کاملا ساده در زیر آن تعبیه کنید که تمام وسایل مربوط به آن درونش جای بگیرد و محل بسیار مناسبی برای نگهداری از سایر وسایل هم داشته باشید.

چنین طراحی‌های ساده ای، در مواقعی که نمی‌خواهید هزینه زیادی برای خودتان بتراشید بسیار ایده آل خواهد بود. در عین حال وقتی همه چیز ساده و بدون صرف هزینه زیاد باشد، به راحتی می‌توانید آن را تغییر دهید یا اقدام به جابجایی آن نمایید. در صورتی که علاقه‌مند به قرار دادن تلویزیون در ارتفاع کم باشید، لازم نیست حتما به فکر انتخاب میزی با کشو‌ها و امکانات بالا بگردید. برای این کار می‌توانید حتی از اجزای ساده‌ای از مبلمان خود نیز بهره بگیرید.

به عنوان مثال می‌توانید با توجه به ابعاد و اندازه محل قرارگیری تلویزیون از مکعب‌های پیش ساخته‌ای که معمولا به عنوان نشیمن‌های موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند، متناسب با دیگر اجزای مبلمان استفاده کنید و تلویزیون خود را روی آن‌ها قرار دهید. حتی یک نیمکت ساده که تصمیم ندارید برای نشستن از آن استفاده کنید هم برای این کار مناسب است و می‌تواند نیاز شما را به خوبی پاسخ دهد.

نصب تلویزیون در محلی کم ارتفاع
اگر همچنان به استفاده از طراحی‌های مینیمالیستی و ساده‌تر اصرار دارید، می‌توانید تلویزیون خود را با ارتفاع کم روی دیوار نصب کنید و فقط از چند کشو و میز ساده در اطراف آن بهره گیرید. البته اگر لوازم جانبی خاصی متصل به تلویزیون شما نیست، می‌توانید از این موارد هم صرف نظر کنید و صرفا مبلمان خود را در موقعتی قرار دهید که برای تماشای تلویزیون مناسب باشد. البته چنین طراحی ساده‌ای در صورتی کارایی دارد که سایر اجزای دکوراسیون هم ساده و بدون پیچیدگی خاصی طراحی شوند.

منبع: برترین‌ها

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر