کد خبر: ۷۳۶۱۲۳۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
کد خبر : ۷۳۶۱۲۳۷
گروه : سمنان » سمنان

استاندار سمنان گفت: واحد‌های روابط عمومی به عنوان مرجعیت اطلاع‌رسانی باید با شرایط نوین فناوری آشنا و از امکانات این بخش بهره‌مند باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا آشناگراستاندار سمنان در نشست با هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان سمنان گفت: با توجه به شرایط نوین امروز روابط عمومی‌ها و همچنین مدیران نیازمند آموزش هستند و ضعف در این مساله مشهود است و با توجه به مرجعیتی که امروز روابط عمومی‌ها دارند باید بر تجهیز امکانات اولیه و هزینه برای آموزش آن‌ها بیشتر توجه شود.

او افزود: روابط عمومی‌ها جایگاه حساس و پیچیده‌ای دارند، آن‌ها چشم بینای مدیر، گوش شنوای مردم و دارای زبان گویایی برای بازتاب انتقادات و پیشنهادات به مدیران و انعکاس زحمات مدیران و دولت هستند.

آشناگر با اشاره به زحمات روابط عمومی‌ها از جمله استانداری سمنان ابراز داشت: اگر ساختار روابط عمومی نباشد، بسیاری از فعالیت‌ها در عمل دیده و ثبت نمی‌شود و زحمات کل مجموعه بی‌نتیجه می‌ماند؛ بنابراین اگر رضایتمندی ایجاد می‌شود نتیجه زحمات روابط عمومی‌ها و اگر نارضایتی در پاسخگویی باشد، نشان از کم کاری آن‌ها است.

استاندار سمنان با انتقاد از نگاه قدیمی برخی مدیران به تخصص و جایگاه روابط عمومی‌ها اظهار کرد: هنوز برخی نگاه تک بعدی به این جایگاه دارند و آن‌ها را متکلم وحده و مدیحه سرا و مجیزگوی دستگاه اجرایی می‌دانند و با وجود نگاه تخصصی و ابزار نوین امروز این نگاه تفکری قدیمی است.

او تاکید کرد: مدیریت مشارکت جویانه و مسوولیت پذیری چند سویه توسط روابط عمومی‌ها ضرورت دارد.

استاندار سمنان تاکید کرد: با جامعه پویا، باهوش و ابزار هوشمندی که امروز وجود دارد، بازتاب خدمات دولت و دستگاه‌های اجرایی باید به همان مقدار که هست بیان شود، زیرا بزرگنمایی و اغراق در آن نتیجه معکوس خواهد داشت و اعتماد مردم را به خدمات دولت و دستگاه‌ها کاهش می‌دهد.

آشناگر تصریح کرد: اطلاع رسانی از خدمات باید با توجه به امکانات و شرایط تحریم منطقی به نظر آید و با آنکه برخی از مدیران تاب نقد را ندارند، اما انتقادات و پیشنهاداتی که مردم با اعتماد به روابط عمومی‌ها به اشتراک می‌گذارند باید به مدیران انتقال داده شود، زیرا یکی از رسالت‌های امروز روابط عمومی‌ها انتقال این انتقادات در راستای اصلاح است.

او ادامه داد: برخی روابط عمومی‌ها و حتی خبرگزاری‌ها باید بیشتر به گزیده گویی پرداخته و از مفصل گویی بپرهیزند، زیرا در حال حاضر شرایط متفاوت است و اکثر مردم حتی در بسیاری از روستا‌های دوردست با دسترسی به امکاناتی نظیر اینترنت پرسرعت و تلفن همراه هوشمند، مطالب را به سرعت دریافت می‌کنند.

استاندار سمنان با اشاره به اطلاع رسانی درباره بیماری کرونا توسط روابط عمومی‌ها اظهار داشت: روابط عمومی‌ها به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود در راستای آگاهی بخشی در زمینه بیماری کرونا نمره قبولی دارند و با ارتباط با رسانه‌ها و استفاده از فضای مجازی به خوبی توانستند مسایل را به خوبی پوشش دهند.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر