کد خبر: ۷۳۵۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
کد خبر : ۷۳۵۶۷۴۳

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: حدود ۷۰۰ هزار بسته کمک‌معیشتی برای نیازمندان سراسر کشور زیر نظر آستان قدس رضوی تهیه و تا پایان ماه رمضان توزیع می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدحسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: بنا به دستور تولیت آستان قدس رضوی برای حمایت از سیل‌زدگان سه استان‎ سیستان و بلوجستان، کرمان و خوزستان، تهیه و توزیع ۸۲ هزار بسته معیشتی در دستور کار بنیاد کرامت رضوی قرار گرفت.

او افزود: ۳۲ هزار بسته معیشتی برای استان کرمان و برای دو استان سیستان و بلوچستان و خوزستان هر کدام ۲۵ هزار بسته حمایتی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی ادامه داد: مراحل تهیه و بسته‎بندی بسته‌های کمک‌معیشتی در تهران انجام شده و این محموله‌ها در حال انتقال به مصلی سه شهرستان کرمان، اهواز و زاهدان هستند تا طی مراسم افتتاحیه‌ای با حضور نمایندگان، ولی فقیه در این استان‌ها در هفته آتی عملیات توزیع آغاز شود.

استادآقا با اشاره به طرحی با مشارکت خیرین سراسر کشور، بیان کرد: در طرح حمایتی دیگری، آستان قدس در ۲۷ استان کشور «به جز استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوجستان، کرمان و خوزستان» در حال توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی است.

او تصریح کرد: همزمان خادمیاران رضوی سراسر کشور نیز ۱۵۰ هزار بسته معیشتی را تدارک دیده و در حال توزیع آن‌ها هستند.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به طرح‌های حمایتی در حال اجرا در شهر مشهد، تاکید کرد: ۱۵۰ هزار بسته غذایی در شهر مشهد در حال توزیع است. در ضمن ۱۰۰ هزار بسته افطاری سبک ویژه محرومان با حمایت آستان قدس رضوی و با مشارکت دانشجویان برای بسته بندی و آماده سازی در حال تهیه است که در استان خراسان توزیع می‌شود.

استادآقا با تأکید بر اینکه توزیع بسته‎های غذایی بر اساس شبکه اطلاعاتی چهار نهاد بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، هلال احمر و گروه‌های جهادی انجام می‌شود، اظهار کرد: همچنین روزانه ۱۰ هزار قرص نان ویژه افطار نیازمندان پخت و توزیع شده و به صورت روزانه ۲۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و در اختیار اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه بسته‌های معیشتی آستان قدس رضوی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تهیه شده است، افزود: از این مبلغ ۶۵ میلیارد تومان را آستان قدس و ۳۵ میلیارد توسط خادمیاران و کانون‌های خدمت تأمین شده است.

انتهای پیام//ف. ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر