در بسته حوادث امروز بخوانید؛

سارقان ۱۰۰ میلیاردی منازل در اصفهان دستگیر شدند / کشف ۱۲ راس احشام قاچاق دراصفهان

مهم‌ترین حوادث امروز ۱ خرداد ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مهم‌ترین حوادث امروز ۱ خرداد ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

سارقان ۱۰۰ میلیاردی منازل در اصفهان دستگیر شدند

سردار" محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این خبر اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل و شکایت مال باخته، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، سارق یا سارقان با اطلاع ازعدم حضور ساکنان منزل و خلوت بودن ساختمان به صورت حرفه‌ای اقدام به باز کردن در منزل کرده و سپس با تخریب گاو صندوق داخل منزل، اموالی از قبیل پول نقد، دلار و طلا‌ها را به سرقت برده اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی و بکارگیری یک سری اقدامات هوشمندانه موفق شدند هویت یکی از سارقان و مخفیگاه وی را در استان تهران شناسایی کنند.

سردار میرحیدری گفت: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران با اخذ نیابت قضائی به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و به پلیس آگاهی اصفهان منتقل کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان بیان کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود، هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس مواجه شد به ۳۶ فقره سرقت با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.

او با بیان اینکه متهم ردیف دوم نیزطی عملیاتی هوشمندانه در یکی از استان‌های همجوار دستگیر شد اظهار داشت: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط این سارقان ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار میرحیدری با بیان اینکه متهمان اموال مذکور را صرف خرید املاک، زمین و خودرو کردند از پیگیری‌های لازم برای مصادره اموال و بازگرداندن آن‌ها به مال باختگان خبرداد و اظهار داشت: سارقان با شکایت شاکیان به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
 

کشف ۱۲ راس احشام قاچاق دراصفهان

سرهنگ "محمدرضا خدادوست فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان دراین رابطه بیان داشت: ماموران کلانتری ۳۳ شهرستان اصفهان با هدف اجرای طرح‌های مربوطه با استقرار ایست و بازرسی به کنترل خودرو‌های عبوری سطح محور‌های مواصلاتی پرداختند.

او افزود: ذر این راستا ماموران به ۲ دستگاه خودروی پراید که در اتوبان فرودگاه به سمت حصه شرقی در حال حرکت بودند، مشکوک و در این خصوص دستور ایست پلیس صادر شد ولی رانندگان خودرو‌ها بدون توجه به ایست پلیس از محل متواری می‌شوند که در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از این ۲ خودرو تعداد ۱۲ راس احشام قاچاق وغیرمجاز وبدون هرگونه مدارک حمل کشف و ۳ نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی منتقل شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه جرائم و ناهنجاری اجتماعی در شهرستان، از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم ودستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.
 

کشف بیش از ۴ تن برنج قاچاق دربرخوار

سرهنگ"غلامرضا براتی فرمانده انتظامی شهرستان برخوار اظهار داشت: ماموران کلانتری ۱۲ شهر "خورزوق" از دپوی محموله‌ای برنج خارجی قاچاق در انباری مطلع و وارد عمل شدند.

او افزود: پس از هماهنگی‌های لازم از محل بازرسی شد که ۴۵۳ کیسه ۱۰ کیلویی برنج خارجی فاقد مدارک گمرکی و قانونی کشف شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۴ میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ براتی اظهار داشت:در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار از پلمب انبار مذکور خبر داد و تاکید کرد: نیروی انتظامی با تمام توان و به کارگیری حداکثری امکانات خود با قاچاق کالا‌های اساسی و ارزاق عمومی مردم مبارزه خواهد کرد و شهروندان نیز می‌توانند اخبار و اطلاعات خود را در زمینه قاچاق کالا با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.
 

انهدام باند سارقان مدارس در کاشان با ۱۰۶ فقره سرقت

سرهنگ "علی قربانی " با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت تجهیزات و اموال مدارس، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان قرار گرفت.

او افزود: با تقویت گشت‌های محسوس و نامحسوس و بکارگیری یکسری اقدامات هوشمندانه پلیسی سرانجام هویت ۳ سارق سابقه دار که به صورت باندی به این گونه سرقت‌ها اقدام می‌کردند به دست آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان تصریح کرد: با شناسایی هویت سارقان، ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی اعضای این باند را طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاه خود دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان پس از دستگیری در تحقیقات صورت گرفته به ۱۰۶ فقره سرقت تجهیزات و اموال مدارس در سطح شهرستان اعتراف و مالخر اموال مسروقه را نیز معرفی کردند که وی نیز در عملیاتی دیگر دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد قابل توجهی اموال مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی کاشان گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و متهمان دستگیر شده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
 

رزرو اینستاگرامی اقامتگاه بوم گردی شگرد کلاهبرداری از شهروندان

سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی گفت: به دنبال وصول ۲ پرونده و ادعای شکات در خصوص کلاهبرداری فردی ناشناس با شگرد تبلیغ تور کویرگردی و رزرو اقامتگاه از طریق اینستاگرام، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد صفحه تبلیغاتی در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری و دریافت مبلغ ۱۰ میلیون ریال از شهروندان کرده و پس از آن نه تنها پاسخگوی افراد متقاضی نبوده بلکه خدماتی هم در زمان مقرر به آن‌ها ارائه نداده است.

او افزود: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: یکی از خصوصیات فضای مجازی ایجاد فرصت برای تبلیغات با کمترین هزینه و بالاترین بازدهی در زمانی کوتاه می‌باشد این فضا این امکان را برای افراد سود جو نیز فراهم آورده است تا بتوانند تبلیغاتی همچون تور‌های گردشگری، رزرو اماکن اقامتی، فروش بلیط ارزان قیمت و... به صورت گسترده در این فضا داشته باشند.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: اگر قصد استفاده از خدمات گردشگری یا درخواست اماکن اقامتی بصورت اینترنتی دارید، حتما از طریق دفاتر تایید شده و معتبر اقدام کرده و از افراد و شرکت‌های فاقد مجوز درخواست خدمات نکنید، همچنین حتی الامکان آدرس و تلفن شرکت مورد نظر را دریافت و به‌صورت حضوری مراجعه کنید.
 

کشف ۱۰ تن برنج قاچاق در "دهاقان

سرهنگ "اسماعیل پریشانی اظهار داشت: ماموران انتظامی پاسگاه "همگین" حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

او افزود: این خودرو حامل ۲۵۰ کیسه ۴۰ کیلویی برنج خارجی در مجموع به وزن ۱۰ هزار کیلو بود که راننده مدارک گمرکی ارائه نداد.

سرهنگ پریشانی با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابطه بیان داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان دهاقان خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با مفسدان اقتصادی جامعه و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه برخورد قاطع و قانونی می‌کند و هرگز اجازه جولان به آنان نخواهد داد.


انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۲۶ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹
برای اینهمه سکه، طلا، ارز و دیگر موارد ارزشمندی که در منزل نگه میدارید، قبل از هر چیزی یک قفل ضد دیلم روی در نصب کنید که سارقینی که به سادگی انواع قفلهای درو باز یا تخریب میکنن، بدون هیچ اما و اگری نتونن وقتی منزل نیستید و از اون هم مهمتر، وقتی تنها یا با خانواده در منزل هستید وارد شوند و همچنین حفاظ ضد دیلم هم مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها نصب کنید که هیچ راهی بجز تخریبش با فرز وجود نداشته باشه و در آخر در صورتیکه بخواید دیگه خیالتون از مورد آزار و اذیت گرفتن از طرف سارقین خشن که تحت عناوینی از جمله مامور پلیس، آب، برق، گاز، پیک، سرایدار، همسایه یا حتی افراد آشنا، خود شما درو براشون باز میکنید هم راحت بشه، حتما یک گاوصندوق ضد دیلم داشته باشید و سکه، طلا، ارز و دیگر موارد ارزشمندی که در منزل نگه میدارید را داخل اون قرار بدید که نه تنها نتونن در محل با دیلم بازش کنند بلکه قابل اتصال به زمین و دیوار هم باشه که نتونن از محل خارجش کنند و از همه مهمترررررررر اینکه مجهز به قفل ضد زورگیری باشه که نه تنها امکان باز کردن یا تخریب قفل را نداشته باشند بلکه حتی اگر خواستن خودتون را مجبور کنند قفل را براشون باز کنید، شما را از تهدید شدن، کتک خوردن و حتی قتل نجات بده.
Iran, Islamic Republic of
محمدرضا
۱۷:۰۵ ۰۳ خرداد ۱۳۹۹
نامه نوشتی؟؟!!!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر