کد خبر: ۷۳۶۵۶۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
کد خبر : ۷۳۶۵۶۳۲
گروه : فارس » شیراز

همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، در مراسمی گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این مراسم با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی کازرون بستر مناسبی برای توسعه صنعتی و اقتصادی و جهش تولید در شهرستان کازرون فراهم خواهد کرد، گفت: با راه اندازی گمرک، روند فعالیت‌های توسعه‌ای این منتطقه ویژه اقتصادی شتاب می‌گیرد.

احدفتوحی با بیان اینکه در دو سال اخیر پیگیری‌های متعددی برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کازرون انجام شد، با قدردانی از نماینده مردم کازرون وکوهچنار در مجلس یازدهم به سبب پیگیری‌های درسطح ملی در دوماه اخیر و نیز فرماندار ویژه کازرون و مدیر کل گمرکات استان فارس برای استقرار گمرک، گفت: در ابتدا این منطقه ویژه اقتصادی برای گستره محدودی از صنایع مجوز استقرارداشت که با پیگیری‌های متعدد سرانجام مصوبه استقرار واحد‌های "صنعتی با اولویت صنایع تبدیلی – کشاورزی" از هیات محترم دولت اخذ شد.

او اضافه کرد:هم اکنون، با استقرارگمرک، این منطقه ویژه اقتصادی آماده راه اندازی و واگذاری زمین به متقاضیان خواهد شد.

فتوحی با اشاره به برنامه‍ این شرکت برای تکمیل زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، گفت: هم اینک زیرساخت‌های اولیه شامل آب، گاز، بر ق، زیرسازی معابر وخیابان‌ها و نیز تصفیه خانه فاضلاب با اعتباری افزون بر ۱۰۰میلیارد ریال اجرا شده و سایر زیرساخت‌ها نیز همزمان با واگذاری زمین واستقرار واحد‌ها ایجاد می‌شود.

او، از مهمترین طرح‌هایی که در برنامه اجرایی، قراردارد را احداث ساختمان نگهبانی و نیز محل دائمی استقرارگمرک و انبار روباز گمرک اعلام کرد. وی در ادامه براختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری برای متقاضیان در این منطقه تاکید کرد داد و گفت: شرایط و نحوه واگذاری زمین و نیز مشوق‌ها بزودی اعلام اعلام می‌شود.

فتوحی بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار راه‌اندازی می‌شود که ۵۰ هکتاراز آن صنعتی است و این میزان نیز با اجرای طرح توسعه قابل افزایش است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: امیدواریم با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتوانند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و صادرات و نیز تحقق جهش تولید فراهم کند.

او، صدور مجوز ساخت و پایان کار سرمایه‌گذاری و تولیدی به‌صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات وخرده‌فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه را از مهمترین مزایای استقرار واحد‌ها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون اعلام کرد.

مدیرکل گمرک‌های استان فارس نیز که به نمایندگی از رییس کل گمرک ایران، در این مراسم حضور یافته بود گفت: زمینه برای استقرار گمرک در این منطقه فراهم است.

در مراسم افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون، نماینده مردم شهرستان های کازرون و کوهچنار درمجلس یازدهم، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس، مدیر کل گمرکات استان فارس و نیز امام جمعه و فرماندار ویژه کازرون حضور داشتند.

انتهای پیام/ 

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر