کد خبر: ۷۳۷۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
کد خبر : ۷۳۷۱۲۷۷
امام جمعه زاهدان:

حجت الاسلام محامی گفت: امر تعلیم و تربیت باید به صورت تشکیلاتی و با انسجام بیشتر انجام و در این جهت جنبه‌های مدیریتی و محتوایی در نظر گرفته شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در دیدار با اعضای موسسه فرهنگی مهدی (عج) یاوران زاهدان، اظهار داشت: کار تربیتی از سنین پایین شروع شده و تا دانشگاه و حوزه علمیه ادامه پیدا می‌کند و باید در هر مقطع سنی از مدل خاص آن مقطع استفاده شود.

امام جمعه زاهدان خطاب به اعضای این موسسه تربیتی، عنوان کرد: وجه تمایز فعالیت‌های شما با اقداماتی که در خارج و بعضا داخل کشور انجام می‌شود مقوله تربیت دینی و دغدغه‌مندی است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن تأکید بر اتقان و استحکام کار تربیتی در راستای ایجاد انگیزه و جلب اعتماد، بیان کرد: کار تربیت دینی ابعاد مختلفی دارد که یک بخش آن برخورداری از تخصص است، البته باید از تجربیات دیگران نیز بهره گرفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تصریح کرد: کار تعلیم و تربیت باید به صورت تشکیلاتی و با انسجام بیشتر صورت گرفته و باید در این جهت جنبه‌های مدیریتی و محتوایی در نظر گرفته شود.

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: مدیریت حوزه علمیه و مدرسه در ظاهر دارای شباهت بوده، اما در واقع کاملا متفاوت هستند و استاندارد‌های لازم در کار آموزش و تعلیم و تربیت باید مورد توجه قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و گام‌به‌گام جلو رفتن برای رسیدن به اهداف در کار تعلیم و تربیت، امری مهم بوده و کار‌ها باید به تناسب توان گسترش پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: کیفیت‌گرایی باید در امر تعلیم و تربیت بیشتر از کمیت‌گرایی مورد توجه قرار داشته باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستانخاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت از بخش‌هایی است که عمل خوب و بدمان در طولانی‌مدت خود را نشان می‌دهد.

او خطاب به فعالان موسسه فرهنگی مهدی یاوران زاهدان گفت: باید به گونه‌ای در این زمینه فعالیت کنید که مدل کارتان به‌عنوان یک الگو در جامعه مطرح شود و پس از هر مقطع زمانی، یک ارزیابی از نوع فعالیت و کارتان داشته باشید تا به نقاط قوت و ضعفتان در راستای هرچه بهتر شدن کار دست پیدا کنید.

مدیر موسسه فرهنگی و تربیتی مهدی (عج)‌یاوران زاهدان نیز در این دیدار اظهارداشت: یکی از خلا‌های موجود در استان عدم انسجام نیرو‌های مسجدی و هیئتی برای انجام فعالیت است.

حجت‌الاسلام حسین کده‌ای افزود: موسسه فرهنگی و تربیتی مهدی (عج)‌یاوران به دنبال جمع‌کردن نیرو‌های مسجدی و هیئتی است با چشم‌انداز تربیت افرادی مثل شهیدان چمران و امام موسی صدر که ازنظر علمی، اخلاقی و روحیه خدمت به مردم سرآمد باشند.

او بیان کرد: در چند سالی که از فعالیت این موسسه می‌گذرد تاکنون از ظرفیت طلبه‌ها و اساتید دانشگاه بهره گرفته شده و هم‌اینک تعداد قابل‌توجهی نیز در بخش‌های مختلف از خردسالی تا دانشگاه و حوزه‌های علمیه در حال تربیت شدن با بهره‌گیری از اساتید مجرب است و خروجی‌های خوبی در سال‌های اخیر کسب کرده‌ایم.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر