کد خبر: ۷۳۶۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
کد خبر : ۷۳۶۹۸۴۳
رئیس دانشگاه شهید بهشتی:

نصیری قیداری گفت: برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در شرایط کرونایی نیازمند مطالعه است و در این خصوص نباید عجله کرد.

//سعدالله نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، بیان کرد: بحث آموزش مجازی را از اوایل اسفندماه جدی گرفتیم و از آنجایی که زیر ساخت‌های لازم را داشتیم خیلی سریع دروس دانشجویان را ارائه دادیم. پس از عید هم حدود ۹۷ الی ۹۸ درصد آموزش‌های ما به صورت مجازی ارائه شد.

او افزود: تصمیم برای برگزاری امتحانات به صورت مجازی کار ساده‌ای نیست، اگر چه از اواسط اسفند ماه کارگروهی برای ارزیابی و بررسی امتحانات میان ترم و پایان ترم تعیین کردیم. این بررسی از سطح دانشکده‌ها و دانشگاه شروع شد و با دریافت نظرات آنان و مطالعه بخشی از فعالیت دانشگاه‌های خارج از کشور برای برگزاری امتحانات پایان ترم، به تهیه یک کتاب ۱۸۰ صفحه‌ای به صورت پی دی اف اقدام کرده و آن را داخل سایت‌های مختلف قرار دادیم؛ چرا که هر کدام از کار‌های علمی به تجربه و کارشناس مربوطه نیاز دارد.

برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نباید عجله کرد

نصیری قیداری تصریح کرد: بدون کارشناس و خودسرانه نمی‌توانیم اجازه ورود دانشجویان به دانشگاه را دهیم؛ چرا که به علت شیوع ویروس کرونا اسکان دانشجویان در خوابگاه و تغذیه آنان کار ساده‌ای نیست و ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه‌ بازگشایی را به ما نداده است. تصور می کردیم شاید امکان برگزاری امتحان به صورت حضوری در آینده فراهم شود. اما روز ۷ خرداد ماه طی جلسه‌ای که در شورای دانشگاه شهید بهشتی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که تا پایان هفته بعد کارگروه نظر کارشناسی خود را اعلام کند. تا پایان ترم جاری تنها ۵ هفته باقی مانده است و دانشجویان باید تکلیف خود را برای نحوه برگزاری امتحانات بدانند.

او افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا به اساتید ارزشیابی مستمر و کوئیز را برای تمام دانشجویان در هر مقطعی توصیه کردیم که البته انجام این کار برای دانشجویان ارشد و دکتری مشکلی ندارد؛ چرا که تعداد آن‌ها برای ارزیابی بسیار کم است. اما ارزیابی برای دانشجویان مقطع کارشناسی مشکلاتی را دارد.

برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نیازمند مطالعه دقیق است

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ارزیابی مجازی با کلاس مجازی تفاوت دارد، تاکید کرد: به علت شیوع ویروس کرونا چاره‌ای جز برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی نداشتیم، اما از آن جایی که نمره دانشجو و حفظ حق او برای ما حائز اهمیت است و براساس این نمرات است که دانشجویان به عنوان استعداد درخشان در مقاطع بالاتر تحصیلی پذیرفته می‌شوند، نمی‌توان برای برگزاری امتحانات به صورت مجازی تصمیم گیری سریعی کرد و نمرات پایان ترم باید به صورت دقیق ارزیابی شوند.

نحوه برگزاری امتحانات هفته آینده اعلام خواهد شد

نصیری قیداری ادامه داد: معاون آموزشی و معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به صورت مرتب با دانشگاه‌های دیگر در ارتباط هستند و با برگزاری نشست‌های علمی تصمیماتی برای پایان یافتن ترم گرفته اند که تصمیم نهایی برای برگزاری امتحانات به صورت مجازی و حضوری هفته آینده اعلام خواهد شد. قطعا برگزاری امتحان به صورت حضوری برای تمامی دانشجویان فراهم نیست و آن دسته از دانشجویانی که به اسکان و غذا احتیاج ندارند، می‌توانند به این روش امتحان دهند. دانشجویان شهرستانی می‌توانند در دانشگاه‌های نزدیک شهر خود با هماهنگی دانشگاه شهید بهشتی به صورت حضوری آزمون دهند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی درباره نرم افزار مورد نیاز برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان، گفت: دانشگاه شهید بهشتی از مدت‌ها قبل از رئیس IT دانشگاه و یکی از همکاران که در حوزه IT در سطح کشور کار‌های مهمی انجام داده است، درخواست کرده است تا نرم افزار مربوطه را به صورت کامل فراهم کند تا از نظر علمی مشکلی نداشته باشیم.

برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نیازمند مطالعه دقیق است

تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش تقلب در امتحانات مجازی

نصیری قیداری با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش تقلب امتحانات مجازی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: بحث تقلب به شیوه امتحانات مجازی کار ساده‌ای نیست و با توجه به امکاناتی که نرم افزار‌ها در اختیار اساتید قرار داده اند، می‌توانند با شرایط تقلب را تا حداقل کاهش دهند. همچنین دانشجویان دانشگاه به اندازه کافی اخلاق مدار هستند که برای احترام به اساتید از انجام این کار صرف نظر کنند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صورت حضوری برگزار شدن امتحانات، تصریح کرد: اگر شرایط برای برگزاری حضوری امتحانات فراهم شود، قطعا پروتکل‌هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند را باید رعایت کنیم. در شورای آموزشی که در تاریخ ۷ خرداد ماه تشکیل شد به این نتیجه دست یافتیم که در صورت حضوری بودن امتحانات، دانشجویان حتما از دستکش، ماسک و ... استفاده کنند. از آنجایی که باید از ۱۹ هزار دانشجو امتحان بگیریم لازم است تمام نکات بهداشتی را رعایت کنیم و در این مورد با مشورت دوستان و تمام دانشگاه‌های کشور در حال رفع این مشکل هستیم.

برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نیازمند مطالعه دقیق است

نصیری قیداری درباره بازگشایی دانشگاه‌ها بعد از ۱۷ خرداد ماه یادآوری کرد: با توجه به صحبتی که با معاونان وزارت علوم کرده ایم، به این نتیجه دست یافتیم که تمامی دانشجویان شهید بهشتی نمی‌توانند در دانشگاه حاضر شوند؛ بلکه تاکید روی دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشدی است که مشغول دفاع از رساله یا پایان نامه‌های خود هستند و کار عملی در آزمایشگاه یا مزرعه باید انجام دهند که در این صورت هماهنگی و امکانات لازم را برای حضور آنان در دانشگاه با تایید استاد راهنما، مدیر گروه و رعایت موارد بهداشتی فراهم کرده ایم.


بیشتر بخوانید: 

پاسخ کوبنده دانشجویان و اساتید دانشگاه شهید بهشتی به هنجارشکنان + فیلم

خوابگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی تا بهبود نسبی شیوع کرونا دایر نمی‌شوند

امتحانات پایان ترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به چه صورت خواهد بود؟

دروس عملی دانشگاه شهید بهشتی تابستان برگزار خواهد شد

جزئیات آخرین دستاورد‌های دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله با کرونا


انتهای پیام/ 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر