کد خبر: ۷۳۵۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
کد خبر : ۷۳۵۳۹۴۸
نماینده، ولی فقیه در لرستان:

نماینده، ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهمیت روز قدس گفت: روز قدس به عنوان روز جهان اسلام مطرح و سبب تشکیل جبهه جهانی اسلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده، ولی فقیه در لرستان ظهر امروز در جلسه هماهنگی مراسم روز قدس که در بیت امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد با بیان اینکه بیت المقدس خاستگاه پیامبران الهی بوده است اظهار داشت: بیت المقدس برای سه دین الهی اسلام، مسیحیت و یهود که در طول سالیان سال مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی کردند دارای جایگاه مقدسی بوده است.

او افزود: پس از اینکه نظام سلطه با محاسبات غلطی که تصور می‌کردند می‌توانند آن‌ها را محقق کنند؛ حزب و گروهی را با تمهیدات شیطانی سر کارآورد اختلاف بین ادیان آغاز شد. آن‌ها می‌خواستند مسلمانان و مسیحیان را از سرزمین خودشان بیرون کنند.

نماینده، ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: اشغالگران سرزمین فلسطین بر اثر توطئه‌هایی که داشتند گفتند پیمان صلح می‌بندیم و با یکدیگر سازش کنیم، ولی هر بار به عنوان سازش و پیمان نامه بستن به تعهدات خودشان عمل نکردند بلکه شروع به شهرک سازی کردند و یهودیان کشور‌های دیگر را به سرزمین فلسطین آوردند و صاحبان اصلی این سرزمین را از خانه و زندگی خودشان بیرون کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: جریان مقابل نظام سلطه جریاناتی بودند که نمی‌توانست تقابل لازم را با آن‌ها پیدا کند و بیشتر جنبه حزبی و قومیت گرایی داشتند و ملیت گرایی به معنای منفی بودند و تقابلی بین یهودیان و عرب‌ها ایجاد کردند و از ظرفیتی که جنبه عمومیت داشت برای دفاع از حق و حقوق خودشان استفاده نکردند همین امر سبب شد قدرت آن‌ها با صاحبان اصلی سرزمین قابل مقایسه نبود.

او گفت: امام راحل روز قدس را به عنوان روز جهان اسلام مطرح کردند که همین سبب تشکیل جبهه جهانی اسلام شد و همه زیر این پرچم قرار گرفتند و اسرائیلی که روزی سودای تصرف از نیل تا فرات را داشت با برنامه‌ها و روشنگری‌های امام راحل و یارانشان مجبور شد به دور خودشان دیوار بکشد.

نماینده، ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: اسرائیلی‌ها با مطرح کردن معامله قرن می‌خواستند سرزمین دیگری را ایجاد کنند و صاحبان اصلی سرزمین را به آنجا منتقل کنند، اما این توطئه آن‌ها نیز محقق نخواهد شد چرا که هدف آن‌ها ایجاد اختلاف در درون فلسطین و همچنین خوب جلوه دادن چهره زشت، خونخواری و تجاوز خودشان در دنیا است، ولی در طول تاریخ ثابت شده آن‌ها به هیچ تعهدی پایبند نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی کرد: خوشبختانه با هوشیاری جبهه مقاومت اسلامی و مقام معظم رهبری به عنوان پرچم‌دار این مسیر برنامه‌های اسرائیل عملی نخواهد شد و خوابی است که تعبیر نمی‌شود و مسلمانان با وحدت و همدلی به اهداف خودشان خواهند رسید.

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر