کد خبر: ۷۳۶۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
کد خبر : ۷۳۶۸۵۱۶

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی گفت اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه با رادیو نور لبنان به مناسبت بیستمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی گفت: «آن روحیه‌ای که موجب پیروزی بر دشمن شد همچنان وجود دارد و ما به رزمندگان مقاومت اعتماد بسیاری داریم.»

مصاحبه سید حسن نصرالله به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت لبنان 01

دبیرکل حزب الله اعلام کرد: «علی‌رغم تمام تلاش‌ها برای ریشه‌کن کردن مقاومت بعد معنوی در بطن ماهیت مقاومت جاری است. اولین عامل مؤثر در اصل مقاومت حفظ بعد معنوی آن با تمام اصالت و قدرت آن است.»

اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است

سید حسن نصر الله با بیان اینکه وزیر جنگ اسرائیل امروز تجربه زیادی از ناامیدی در دوران اشغالگری این رژیم در جنوب لبنان دارد؛ گفت: «عبارت "اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است" در زمانی مناسب و همزمان باشکست ارتش اسرائیل مطرح شد.»

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: «اینکه دشمن امروز بازداشته شده و اقدامی نمی‌کند نتیجه داده‌های واقعی است نه نتیجه سخنرانی‌ها. مقاومت از سال ۱۹۸۲ آنچه قرار بود در سال ۲۰۰۰ روی دهد را می‌دید.»

اسرائیل با معامله قرن در حال توطئه است

نصرالله اعلام کرد: «به اردنی‌ها می‌گویم که اسرائیلی‌ها سال ۱۹۸۲ علیه اردن توطئه می‌کردند و امروز هم با معامله قرن در حال توطئه است. همچنان اسرائیلی‌ها به طرح وطن جایگزین برای فلسطینی‌ها در اردن می‌اندیشند.»

سید حسن نصرالله گفت: «عقب‌نشینی اسرائیل از نوار مرزی در سال ۱۹۸۵ یک منت از جانب اسرائیل نبود. عملکرد مقاومت در سال ۲۰۰۰ لبنان را از یک جنگ داخلی قبیله‌ای که اسرائیل برای برنامه ریزی کرده بود دور ساخت.»

رژیم نژادپرست اسرائیل از بین خواهد رفت

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: «ما باور داریم که رژیم نژادپرست اسرائیل از بین خواهد رفت و دیگر آنگونه که قبل سال ۲۰۰۰ بود نخواهد شد. رژیم صهیونیستی ان‌شاءالله در هر نبردی که روی دهد مغلوب خواهد شد.»

سید حسن نصرالله با بیان اینکه وقتی عامل خارجی که اسرائیل بر آن تکیه دارد تضعیف شده، این رژیم فروخواهد پاشید، اعلام کرد: «در باور یقینی من صحنه بازگشت صهیونیست‌ها به کشور‌های اصلی خود که از آنجا به فلسطین آمده‌اند، صحنه‌ای قطعی است. فکر نمی‌کنم فضای داخلی لبنان در سال ۲۰۰۰ با فضای کنونی آن تفاوت چندانی داشت.»

حضور آمریکا در منطقه بیان‌کننده ضعف متحدان آن و قدرت محور مقاومت است

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حضور مستقیم آمریکا در منطقه بیان‌کننده ضعف متحدان آن و قدرت محور مقاومت است، تاکید کرد: «اسرائیل می‌داند و اذعان می‌کند که قدرت مقاومت چندین برابر شده است.»

سید حسن نصرالله افزود: «اکنون سطح حمایت از گزینه مقاومت نزد ملت فلسطین نسبت به هر زمان دیگری در بالاترین سطح قرار دارد. قدرت مقاومت در فلسطین امروز یک عنصر راهبردی به نفع محور مقاومت است.»

بمباران لبنان بدون پاسخ نمی‌ماند

دبیرکل حزب الله اعلام کرد: «اسرائیل می‌داند که اگر لبنان را بمباران کند بدون پاسخ نخواهد ماند و این یکی از قواعد درگیری است. دستاورد لبنان پس از آزادسازی حفاظت و بازدارندگی بوده که خود دشمن هم به این موضوع اذعان دارد.»

سید حسن نصرالله اعلام کرد: «برخی از گروه‌های موسوم به معارض سوریه با اسرائیل در تماس بودند و در سطوح مختلف از این رژیم حمایت دریافت می‌کردند. اینکه اسرائیل در جنگ سوریه ورود کرد نشان‌دهنده پیروزی محور مقاومت است.»

نصرالله ادامه داد: «روزی که تونل‌ها نمایان شدند، اسرائیل از طریق سه کانال به دولت لبنان پیام داد که فقط می‌‎خواهیم بدانیم که تونل‌ها کجاست نه بیشتر از این.»

دلخوشی اسرائیل به گروه‌های تروریستی در سوریه از بین رفت

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: «اسرائیل خیلی امید داشت که دولت سوریه سقوط می‌کند، ارتش آن فرو می‌پاشد و حزب الله به لبنان باز می‌گردد. دلخوشی اسرائیل به گروه‌های تروریستی در سوریه از بین رفت.»

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه دولت سوریه است که تصمیم می‌گیرد به تجاوزات اسرائیل در سوریه پاسخ دهد، گفت: «دولت سوریه براین باور است که امروز به نفع آن نیست تا با اسرائیل وارد جنگ شود.»

نصرالله گفت: «معادله امروز این است که اگر هریک از رزمندگان ما در هر مکانی کشته شود به دشمن پاسخ خواهیم داد. به اسرائیل هشدار می‌دهم که صبر و تحمل دولت سوریه در قبال تجاوزات آن حدی دارد.»

موشک‌های  مقاومت باید نقطه‌زن شوند

دبیرکل حزب الله گفت: «از زمان تجاوز پهپاد‌ها به منطقه ضاحیه دیگر شاهد تجاوز این‌چنینی دشمن نبودیم. معادله سرنگونی پهپاد‌های اسرائیلی در آسمان لبنان همچنان وجود دارد.»

نصرالله گفت: «مقاومت باید این هدف را دنبال کند که تمام موشک‌هایش به موشک‌های نقطه‌زن تبدیل شود.»

سید حسن نصرالله ادامه داد: «تغییر در ماموریت یونیفل (صلح‌بانان سازمان ملل) از جمله اهداف رایزنی‌ها در جنگ تموز بود که لبنان همچنان آن را رد می‌کند. لبنان تغییر مأموریت یونیفل را رد کرد، اما اسرائیل می‌خواهد دست خود را باز گذاشته و برای بازجویی و تفتیش املاک خاص حق داشته باشد.»

دبیرکل حزب الله در پایان با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این پرونده به لبنان فشار می‌آورند، اما این موضوع ما را نگران نمی‌کند چراکه لبنان تسلیم نخواهد شد؛ گفت: «افزایش یا کاهش تعداد نیرو‌های یونیفل مسئله‌ای مرتبط با خود لبنان است؛ من با بقای نیرو‌های یونیفل مخالف نیست، اما از نگاه اسرائیل موضوع را بررسی کردم.»

دخالت رژیم صهیونیستی در سوریه نشانه پیروزی محور مقاومت است

دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: در ابتدای تحولات سوریه اسرائیل مستقیم به دنبال هدف قرار دادن حزب‌الله، ارتش سوریه و یا سایر گروه‌های مقاومت و ایرانی هایی که به عنوان مستشار حضور داشتند نبود. آنها صرفاً به حمایت از گروهک‌ها و گروه‌های مسلح می‌پرداخت به این امید که دولت سوریه سرنگون شود، ارتش سوریه تکه تکه شود و ایرانی ها بروند و حزب الله نیز به لبنان بازگردد چرا که دیگر مسئله تمام شده است.

وی افزود: این در سال های نخست بود. ولی بعد از اینکه امیدش بر باد رفت به هدف قرار دادن مستقیم اقدام کرد. ورود اسرائیل به درگیری ها در سوریه نشانه پیروزی سوریه و محور مقاومت است، چرا که اگر اسرائیل به گروه های مسلح و گروه های تکفیری که از آنها حمایت می کند امید داشت نیازی به ورود به درگیری های سوریه نداشت.

پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی ، مقابله با آمریکا مقابله ای چند بعدی است

نصرالله تصریح کرد: مقابله با آمریکا پس از ترور شهید فرمانده حاج قاسم سلیمانی، رویارویی جامع است، مقابله ای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و در برخی عرصه ها ممکن است نظامی باشد و بسته به مناطق و عرصه های مختلف متفاوت است. در نهایت آمریکاییها در منطقه جایی ندارند.  در عراق ، اراده دولت بستگی به تصمیم گیری پارلمان دارد اما دستکم اراده مردمی این است که آمریکاییها باید بروند و بر اساس اطلاعاتی که دارم این مسئله ای قطعی است.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: در سوریه نیروهای آمریکایی نیرویی اشغالگر هستند و اراده و مقاومت مردمی برای اخراج آمریکاییها از سوریه وجود دارد. حضرت امام خامنه ای از عراق و سوریه در کنار هم نام برد چرا که آمریکاییها در نهایت باید از این دو کشور بروند و اراده مردمی شرایط را به گونه ای تغییر خواهد داد که به آمریکاییها اجازه نمی دهد در این دو کشور باقی بمانند.

وی افزود: همچنین آمریکاییها در جنگ یمن شکست خوردند. در معامله قرن شکست خوردند و شکست این طرح ، شکست آمریکاست و سازشی به نام معامله قرن به پایان رسیده است و مرده متولد شده است.

جنگ بین ایران و آمریکا بسیار بعید بوده و سرانجام جنگ بزرگ در منطقه نابودی اسرائیل است

نصرالله در ادامه خاطر نشان کرد: جنگ بین آمریکا و ایران را بسیار بعید می دانم. در کوتاه مدت بعید است در جبهه های متعدد جنگی رخ دهد و نشانه هایی در خصوص تصمیم اسرائیل برای به راه انداختن جنگ علیه لبنان وجود ندارد. اما رخ دادن مسائل پیش بینی نشده ممکن است. لبنان به دنبال جنگ نیست. نشانه ای هم در خصوص اینکه اسرائیل به دنبال جنگ است وجود ندارد.

رهبر مقاومت لبنان تصریح کرد: به اسرائیل درباره به راه انداختن جنگ بزرگ در منطقه هشدار می دهیم چرا که احتمال دارد همزمان همه جبهه ها را وارد جنگ کند. اما اگر جنگ بزرگ رخ دهد نتیجه آن زوال اسرائیل است.  بر اساس سناریوهای واقعی ما نیازی به جنگ نداریم و چه بسا با توجه به شرایطی که در منطقه شکل می گیرد اسرائیل از بین برود بدون اینکه جنگی رخ دهد. این یک سناریوی واقعی است و یک آرزو یا یک رویا و خیال نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
چه چاق شده
سرداردلها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مرگ براسرائیل غاصب کودک کش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر