کد خبر: ۷۳۶۲۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
کد خبر : ۷۳۶۲۹۰۹

چند روزی است اماراتی‌ها به میزبانی یک شناور آمریکایی به تمرین با بالگرد‌های خود برای اشغال جزایر ۳ گانه ایرانی پرداخته اند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  اگرچه لفاظی‌ها و عبارت‌های کنایه دار برخی مقامات اماراتی مبنی بر الحاق جزایر ۳ گانه ایرانی در خلیج فارس به آنها، حرف و نکته جدیدی نیست و هر از گاهی برای خالی نبودن عریضه بیان می‌شود، اما در سال‌های اخیر و به دلیل بروز تحولات گوناگون در سطح منطقه غرب آسیا، شاهد تحرکات و سیگنال‌هایی از طرف این کشور کوچک و ضعیف همسایه بوده ایم که به نظر می‌رسد نیازمند تذکرات جدی‌تر است.

البته نباید از نظر دور داشت که بلافاصله پس از ناامن شدن خلیج فارس و دریای عمان در ماه‌های گذشته توسط عناصر وابسته به عربستان و آمریکا، حکام اماراتی نسبت به تغییر سریع رویه‌های قبلی خود اقدام و نسبت به ارسال سیگنال‌های متفاوتی جهت افزایش همکاری با جمهوری اسلامی در موضوعات منطقه‌ای فعال شدند، اما در روز‌های گذشته، حرکاتی را پایه گذاری کرده اند که نیازمند تذکرات و بازخورد‌های جدی‌تر است.

ماجراجویی متوهمانه !

اماراتی‌ها در بین دیگر کشور‌های حاشیه خلیج فارس همیشه میل به انجام کار‌های متفاوت و بزرگتر از قد و قواره خود دارد و همین امیال بود که در سال ۲۰۱۰ میلادی پای اریک پرنس، بنیانگذار شرکت بدنام بلک واتر را به این کشور باز کرد. وی در آن زمان و شنیده شدن زمزمه انقلاب‌ها در کشور‌های عربی توسط خاندان حاکم خصوصا شیخ ابوظبی، محمد بن زاید، استخدام شد تا ارتشی کوچک از مزدوران خارجی را برای حفاظت از هیئت حاکمه و مقابله با هر نوع مخالفت و اعتراضی را آماده کند.

البته این یگان در همان زمان هم برای یک سری اهداف بلند پروازانه مثل حمله و تصرف نیروگاه اتمی و جزایر نیز آموزش دیده بود که مشخصا قدمی در سمت رسیدن به خیالات حاکمان امارات درباره ایران بود.

این کشور کوچک، اما بعد از آغاز بحران در سوریه به صورت غیر مستقیم و از سال ۲۰۱۵ و با شروع تهاجم سعودی‌ها به یمن در سال ۲۰۱۵ به صورت کاملا مستقیم وارد درگیری‌های منطقه‌ای شدند. با بهم ریختن محاسبات در سوریه و یمن امروز حاکمان این کشور به دنبال دوستی و تجدید رابطه با سوریه از طرفی بوده و در عین حال در جنوب یمن نیز مزدوران تحت حمایت آن‌ها به جان مزدوران تحت حمایت آل سعود افتاده و درگیری نبردی خونین هستند.

فاز جدید ماجراجویی‌های این شیخ نشین کوچک البته در شمال آفریقا و کشور لیبی در جریان است که اخیرا نیز نیرو‌های تحت حمایت این کشور شکست‌های سختی را در برابر نیرو‌های تحت حمایت طرف‌های دیگر متحمل شدند. اما به نظر می‌رسد حکام اماراتی در فاز جدیدی از توهمات خود به سرعت در حال حرکت در مسیر چیده شده توسط آمریکایی‌ها هستند و از چند هفته پیش در حال ارسال سیگنال‌های تحریک کننده‌ای به تهران هستند.

تمرین برای تصرف جزایر ۳ گانه

حدودا ۲ ماه پیش و در شرایط اوج‌گیری ابتلا به ویروس کرونا در جهان و منطقه غرب آسیا که باعث توقف بسیاری از فعالیت‌ها از جمله رزمایش‌های نظامی بود، شاهد یک تمرین نظامی مشترک بین امارات و آمریکا در خلیج فارس بودیم. در این تمرین دو طرف به بهانه آنچه افزایش تهدیدات ایران و آمادگی برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرده بودند سناریو‌های مشکوکی مثل حملات آبی خاکی، تصرف یک شهر ساحلی و خصوصا تمرین انتقال تجهیزات از شناور‌ها به ساحل در شرایط یک حمله آبی خاکی را آزمایش کردند.

فاز جدید ماجراجویی شیخ نشین کوچ با همکاری آمریکا /  از اجاره مزدور تا شبیه سازی مقابله با قایق سپاه برای تصرف جزایر ۳ گانه


فاز جدید ماجراجویی شیخ نشین کوچ با همکاری آمریکا /  از اجاره مزدور تا شبیه سازی مقابله با قایق سپاه برای تصرف جزایر ۳ گانه


فاز جدید ماجراجویی شیخ نشین کوچ با همکاری آمریکا /  از اجاره مزدور تا شبیه سازی مقابله با قایق سپاه برای تصرف جزایر ۳ گانه

تصاویر مربوط به رزمایش مشترک آمریکا و امارات که در خلیج فارس برگزار شد

در ادامه رفتار‌های تحریک آمیز در اطراف مرز‌های کشورمان نیز مدتی پیش بالگرد‌های آپاچی نیروی زمینی آمریکا در منطقه خلیج فارس حضور پیدا کرده و استفاده از یک شناور ویژه پشتیبانی و تدارکاتی تمرین مقابله با شناور‌های تندرو سپاه را انجام دادند. شناور USS Lewis B. Puller با کد اختصاری ESB-۳ کشتی خاصی است که مدتی است وارد خلیج فارس شده و در این مدت باعث ایجاد حواشی زیادی در منطقه شده است بخصوص آنکه رفتار قاطعانه شناور‌های سپاه با تحرکات نیرو‌های آمریکایی، در مقابل همین شناور انجام شد. نیروی ایالات متحده دو فروند از این شناور‌ها را در اختیار داشته و به دنبال ساخت ۳ فروند دیگر از آن‌ها است.

این شناور‌ها در حقیقت نوعی پایگاه شناور خط مقدم هستند که بنا به ماموریت می‌توانند وظایف مختلفی را به انجام برسانند. این شناور‌ها در کنار ناوگان‌های تهاجم آبی خاکی معمولا وارد کار شده و حمل بخش زیادی از نیروها، تجهیزات مثل انواع هاورکرافت‌ها و البته بالگرد‌ها را بر عهده می‌گیرند. شناور ESB-۳ اولین کشتی در این سری بوده و در سال ۲۰۱۷ میلادی وارد خدمت شده است. این ناو‌ها ۸۷ هزار تن وزن، ۲۳۳ متر طول و ۱۴۵ نفر خدمه دارد. این شناور بزرگ توسط شرکت آمریکایی NASSCO از زیر مجموعه‌های جنرال دینامیکز ساخته شده است. در شناور ESB-۳ از سیستم پیشران دیزل الکترونیک نیرو گرفته و به ۱۲ قبضه مسلسل کالیبر ۱۲.۷ میلی متری نیز مجهز است.

در جدیدترین فاز ماجراجویی، اماراتی‌ها به میزبانی همین شناور حاشیه ساز آمریکایی یعنی USS Lewis B. Puller به تمرین با بالگرد‌های خود برای عملیات مشترک با آمریکا در منطقه خلیج فارس پرداختند. طبق بررسی ها، دو نوع بالگرد ارتش امارات در این تمرین شرکت کرده اند؛ یکی بالگرد‌های CH-۴۷ شینوک و دیگر نمونه مسلح شده از بالگرد‌های سری بلک هاوک. این بالگرد‌ها متعلق به یگانی موسوم به گروه ۱۸ در ارتش امارات هستند که امور بالگردی مربوط به نیرو‌های ویژه و عملیات‌های خاص را انجام می‌دهند.

در این یگان علاوه بر دو بالگرد فوق، هلی کوپتر‌های تهاجمی آپاچی و هواپیما‌های تهاجمی بال ثابت سبک نیز وجود دارد. گزارش‌های رسیده حاکی از این است که این یگان در جریان تجاوز ائتلاف عربی به رهبری سعودی‌ها به یمن نیز شدیدا فعال بوده است.

فاز جدید ماجراجویی شیخ نشین کوچ با همکاری آمریکا /  از اجاره مزدور تا شبیه سازی مقابله با قایق سپاه برای تصرف جزایر ۳ گانه


فاز جدید ماجراجویی شیخ نشین کوچ با همکاری آمریکا /  از اجاره مزدور تا شبیه سازی مقابله با قایق سپاه برای تصرف جزایر ۳ گانه

بالگردهای بلک هاوک اماراتی بر روی عرشه ناو USS Lewis B. Puller

بالگرد‌های بلک هاوک این یگان مجهز به موشک‌های هلفایر، راکت‌های هایدرا ۷۰ میلی متری و البته مسلسل‌های گاتلینگ با کالیبر ۱۲.۷ و ۷.۶۲ میلی متری هستند. در جلوی این بالگرد نیز یک سامانه اپتیکی برای رصد وضعیت اطراف و هدف گیری سیستم‌های تسلیحاتی نصب شده است. در جریان این تمرین یک فروند بالگرد شینوک و دو فروند بالگرد بلک هاوک مسلح اماراتی حضور داشتند که هم در روز و هم در شب نشست و برخاست از شناور آمریکا و سوخت گیری از آن را نیز تمرین کردند. مقامات آمریکایی این تمرین را که در حدود یک هفته پیش انجام شده گامی برای آشنایی بیشتر نیرو‌های این کشور با ناوگان بالگردی امارات خوانده اند.

کوری عصاکش کور دگر شود!

نکته جالب در خصوص این حرکت امارات این که این نوع عملیات و تمرین و حالت مسلح سازی بالگرد‌های بلک هاوک و نوعی رزمایش مشترک با آن‌ها بر فراز خلیج فارس صرفا یک پیام داشته و آن هم بر اساس احتمالا آنچه حاکمان امارات تصور می‌کنند ارسال پالس‌های قدرت به تهران است! اما بهتر است نگاهی طرف بزرگتر امارات در این شرایط یعنی آمریکا داشته باشیم.

مدتی پیش ایالات متحده آمریکا قرارداد جدیدی را به یک شرکت ایتالیایی برای توسعه نسل جدید ناو‌های محافظ داد که یکی از ماموریت‌های اصلی آن مقابله با قایق‌های تندرو خواهد بود. سالهاست که آمریکایی‌ها به دنبال راه‌های مختلفی برای مقابله با این چالش هستند و البته همچنان به نظر می‌رسد اطمینان به سیستم‌های خود برای مقابله با این تهدید ندارند.

در فضای پس از ترور سردار سلیمانی در عراق و پاسخ موشکی ایران، تا مدتی نیرو‌های مسلح آمریکا و حتی سایر کشور‌های منطقه و یگان‌های فرامنطقه ای، جرات هیچ نحرک و اقدام خاصی را در مقابل سپاه و ارتش کشورمان نداشتند، اما مشخص است با فشار سیاسی دولتمردان ایالات متحده، آن‌ها مجددا به سمت انجام اقدامات تحریک آمیز و ایجاد چالش با ایران در منطقه رفته اند.

مسئله شیوع ترسناک ویروس کرونا و تلفات سنگین در آمریکا و البته پس لرز‌های سنگین اقتصادی این مسئله در این کشور، در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و البته خالی بودن دستان ترامپ از هر گونه دستاوردی برای ارائه، بهانه جویی‌های این کشور به منظور تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت و البته تلاش برای ایران هراسی و ادامه حضور در منطقه را می‌توان از دلایل آمریکا برای سلسله اقدامات تحریک آمیز اخیر دانست.

در عین حال ورود مستقیم امارات به این مسئله و تمرین‌های مشترک با ناوگان آمریکایی در سناریو‌هایی که مستقیما تهدید ایران محسوب می‌شود، قطعا می‌تواند عواقب مهم و فراوانی را برای این کشور ضعیف و کوچک در پی داشته باشد. طبیعتا آن‌ها با یاد دارند پس از سیلی موشکی سپاه به آمریکا پس از ترور سردار عزیز شهید سلیمانی، ایران به شکل علنی اعلام کرد که در صورت حمله متقابل آمریکا به کشورمان از هر کشور میزبان، پایگاه‌های مورد نظر نیز به عنوان هدف مورد حمله و نابودی قرار خواهند گرفت.

اگرچه این تصور دور نیست که امارات متحده، به علت تحقیر‌ها و شکست‌های متوالی در سوریه و بخصوص یمن، کینه شدیدی از جمهوری اسلامی ایران به دل گرفته و تلاش دارد با مشارکت در رزمایش با کشورهایی، چون آمریکا و بیان برخی تهدیدات، اعتماد به نفس و روحیه نظامیان و حتی دولتمردان خود را احیا کند، اما در عین حال، رصد و بررسی این تحرکات توسط کشورمان کمک خواهد کرد آن‌ها نیز حد و اندازه خود و زبان شان را بهتر درک کنند.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۲۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
باید پاسخ خورد کننده ای به امارات داده شود تا با ذلت در مقابل ایران زانو بزند و به التماس بیفتد اینا فقط همین زبونو می فهمند
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
آمریکا که بره دو تا چیز واسه این عربها میمونه
اولی صورتحساب امریکا
دوم حساب کتاب با ایران
یا اخی نکن...!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خخخخخخخ، کشورک کوچک و ضعیف حاشیه جنوبی دریای پارس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می بری و زحمت ما می داری این شیخ نشین مفلوک افکار باطلی را در سر می پروراند که در نهایت با تمام وجود خود را در دریا غرق خواهد کرد
امیر حسین
|
Germany
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
این حاکمان بی لیاقت سرمایه ملتشان در اختیار آمریکا میگذارند البته روزی به دست دلیر مردان جمهوری‌اسلامی به غنیمت گرفته میشوند انشاالله
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
هیچکار نمیتوتن بکنن جراتش ندارن
سارینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اماراتیا اول باید یه فکری برای کرونا کنن تا همشون نفله نکرده بابا،این بن زاید حتی نتونسته زن و زندگیشو مدیریت کنه اونوقت میخاد جنگ با ایران رو مدیریت کنه خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
انشاا.. با پایان عفونت ترامپ دوران عربده کشی این شیخ نشینا هم تموم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
مرگ بر امریکا ما از امریکا هیچ گونه هراسی نداریم اگر امام فرمان دهد منطقه خلیج فارس گورستان امریکایها واماراتی ها خواهد بودوسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
مرگ بر امریکا
سلام و درود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
گرانقدران، خلیج فارس عزیزمان باید توسط کشورهای منطقه کنترل شود، لذا لازم است روابط سیاسی، منطقی و اقتصادی خوبی با کشورهای منطقه برقرار کنیم و این امنیت و پیشرفت برای همه کشورهای منطقه به همراه می آورد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
به غیر از ایران مگر کشور دیگری هم تو منطقه خلیج پارس وجود دارد ؟ شاید منظور شما شیخ نشین های کوچک حوزه خلیج پارس باشد؟ دوست عزیزم اینها هرگز کشور نبوده و نخواهند بود، کمپانی های نفتی چند ملیتی غربی هستند تحت کنترل کشورهای غربی یا بهتر بگویم یهود بین المللی حاکم بر جهان غرب ... امنیت این آبراهه مهم و حیاتی خلیج پارس در طول تاریخ با ایران و ایرانیان بوده و همچنان خواهد بود اجازه نخواهیم داد دست نشاندگان یهود بین المللی امنیت خانه و کاشانه ما رو خلیج پارس رو به دست بگیرند! تنها کشور و ملت واقعی منطقه است ایران زمین شیر خاورمیانه است ایران زمین
علی کوثری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
راه سرزمین حجاز (کل شبه جزیره ) ملخ ........ از قدس می‌گذرد ، انشاءالله بزودی ،سالروز آزادی خرمشهر توسط بزرگ امت خمینی کبیر ، مبارک
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
این ها را باید همچون عین الاسد کوبید والا عرعرشان گوش فلک را کر میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
خب چرا ما تمرین برای گرفتن امارات و تبدیل کردن آن به عنوان یک استان از ایران رو انجام نمی دهیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
خوب این گوی واین میدان مااماده ایم
امیررحیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
چه غلطا.اگر بنا بر جنگ باشه امارات اصلا ربروی ما دیده نمیشه،اونقد ریز و ضعیف هستش فکر کنم زیره دست و پا گم بشه،حالا اون میخواد جزیزایر ما را صاحب بشه؟؟باید عقلشو از دست داده باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
سلام دو تا موشک بزن توش حواسش کن بی پدر مادررا
.M.P
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
درود بر ارتشیان سلحشور ، از آیت اله خامنه ایی خواهش میکنم دستور بدن تا ما تکاوران جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس که هنوز قدرت مبارزه و آمادگی بدنی رو حفظ کردیم ، یک هفته آموزش کار با سلاحهای جدید رو بگذرونیم ، بخدا بیست نفرمون کافیه که نیروی زمینی امارت متحده خرکی رو مانند گاو و گوسفند برای چرا به صحرا ببریم . به شرافتم سوگند خدا اون روز رو نیاره چه اجازه بدن چه ندن با همرزمانم چنان پوزه این اعراب رو به خاک میمالیم که فراموش نکنن . البته اگه پشت مون رو دولت روحانی خالی نکنه . زنده با تیپ ۵۵همیشه قهرمان هوابرد
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
درود بر شما دلاور ارتشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
درود بر شرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اگر در رزمایش هدف ما امارات باشد ک قطعا اینطور نیست امرای ارتش ایران و سپاه دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند امارات هیچوقت جرات ارز اندام در برابر ایران را ندارد و ما باید مسئله زمان را همیشه درنظر بگیریم ب عبارت دیگر آمریکا کی و کجا می‌خواهد ضربه بزند و ما فقط مقابله کنیم ن عقب نشینی
فرج الله فولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
سلام
اول اینکه همان خمیرهای راکه درست کرده،نان کند۲چون از خودش چیزی نمی بیند،با آمریکاهمدست شد۳خیلی کوچکترازاینهاست!چون بزرگش از ایران سیلی خورده و
ع ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
بگو فسقلی مگه سروگوش میجنبه جلو آینه وایسا یه نگاه بخودت کجاعی ایستادی کن یهو نیفتی؟؟؟
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
امارت را خودایرانی های مستقر در انجا جوابشان را به موقع خواهند داد نیازی به جنگولک بازی نیست امریکا هم بهتر مراقب خودش در خاکش باشد که جوانان مسلمان دارن نسلشان را متحول میکنند
پاسخ ها
Aria
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
منظورت کارگرای ایرانیه یا همون تاجرهایی که بجای آباد کردن مملکتشون رفتن اونجا رو آباد کردن و دست از پا درازتر برگشتن دادا؟؟؟؟کلا رو بی عرضه های اونوری حساب باز نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
شیخ نشین امارات یکی از موذی ترین شیخ نشینهاست
(رسانه های محترم یادتان باشد واژه کشور برا این شیخ نشین باعث توهم میشود )
ملت ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
جنگ ممنوع........ تا بحال جنگ بنفع هیچ کشوری نبوده و نیست ، فریب لفاظی های ترامپ و هیچ کشوری را نخواهیم خورد. و شجاعت فقط در جنگ کردن نیست بلکه در سیاست و ساختن یک ایران آباد و مستقل هست. همین و بس.
پاسخ ها
سارینا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
داداش این رو به عربا بگو که تنشون میخاره ن ما جنگ هشت سال دفاع مقدس هم اونا استارتش رو زدن کشته شده های خودشون به درک ما بهترین جوونهامون رو از دست دادیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اونا دارن چنگ و دندون نشون میدن
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
به نظر من .همیه این کارا همش حرفه .اینا از بچه هاشون گرفته تا خاندانشون که میدونن کوچکترین اشتباهشون منجر به چه فاجه ایی میشه..
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
به نظر من .همیه این کارا همش حرفه .اینا از بچه هاشون گرفته تا خاندانشون که میدونن کوچکترین اشتباهشون منجر به چه فاجه ایی میشه..
رحیم شکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
امارات اگرقصدتجاوزبه جزایرایرانی راداری کشورت گورستان تجاوزآن سه جزایی خواهدگشت حال خودانتخاب کن.وبدان آمریکا هرچه زوتربایدگورش راازمنطقه خلیج همیشه فارس گم کندوگرنه خلیج فارس گورستان ناوهایش خواهدگشت.
مرتضی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
جانم فدایی سپاه
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
ایران باید خیلی محکم و جدی عکس العمل نشون بده تا حساب کار اینا بیاد دستشون درود بر سپاه شجاع و دلیر زنده باد ایران
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
درود بر دلاوران سپاه هیچ غلطی نمیتونن بکن میدونن سپاه دمار از روزگارشون در میاره
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
هیچ دشمنی رو نباید کوچک شمرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
حرفت درسته ولی نباید دشمن رو بز گتر از چیزی که هست هم در نظر گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
یادمه زمان جنگ یه سپاهی ۵ کیلومتر خط رو یک تنه حفظ میکرد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
هر وقت از باتلاق یمن خارج شدند آ نوقت به فکر ما باشند که اگه به سمت ما آمدند از خجالتشان در می آییم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
این ماجراجویی های متوهمانه کاری از پیش نخواهند برد تاریخ بهترین داور است
بلکه به حکم تاریخ تمام سرزمین های جداشده از مام میهن به خصوص کشورک های حاشیه خلیج فارس ضمیمه خاک مقدس وورجاوند ایران خواهندشد وبه مام میهن بازخواهند گشت.
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
باید چندتا قایق تندرو با چند نفر سپاهی برن جلوی امارات بایستن بگن بگو غلط کردم،اگه نگفتن بریزن هرچی هلی کوپتر و جنگنده ی جدید دارن بردارن بیارن،وجدانا اگه جرات کنن تکون بخورن.به همین راحتی.خخخ
رضا
|
France
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شتر در خواب بیند پنبه دانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام مرگ یکبار شیون هم یکبار امارات باسو استفاده ازمشکلات تحریم ایران توانسته است تجارت بسیار بزرگی را درمنطقه انجام دهد دولت ایران زمان آن فرا رسیده که درسی بزرگ به اعراب نادان بدهد و زمینه رشد بیشتر حضور آنها را در آب‌های خلیج فارس را ازبین ببرد
احزار سفیر امارات و دادن یک اولتی ماتوم جدی به اماراتی ها
و سپس عملیاتی قاطع و کوبنده و شلیک دوموشک به تجهیزات نظامی آنها سبب می‌شود تا هیچ کشور عربی جرات نکند با آمریکاییان همراه شده و چشم از جزایر استراتژیک ایران بردارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ببین کی گفتم امارات وبحرین جزئی از خاک ایران هستن و سپاه بزودی آن را زمینه خاک ایران خواهد کرد
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
امارات فعلا یک بار انداز برای ایران است تا جایی پیدا کنیم این دست وپا زدن‌های شیوخ اماراتی فقط گربه رقصونی برای آمریکاست وباید بهشون حق بدیم آخه از جزیر نشینی زده به سرشون یکی دوبار که کلشون بر زیر آب سر حساب میاند
یو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
فوت کنیم خلیج فارس اب میبرشون مورچه چیه کله پاچش چی باشه
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
نباید دشمن رو دست کم گرفت همین شیخ نشین های کوچک که امروز هیچی به حسابمون نمیاد اگه مواظب نباشیم ممکنه یه روز مشکلات بزرگی برامون درست کنن.همونطور که زمانی که اعراب قصد حمله به امپراتوری ساسانی داشتن همه ایرانی ها میخندیدن و مسخرشون میکردن اما همونا امپراتوری رو نایود کردن و تا ۲۰۰سال در این اب و خاک جولان انداختن
پاسخ ها
آناهیتا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
از تاریخ چیزی نمیدونی حرف نزن دراواخر پادشاهی ساسانیان ایرانی ها بشدت ناراضی بودن از اوضاع مملکت و تعداد زیادی از مردم خودشون کشیدن کنار وگرنه اعراب هیچوقت رقیب قدری برای ماها نبودن فقط باید متحد باشیم که متاسفانه بعضی ها همکاری نمیکنن و مملکت رو دست کم میگیرن و یک سری خودفروخته و نرخ به روزخور
تیهو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
وقتی به پایگاههای عراق بسنده می کنیم اونم با هماهنگی قبلی میزنیمشون و قطر و کویت رو زیرِ سیبیل میذاریم بایدم امارات شاخ بشه برامون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
غلط کردن ومیکنند
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
امارات جان تنها راهی که بدون پاسپورت بتونی بیای جزایر ایرانی اینه که تو هم جزء ایران شی اینو به یاد داشته باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
تلفن من خبر بدید با بچه محلا بیایم0912.....علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
هیچی نگین من با بچه محلا امارات کوچلو رو تصرف میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
خود امریکایی می دونن که غلطی نمی تونن بخورن می خوان این گاوای شیرده را بیش تر بدوشن و چند تا اسباب بازی بدن دستشون.
حسن بابایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام،، مورچه چیه که کله پاچه اش باشه،، موش توسوراخ به سختی میرفت یه جارو درکونش هم می بست،، واقعأ خیلی پررو شدن،، دوت موشک بزن قلب امارت ببین چه اتفاقی میفته،، و بزودی این تفاق خواهد افتاد،، آخه امیر شیخ نشین آماراتی امروز اگر دماغتو بگیرن نفست از در میره،، بدبخت ذلیل،، ثروت که داری بشین توی کاخت بامردمت زندگی کن،، آخه تو نه میتونی چهارتا دانشمند داشته باشی ونه میتونی یه فشگ ژه 3 تولید بکنی وووو پس بتمرگ توی یه وجب خاکت زندگیتو بکن،، اون دهنتو با اون اربابت را گچ میگیرن،، بدخت، اگر آمریکا نباشه چیکار میخوای بکنی،،؟ آخه چندساله چند تا کشور بی خاصیت جمع شدید یمن را تصرف کنید مثل خر تو گل موندن،، بهد می ای با کمک آمریکا به ایران شاخ وشانه بکشی؟، آخه موندم چی بهت بگم، گاگول ظرف یک روز تیکه پاره ات میکنن،، ،، تورو محوت میکنن،، بادیه نشین،، اینجا فلسطین نیست که به کمک اسرائیل و بروید وفلسطین را اشغال کنید،، هرروز می‌گذرد نابودی شیخ نشین ها نزدیکتر میشه،، چقدر بدبخت و ترسو وبزدل هستید که حتی ازترس دست به دامن آمریکا شدید،، ما منتظریم،،
یا علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
مکه بشود مرکز شیعه چه قشنگ است...
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
درمقابل نیروهای سپاه وارتش هیچی نیستن.
بهنام iran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
طبق دستوری که رهبری صادر کردند جزایر ایرانی باید همه مسکونی و قابل سکونت برای ایرانیان شوند این دستور باید زودتر اجرایی شود این جزایر ایران می‌تواند باعث رونق بیشتر اقتصاد این مناطق و کل ایران شود ضمن اینکه باعث امنیت بیشتر این جزایر و امنیت بیشتر خلیج پارس خواهد شد، شیخ نشین ها و شیخک های عرب حوزه خلیج پارس محل جولان یهود بین المللی و اسرائیل شده هر از گاهی لازم و ضروری است ایران چنگ و دندان نشان دهد برای این دست نشاندگان یهود تا یادآوری شود شیر خاورمیانه است ایران زمین مراقب باشند با دم شیر بازی نکنند !!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
آخه زالزالکم شد میوه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
با سلام امارات خیلی خوب متوجه است که اگر اقتصاد به ظاهر قوی دارد مدیون امنیت خلیج فارس است و بمحض خطای استراتژیکی این آرامش بهم بخورد و اقتصاد این کشور که بر پایه صادرات مجدد پایه گذاری شده فرو میریزد به صورتیکه تا مدتها نمی تواند به روز سانی کند و اگر عقل داشته باشد روی دیوار دیگران مانند آمریکا یادگاری نمی نویسد چون آمریکا سخت در حال ترساندن کشور های جنوب خلیج فارس است تا با فروش تسلیحات و نیز خدمات از قبیل همین رزم ایش مورد اشاره اولا حضور خودش را برای امارات امری حیاتی جلوه دهد و هم اقتصاد ورشکسته خود را با فروش تسلیحات بیشتر سر پا نگه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اقا اجازه بدین با بچه ها محل بریم تصرفش کنیم بیایم این امارات رو .....حوصلمون سر رفت تو این وضعیت کرونایی اجازه بدین تا بیکاریم
علیرضا خواجه قمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
پشه بشین سر جات تو یمن با دادش بزرگتت مثل خر گیر کردی با شیران سپاه میخواهی مچ بندازی بیا بببینیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جزایر سه گانه در خلیج فارس متعلق به ایران است و اگر هر کشوری بخواهد به آنها تعدی کند دستهایشان را قطع خواهیم کرد. ضمنا ما هنوز انتقام سردار سلیمانی در سر داریم .
سید مجید میرتاج الدینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست....میگن پرواز ونشست مگس کاری رو از پیش نمیبره ولی حال ادم و بد میکنه...حالم بد شد از این مگس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اربابشان صدام حسین با ان قلدری ولات بازی که ۱۵۰ کشور دنیا حمایتش میکرد هیچ کاری نکرد حالا ادم شدن . پشه هم پاش اورده با لا نعلم کنید . ایقدر بها نمیداد پرور نمی شدن . هری
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ایران به امارات حمله نمیکنه
چون نور چشمیها و آقازاده ها اونجا دارن با پول ملت کیف میکنن
سید ابو رسول
|
United States
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام خدا قوت ..امارات م وا مریکا هیج نیستن .. ایران قوی باش واماده باش ..واکر جنگ بیشه ..
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ایران باید از حالت دفاعی بیرون بیاد و یه خورده تهاجمی کار کنه
جعفر
|
United States
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شتر در خواب بیند پنبه دانه. گهی لپ لپ خورد گهی دانه دانه
جعفر
|
United States
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شتر در خواب بیند پنبه دانه. گهی لپ لپ خورد گهی دانه دانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
همیشه پارس کردن نشانه حمله و اقتدار نیست،بعضی وقتها سگ از ترسش پارس میکنه
مدبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
لازمه سالها خرج سرمایه ایرانیان و کالا وارداتی و ثروتمند شدن عدهای از بزرگان را با ثروتمند شدن جزیره ای را با واقعیتهای تلخ بدانیم خودکرده را تدبیر نیست
یاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
حمله چند پهباد یمن به فرودگاه امارت ماهها این کشور دچار رکود اقتصادی وعقب نشینی از خاک یمن شد .آمریکا برای جبران کسری بوجه ۲۴ تریلیون دلاری دچار مرگ مغزی شده .
ایرانیم نام ایران است
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شخصا به حکومت و سیاستهایش که از نظر بنده خیلی اشتباه داره کاری ندارم اما در مورد مام میهنم ناموسم جدای حکومت است . و تا پای خون برای ناموس و میهنم هستم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
هیچ غلطی نمیتونید بکنید با دو تا موشک میترکین ببین کی کیرو تهدید میکنه عین الاسد رو که بزرگتون بود رو زدیم هیچ گوهی نتونستید بخورید با دو میلیون جمعیت میخواد به ما حمله کنه دو نفر خدمه نظامی دارید خاک بر سرا تبریز از شما بزرگتره
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
بچه ها دمت تون گرم، خیلی آقایید !
من و بچه محل ها هستیم.. کمک خواستیم خبر می دیم. بسپارینشون به خودمون !....
رضا جوام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
میگن کوری عصا کش کور دگر شد همینه
.چقد کودنه این شیخشون.مازدیم پادگان آمریکا رو شخمش زدیم این اماراتیها نامه زدن که ای برادر مسلمان به کشور دوست وبردار هم دینت کاری نداشته باش حالا چی شد باز قد قد میکنن معلوم نیست .یعنی نمیدونن که یگان موشکی زمینو زمانشونو در هم میپیچه یعنی نمیدونن نظامیهای ایران هیچ ترسی نه از اینا دارن نه ارباباشون ..آقا یه پیشنهاد مابچهای کرد شیروان ایلام ترتیب اینارو میدیم کل پروژشو بدید ما لازم نیست برادرهای عزیز ارتش وسپاه زحمتشو بکشن ما خودمدن برا همیشه خاور میانه رو از وجودشون پاک میکنیم .جانم فدای میهن مقدسم ایران عزیز
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
خخخخ امارات چه به این حرفا بخوایم میتونیم تمام کشورشونو زیر و رو کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ایران پدر خیر خواه شماست بی ادبی به پدر اول سیلی است به عنوان تذکر به بچه بی ادب اخه اگر قراره بچه بی ادبی بکنه باید جلوی چشم مامان اش که امریکایهای جنایتکاراند ادب بشه تا هم مامانه وبچه برای بابابه زیاد پررو نش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اینا مزه موشک های مارو تو یمن دارن میچشن از این دل جرأت ها ندارن
پرویز توحیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
منتظرشون هستیم. نیازی به حضور نیروهای نظامی ایران نیست. میگم بچه محل های خودمون کارشون رو یکسره کنن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
زنده باد امپراطوری کبیر ایران اسلامی

امریکا زودتر گورتو از این منطقه گم کن زبون آدمیزاد میفهمی یانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اگر شما بخشی از کشور امارات رو برای همیشه ضمیمه خاک ایران کنید این درس بزرگی میشه برای این ها.......
محمد کوهکن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
بذا دلشون خوش باشه مثلا فرضی ما رو زدن ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ما از خدامونه همچین اتفاق که بهانه ای باشه کل امارات رو ضمیمه خاکمون کنیم.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اولا یک رزمایش سنگین تو خلیج همیشه فارس لازم است و باید نسبت به پس گیری بحرین هم اقدام کنیم و با ایجاد این مسئله ذهن منطقه رو در گیر کنیم تا قدقد اضافه نکنند
سید عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
حاکم های عقب افتاده باید بدانند آمریکا مثل مرغ کرچ میماند در اولین فرصت تحت فشار سریع پشت میکند و میخوابد ...... پس این حکام بدبخت از خواب غفلت بیدار شوند ...... تصرف امارات و بقیه یک ساعته تومارشان بسته میشود
110
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
امارات که موشک وامثالهم نمیخاد یه باد امارات و برده اره جانم فقط یه باد
مصمم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
کشوری مثل امارات چاره ای جز خوش رقصی و اطاعت برده وار از ارباب خود ندارد او هم خودش می داند و هم ما می دانیم و هم همۀ دنیا می دانند که او اینقدر با وابسته به ارباب خود است که با اخم او هستی اش به باد خواهد رفت ، حکومت بی ریشه ای که نه حمایت مردم را همراه خود دارد و نه خودش چیزی جز نفت دارد که چند روز بتواند روی پای خود بایستد و نه عُرضه و انگیزۀ این کار را دارد ، بهترین راه برای او این است که مثل یک بردۀ سربراه از ارباب خود اطاعت کرده چرت و پرت های دیکته شدۀ او را بلغور کند ، اما بداند که او و اربابش ، خیلی حقیر تر از آنند که بتوانند ایران عزیز را تهدید کنند و حکومتش با یکی دو موشک دود هوا خواهد شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
نبایدتوانایی دشمن کوچک روکوچک شمردبایدسپاه بره اونجاعملیات حفاظتی روانجام بده
پاسخ ها
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام، اگر دوست داریم خلیج فارس توسط کشورهای منطقه مدیریت شود، مناسب است روابط دوستانه و منطقی با کشورهای خلیج فارس برقرار کنیم و ارتباط های خوب سیاسی، اقتصادی برقرار کنیم، تا همه در امنیت، پیشرفت و استقلال باشند.
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
ب نظرم ایران بای شدید برخورد کن ک این احمق ها حساب کار بیاد دستشون
فدایی رهبر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
مصطفی جان ایران دنبال جنگ نبوده و نیست اما تن اعراب اساسی میخاره
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
چرا مردم امارتی ساکن ابوموسی را اخراج نمیکنید
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
من خودم نظامی هستم. چند سال پیش تمام اماراتی ها توسط سپاه اخراح شدن. و پاسگاه پلیسی هم که در جنوب بوموسی داشتن پرچم امارات پایین کشیده شد و پاسگاهشون هم حمع شد کلا. چون اصلا هیچ اماراتی در جزیره ساکن نبودن و عده ای فیلیپینی اورده بودن مستقر کرده بودن . بعنوان تبعه امارات. که همه اخراج شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
درود بر سپاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اینکه پشه میخوای ببینی چطور پوز آمریکایی به خاک میمانیم،.... آمریکا هم میدونه آزموده را آزمودن خطاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
این کشور های عربی خیلی پر رو شدن ...ظاهرا تنشون می خاره باید ادب بشن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
فقط کافی به جزایر ما چپ نگاه کنه ریشه ای ازش نخواهیم گذاشت
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
اخه عربستان که بزرگ شونه چه غلطی کرده که این جوجه هوس حمله به ایران کرده اخه بگو امارات تو که باپنج موشک شخم میخوری به اندازه هیکلت حرف بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
کاری نکنید کشورای کوچیک ضعیفتونو تصرف کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
همین اماراتی که دارید مسخره میکنید بروز ترین نیروی هوایی منطقه داره اقتصادش قوی و هم پیمانانی مثل امریکا داره هر چند مقابل ایران حرفی برای گفتن ندارد
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
هر کی میخواد باش مهم این ک جلوی ایران هیچ حرفی واس گفتن نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
حالا بزار شما پهپاد های یمن جمع کنه.امریکا بره ضربه مغزی های عین الاسد جمع کنه.ی فکری میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
هواپیمای بروز چه فایده وقتی نیروی متخصص بومی نداره گُل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شما کهبا یه پهباد انصاراله فرودگاهتونو میبندین در مقابل موشک های سردار حاجی زاده عزیز میخوایین چیکار کینن؟؟ ایزی لایف هم بی فایدست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
خوب ایران مدتهاست منتظر هست تا ابوظبی و دبی را شخم بزند و طومار امارات را برای همیشه بپییچد در صبح بعد موشک باران عین الاسد هم منتظر یک گاف از امارات بودیم که ترتیبش را بدهیم و پاسخ ایران فقط محدود به پایگاه نظامیان آمریکایی نخواهد بود بلکه کل داشته های این شیخ نشین هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
برادر زدن دوبی و ابوظبی میشه جنایت جنگی .نمیگی اوناهم جواب میدن بعد ما دوباره جواب میدیم اوناهم بالاخره به سلاح هسته ای متوسل میشن در هر صورت آخرش تباهیه
پاپک iran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
جزایر ایرانی و تنب کوچک و بزرگ بوموسی بخش جدایی ناپذیر از خاک ایران هستند دولت و مسولین باید هر گونه تحرکات کوچک و بزرگ اماراتی ها رو زیر نظر داشته باشد و با هوشیاری و مقتدرانه پاسخ قاطع بدهد، مهاجرین عرب غیرایرانی حتی یک نفر نباید در این مناطق ایرانی رفت و آمد داشته باشند جای تعارف و ملاحضات سیاسی نیست کسی که به خاک ایران طمع کند باید تاوان و مجازات شود شیر خاورمیانه است ایران زمین باج به کفتارها و شغال ها و لاشخورها نمی‌دهد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
امارات تنش میخاره جزیره دبی و بهم مال خودمون کنیم خخخخخ تصرف جزایر سه گانه توسط امارات
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
بلاخره یه روز متوجه خواهند شد که با دم شیر بازی کردن
عواقبی بس خطرناک بدنبال خواهد داشت
امارات!!! چه قلطا!!
واقعا خنده داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
کافیه یک نارنجک تو دبی زمین بخوره خالی از سکنه میشه اصل امارات هم یعنی دبی!!!!!!!
الان هم با تبلیغات یکسری سرمایه دار سلبریتی معروف شده به پاکترین و امن‌ترین شهر جهان!!
عابدزاده
|
Lao People's Democratic Republic
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سلام
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لب لب خورد گه دانه دانه،
به نظرم حاکمان این شیخ نشین مفلوک اگر عقل تو سرشون هست یک بار لحظه اعلام حمله موشکی ایران به عین الاسد عراق توسط ارباب ترامپ را ببینند که با اون همه اهن وتلپ چطور صداش می لرزید.
پاسخ ها
یگانه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
قیافش بعد حمله موشکی سپاه تو کنفرانس مطبوعاتی دیدنی بود
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
عربها اگه عرضه داشتن // دو میلیون اسراییلی مثل سگ تو سر یه میلیارد عرب نمیزد
پاسخ ها
بهروز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
درود بر شما

دقیقا" ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دقیقا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شیخ نشین مفت خور نوکر در مورد خاک مطمئناً و بدون شک مردم از تمام عقاید مختلف از مخالف گرفته تا موافق هیچ کس شوخی نداره پس برو گم شو تا تکه تکه نشدی و به قول آقای هاشمی برای گرفتن این جزایر باید از دریای خون عبور کنی
Yzdan Ghadimi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
یک گردان ارتش ایران شما رابرای همیشه حذف کرد‌.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر