کد خبر: ۷۳۶۲۰۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
کد خبر : ۷۳۶۲۰۵۳

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از برپایی ۲۰۶۷ پایگاه جمع آوری فطریه در سطح استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛محسن رخصی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به برپایی نماز عید سعید فطر در مساجد استان گفت : امسال به دلیل بحث کرونا، نماز عید فطر در مصلی‌ها لغو و تنها در مساجد سطح استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و در همین راستا پایگاه‌های جمع آوری فطریه استان در سطح مساجد می‌شود.

او از برپایی ۲۰۶۷ پایگاه جمع آوری فطریه در سطح استان خبر داد و گفت : از این تعداد ۱۶۳۷ پایگاه در سطح روستاها، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها و ۴۳۰ پایگاه در سطح شهر‌ها مستقر می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: این پایگاه‌ها از بعد از اذان صبح تا اذان ظهر برای جمع آوری فطریه برپا هستند.

او با اشاره به هماهنگی کامل با هیات امنای مساجد استان در بحث جمع آوری زکات فطریه گفت: امسال بالغ بر ۴۲۰۰ نفر عامل اجرایی در بحث جمع آوری فطریه در سطح استان هستند، همچنین ۵۰ هزار نفر از مودیان زکات در سراسر استان که شناسنامه دار بوده و متولی امر زکات واجب هستند هم قرار است در بحث جمع آوری زکات فطریه مشارکت داشته باشند.

او افزود: مراکز و نهاد‌های دیگر از جمله بهزیستی استان اگر بخواهد در بحث جمع آوری زکات فطریه مشارکت داشته باشد، باید صندوق‌های ممهور شده به مُهر شورای زکات استان را در مساجد استان مستقر کنند.

فراهم شدن امکان پرداخت الکترونیکی "فطریه" به خاطر شرایط کرونایی

رخصی با بیان اینکه امسال در کنار پایگاه‌های جمع آوری زکات فطریه، امکان پرداخت الکترونیکی این زکات هم فراهم شده، گفت: افراد می‌توانند امسال به دلیل بحث کرونا به شیوه الکترونیکی پرداخت زکات داشته باشند، به این صورت که با شماره گیری کددستوری #۵*۸۸۷۷* استان خود را انتخاب کرده و بعد زکات فطریه را پرداخت کنند.

او افزود: همچنین امسال چهار اپلیکیشن بله، بام، سکه و سنا نیز امکان پرداخت مجازی زکات فطریه را فراهم کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه از جمع آوری ۲۵ میلیارد و ۹۳ میلیون تومان زکات در سطح استان درسال گذشته خبر داد وافزود: از این میزان ۹.۸ میلیارد تومان آن مربوط به زکات فطریه بوده است.

او افزود: تعهد امسال استان جمع آوری ۱۴ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان زکات فطریه است که برآورد می‌شود بتوانیم این رقم را عید فطر امسال محقق کنیم.

رخصی با اشاره به لزوم شرعی توزیع مبالغ فطریه در بین نیازمندان تا پیش از غروب عید فطر گفت: در همین راستا هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و از مراکز و نهاد‌های دیگر که قصد جمع آوری زکات فطریه دارند هم درخواست کرده ایم لیست نیازمندان خود را ارائه دهند تا پیش از غروب آفتاب زکات فطریه در میان آن‌ها توزیع شود.

او افزود: جهت توزیع زکات فطریه‌ای که به شیوه الکترونیکی پرداخت شده هم هماهنگی با بانک‌ها به عمل آمده و یک بانک عامل کار توزیع این مبالغ را به حساب نیازمندان برعهده دارد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر