کد خبر: ۷۳۶۸۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
کد خبر : ۷۳۶۸۴۳۶

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی از برگزاری نخستین دوره از آزمون‌های آنلاین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های تهران خبر داد.

دریافتی فوری/ برگزاری نخستین دوره آزمون‌های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  جمال رحیمیان معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران از برگزاری نخستین دوره از آزمون‌های آنلاین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های تهران، فردا (چهارشنبه ۷ خردادماه) خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون از ساعت ۱۲ تا ۱۳ است که در صورت استقبال احتمال تمدید آن وجود دارد.

او با بیان این‌که در نخستین مرحله برگزاری طرح هشت بهشت (مجموعه مسابقات کتابخوانی دانشجویان دانشگاه‌های تهران و البرز) ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های استان‌های تهران و البرز ثبت‌نام کرده‌اند، در ادامه اظهار کرد: تا پایان برگزاری آزمون امکان ثبت‌نام و شرکت در آن وجود دارد و شرکت‌کنندگان در این آزمون باید به ۲۰ پرسش ۴ گزینه‌ای پاسخ دهند و برای پاسخ‌های غلط نمره منفی لحاظ نمی‌شود. هر دانشجویی فقط یک بار می‌تواند در این دوره از آزمون مجازی شرکت کند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران تصریح کرد: فرد جهت ورود به صفحه آزمون باید وارد صفحه سایت اصلی به نشانی bookrc.ir شود نام کاربری و پسورد خود (کد ملی) را وارد کرده و به پرسش‌ها پاسخ دهد که البته در صورت فراموش کردن نام کاربری امکان باز یادآوری آن وجود دارد.


بیشتر بخوانید: دانشگاه تهران در مقطع دکتری دانشجوی استعداد درخشان می‌پذیرد


رحیمیان تصریح کرد: کتاب علی از زبان علی با موضوع زندگانی امیر مومنان علی (ع) نخستین کتابی است که دانشجویان باید طی مدت ۱۲ دقیقه به پرسش‌های آن پاسخ دهند. هر پرسش در یک صفحه درج شده که پس از پاسخ دادن دانشجو ملزم به انتخاب گزینه ثبت است.

او یادآوری کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده است به ازای هر ۱۵۰ شرکت‌کننده ۴ برگزیده داشته باشیم که در صورت شرکت کردن هر ۲۰۰ دانشجو (در این دوره) احتمالاً در نهایت از ۵ برگزیده تقدیر می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ادامه داد: نتیجه مسابقه پنج‌شنبه ۹ خرداد (فردای زمان برگزاری) در سایت اصلی اعلام خواهد شد.

رحیمیان گفت: دانشجویانی که در این دوره از مسابقه شرکت می‌کنند می‌توانند برای شرکت در آزمون‌های بعدی ثبت‌نامی نداشته باشند و کسانی که فرصت ثبت‌نام در این دوره (مسابقه آنلاین کتابخوانی) را از دست می‌دهند می‌توانند در آزمون‌های بعدی شرکت کنند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این‌که در صدد هستیم تا این طرح در فاز دوم به صورت سراسری برای همه دانشجویان دانشگاه‌های کشور برگزار شود، افزود: هدف از اجرای این طرح ملی معرفی سالانه ۸ عنوان کتاب به دانشجو جهت مطالعه است تا دانشجو بتواند در یک دوره آموزشی ۴ ساله ۳۲ عنوان کتاب غیر درسی را مطالعه کرده باشد. انتخاب این کتاب‌ها کارشناسی شده و با مشورت شماری از اساتید و دانشجویان رشته‌های مختلف است بی‌تردید این ۳۲ عنوان کتاب، کتاب‌های ارزنده‌ای برای افزایش سطح علمی و فرهنگی دانشجویان کشور خواهد بود.

براساس این گزارش، مسابقه آنلاین کتابخوانی هشت بهشت با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران و معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر