کد خبر: ۷۳۶۵۸۸۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
کد خبر : ۷۳۶۵۸۸۴
گروه : فارس » شیراز

نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار گفت: با زیرساخت‌های لازم و مشارکت سرمایه گذاران شاهد توسعه اقتصادی و صنعتی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، فریدون عباسی دوانی نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در آیین افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون با بیان اینکه استقرار گمرک منطقه ویژه اقتصادی ابتدای مسیر است، اظهار کرد: با زیرساخت‌های لازم و مشارکت سرمایه گذاران شاهد توسعه اقتصادی و صنعتی خواهیم بود و همچنین با مشارکت مردمی می‌توانیم مشکلات متعددی را حل کنیم.

او به بیان بخشی از اقدامات صورت گرفته جهت ارتقا و رفع مشکلات کازرون و کوهچنار پرداخت و افزود: طی مذاکرات صورت گرفته، نظام مهندسی کشور آمادگی آموزش کشت گیاهان جدید و پرورش حیوانات در این منطقه را اعلام کرده است.

عباسی دوانی ادامه داد: بنا شده تا با همکاری شرکت کسب و کار رضوی، الگو‌های موفقی که در استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان برای اشتغال خرد انجام شده است، در کازرون و کو‌هچنار استفاده خواهد شد.

او با اشاره به اینکه در زمینه جذب سرمایه‌گذار در منطقه پیگیری‌هایی شده است، گفت: با همکاری و همدلی مردم و مسئولان در شهرستان، استان و کشور بوده که در زمینه افتتاح گمرک پیش رفتیم و موجب رفع مشکلات پیش رو در جهت راه اندازی این منطقه اقتصادی شد.

نماینده کازرون و کوه‌چنار با اشاره به مطالبات مردمی منطقه بیان کرد: با پیگیری‌ها و مذاکرات انجام شده در جهت راه اندازی بیمارستان امام علی (ع)، به زودی اقداماتی در زمینه بهره برداری انجام خواهد شد.

او گفت: از سویی دیگر بنا داریم پادگان امام رضا (ع) به محلی برای پادگان آموزشی نیروی انتظامی تبدیل شود.

عباسی دوانی با اشاره به پیگیری‌های حوزه کشاورزی و آبی تصریح کرد: کشاورزی هسته‌ای را در ماه‌های آینده در کازرون و کوه‌چنار آغاز خواهیم کرد و همچنین توسعه باغداری، مدیریت و استفاده از منابع آبی نیز از دیگر برنامه‌ها است.

او اضافه کرد: امیدواریم با همدلی و همکاری همه افراد توانمند بتوانیم سد نرگسی را به مطالبه‌ای عمومی تبدیل کرده و در طرح جهش امسال برای تخصیص اعتبار قرار بگیرد که در صورت راه‌اندازی، سیرابی بخش بزرگی از منطقه و احیای دریاچه پریشان و همچنین رشد اقتصادی و اشتغال را در پی خواهیم داشت.

عباسی ادامه داد: همچنین با پیگیری‌هایی که شد اکنون چاه آب سرمشهد هم با همت رضایی رئیس آبفای منطقه وارد مدار شده است.

حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه کازرون نیز با اشاره به اهمیت گمرک در کازرون بیان کرد: افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی از طرح‌های عقب افتاده در کازرون بود که با پیگیری‌های مسئولان محقق شد و در کنار سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داخلی، به اقتصاد منطقه کمک خواهد کرد.

او با اشاره به سالروز فتح خرمشهر اضافه کرد: فتح خرمشهر در سوم خرداد ۶۹ آغاز اقتدار و عظمت در کشور بود که سوم خرداد ۹۹ نیز آغاز اقتدار و عظمت سراسری در کازرون را به دنبال خواهد داشت.

همچنین داریوش دهقان فرماندار ویژه شهرستان کازرون با توجه به مناسبت‌های روز قدس، سالروز فتح خرمشهر و عید سعید فطر گفت: افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی در این ایام خجسته را به فال نیک گرفته و امیدواریم که نقش بسزایی را در پیشرفت اقتصادی و اشتغالزایی داشته باشد و نوید تاثیرگذاری کازرون در کشور را خواهد داد.

رحیمی مدیرکل گمرکات استان فارس نیز با بیان اینکه اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و این اتحاد ما است که موجب پیروزی اقتصادی خواهد شد، اظهار کرد: گمرک منطقه ویژه اقتصادی ظرفیت‌های بالایی دارد که از آن جمله این است که تمام تجهیزات و مواد اولیه کارخانجات بدون عوارض و مالیات دولتی خواهند بود.

او افزود: گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون در حالی افتتاح می‌شود که هنوز مجلس یازدهم شروع نشده است و این حضور چندباره مسئولان کمرگ استان طی مدت کوتاه در کازرون، نشان از پیگیری‌های عباسی دوانی نماینده کازرون و کوه‌چنار دارد.

رحیمی تصریح کرد: برای رونق گمرک منطقه ویژه اقتصادی لازم است که مسئولان و یا نماینده واردات و صادرات در منطقه حضور داشته باشند تا کار با سرعت بیشتری پی گرفته شود و با همکاری مسئولان اداره راه نیز زیرساخت جاده‌ای فراهم شود.

در این مراسم دهقان سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت: با انتخاب عباسی دوانی بوسیله مردم به عنوان منتخب شهرستان‌های کازرون و کوهچنار، اتحاد جدیدی صورت گرفته است که تا پیش از این وجود نداشت و به همشهریان خودم در این انتخاب تبریک می‌گویم. امیدواریم با حضور سرمایه گذاران، شاهد رونق اقتصادی در منطقه باشیم.

صنعتی کارشناس حقوقی فرمانداری کازرون با اشاره به پیگیری‌های عباسی دوانی پیش از شروع مجلس یازدهم گفت: امروز فردی با جایگاه ملی و بین المللی و با نگاه فرا منطقه‌ای و با دید بلند با آرای مردم انتخاب شده است تا بتواند موتور محرک شهرستان باشد.

او با اشاره به اینکه امروز هیچ بهانه‌ای برای کم کاری نداریم، اضافه کرد: با همتی که مردم در انتخابات کردند و با قدرتی که عباسی نماینده کازرون و کوهچنار دارد و همچنین خبر‌های خوشی که قبل از شروع مجلس هست، نشان از آینده خوب شهرستان و آینده‌ای دور از تفرقه و نفاق و همراه با دوستی بین مردم خواهد بود.

هم اکنون، با استقرار گمرک، این منطقه ویژه اقتصادی آماده راه اندازی و واگذاری زمین به متقاضیان خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار راه اندازی می‌شود که ۵۰ هکتار از آن صنعتی است و این میزان نیز با اجرای طرح توسعه قابل افزایش است.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر