کد خبر: ۷۳۶۰۹۴۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کد خبر : ۷۳۶۰۹۴۰
سالاری مطرح کرد؛

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت ایمنی منطقه بازار و زیرگذر گلوبندک توضیحاتی داد.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده در طرح زیر گذر گلوبندک و ایمن سازی بازار تهران گفت: به اعتقاد من شهرداری تهران عملکرد مناسبی در تکمیل زیر گذر گلوبندک نداشت.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران احداث طرح زیر گذر گلوبندک را از شهرداری منطقه ۱۲ گرفت تا این طرح با سرعت بیشتری به سرانجام برسد که متاسفانه تا به امروز تکمیل نشده است.

سالاری در پاسخ به این سوال که اگر شهرداری اهتمام ویژه‌ای از خود در احداث طرح زیر گذر گلوبندک نشان دهد این طرح در چه بازه زمانی به سرانجام می‌رسد،گفت: تصور من این است که اگر شهرداری با سرعت بیشتری در تکمیل این طرح عمل کند تا ۳ ماه آینده می‌توان زیر گذر گلوبندک را افتتاح کرد.

او در واکنش به این موضوع که برخی از نهادها  موضوع میراث فرهنگی را عامل به تاخیر افتادن زمان احداث زیر گذر گلوبندک اعلام می‌کنند گفت: این بهانه ای است برای برخی از افراد که می‌خواهند تاخیر در عملکرد خود را به موضوعات حاشیه‌ای ربط دهند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در تشریح دیگر مشکلات محدوده بازار به ایمنی این قطب خرید اشاره کرد و گفت: با توجه به این نکته که بازار تهران به عنوان یک جاذب سفر شناخته می‌شود توجه به ایمن سازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

سالاری افزود: در کوچه پس کوچه‌های بازار بسیاری از کسبه در محیط‌های نا ایمن در حال فعالیت و کاسبی هستند که اگر حادثه ای رخ دهد به طور حتم فاجعه بازار تهران به یک فاجعه ملی بدل می‌شود.

او تاکید کرد: در بحث ایمن سازی فضای بازار لازم است از سوی نهاد‌هایی مانند قوه قضاییه این اطمینان به مالکان داده شود که در صورت ایمن سازی هیچ خللی در کسب و پیشه آن‌ها ایجاد نمی‌شود.


بیشتر بخوانید:

سکوت فرمانداری در رابطه با دستگیری شهردار فشم!

تعیین تکلیف باغ بودن ۸ پلاک ثبتی

روحانی از شورای شهر تهران کارت زرد گرفت


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ