کد خبر: ۷۳۶۴۱۶۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۳۶۴۱۶۲
گروه : کرمان » کرمان

امام جمعه ریگان با اشاره به آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد و روز قدس، اسناد کارآمدی گفتمان مقاومت است که به امضای امام راحل به ثبت جهانی رسیدند.

ذذذ

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام رنجبر ماهانی، امام جمعه ریگان  امروز در خطبه های نماز جمعه در ریگان گفت: مقاومت در برابر رژیم بعث عراق، به پشتوانه ۸۰ کشور و مقاومت در برابر رژیم صیهونیستی به پشتوانه آمریکا و اذنابش، متعلق به همه نسل ها و در همه زمان ها، گره کشا خواهد بود. 

او افزود: رژیم صیهونیستی روزی در اندیشه نیل تا فرات بود و شعار یک ملت یک دولت سر می‌داد و مدتی بعد به شعار دو دولت دو سرزمین تن داد و الآن به شدت نگران سرنوشت زوال پذیر کمتر از ۲۵ساله خود است. 

 حجت الاسلام رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه روز قدس را در حالی پشت سر می‌گذاریم که بدون حضور سردار سلیمانی در منطقه هستیم بیان داشت: اسماعیل هنیه در مراسم تشیع سردار دل‌ها در دانشگاه تهران سردار سلیمانی را شهید قدس نامیدند،؛ زیرا سردار سلیمانی راهبرد دفاع را تبدیل به راهبرد هجوم کرد و مقاومت اسلامی را از پرتاب سنگ به پرتاب موشک نقطه زن سوق داد و برای تسلیح کرانه غربی رود اردن همت کرد. 

او بیان کرد: سردار سلیمانی راهبرد مبارزه به جای مذاکره را سیاست اصلی مقاومت کرد و الگوی آن در سراسر منطقه  را به اثبات رسانید. 

امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه روز قدس امسال یک ویژگی دارد، بیان داشت: در این ایامی که ویروس کرونا منجر به تعطیلی راهپیمایی روز قدس شده است و از آنجا که سلامتی مردم برای نظام قابل اهمیت است و حال که از راهپیمایی روز قدس محرومیم، این محرومیت را با سخنرانی ویژه روز قدس، امام امت اسلام مقام معظم رهبری جبران خواهیم کرد. 

او با اشاره به اینکه قطعا رهنمود‌ها و بشارت‌های معظم له برای امت اسلام مشعل هدایت و هشداری برای جبهه استکبار و فصل نوینی در بزرگداشت روز جهانی قدس خواهد بود، تصریح کرد: این سخنرانی افق‌های امید بخش و نوینی را فرا روی مسلمین جهان خواهد گشود. 

 حجت الاسلام رنجبر ماهانی عنوان کرد: رسانه‌های غربی و پیاده نظام آمریکایی مدعی شدند، بیش از ۵۰ نفر از مهاجران افغانی که از مسیر غیر قانونی، قصد ورود به ایران را داشتند،  از سوی مرزبانان ایرانی دستگیر و شکنجه و سپس اجسادشان به رودخانه انداخته شده است. 

او افزود: در این بین برخی از مسئولان ارشد و عده‌ای از نمایندگان مجلس افغانستان درصدد برآمدند تا با طراحی یک سناریوی ناشیانه و خنده دار موجبات اختلاف بین دو ملت برادر و همسایه ایران و افغانستان را فراهم کنند. 

 امام جمعه ریگان ابراز کرد: در جواب این سناریوی ناشیانه باید گفت اولا ایران کشور پایین دست رودخانه هیرمند وهریرود است و جریان آب به سمت ایران است و طبیعتا باید جناز‌ها در سواحل ایران کشف شده باشند، در حالی که پیکر‌ها در افغانستان کشف شدند  و از طرفی به علت بیماری کرونا، بسیاری از پایگا‌های مرزی افغانستان خالی از نیرو بوده و طبیعی است کشوری که در آن تروریست‌های تکفیری فعال هستند با سواستفاده از این موقعیت دست به چنین اقداماتی می‌زنند.

او افزود: دولت جمهوری اسلامی با صبر و شکیبایی در برابر اظهارات عجولانه و ناشیانه عده‌ای از مسئولان افغان حاضر به تشکیل کمیته بررسی از حادثه مرکب از کارشناسان دو کشور است. 

 حجت الاسلام رنجبر ماهانی افزود: آنچه در این بین به چشم می‌خورد دست پنهان آمریکا و عوامل منطقه‌ای او در طراحی این سناریو برای تنش زایی در منطقه است که با هوشیاری دو کشور همسایه خنثی خواهد شد. 

انتهای پیام/ م 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر