کد خبر: ۷۳۷۴۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
کد خبر : ۷۳۷۴۰۴۷

مالک باشگاه تراکتور گفت: هیچ‌کدام از اعضای مجمع در جریان اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال نبودند در صورتی که ضرورت داشت از آن‌ها تاییدیه می‌گرفتند.

به گزارش  گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور، محمدرضا زنوزی (مالک باشگاه تراکتور) اظهار کرد: من هوادار ۲ تیم تراکتور و ماشین‌سازی هستم و به عنوان هوادار این ۲ تیم صحبت می‌کنم، این ۲ تیم تبریزی تحت مالکیت شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری خود من هستند، البته هواداران تراکتور و ماشین‌سازی مالکان تیم‌های خود هستند و من دست تک تک‌شان را می‌بوسم.

او در ادامه افزود: هیچ‌کدام از اعضای مجمع در جریان اصلاح اساسنامه نبودند که ضرورت داشت از آنها تاییدیه می‌گرفتند و یا نظرات باشگاه‌ها را جلب می‌کردند. شما نماینده باشگاه‌ها هستید، ما برده شما نیستیم که هر کاری دلتان می‌خواهد انجام دهید.

او درباره  بیانیه ۴ باشگاه خصوصی فوتبال ایران، بیان کرد: بیانیه‌ای صادر کرده و دیدگاه‌های مدیران چهار باشگاه خصوصی را به مردم و مسئولان اعلام کرده‌ایم، مثل اینکه گوش شنوایی وجود ندارد. دیدگاه ما همان مواردی است که در بیانیه نوشته شده است.

پروتکل  های بهداشتی  به این زودی ها در باشگاه ها اجرا نمی شود 

زنوزی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی فیفا و سازمان بهداشت جهانی باید رعایت شود، بیان کرد: با شرایط موجود، به این زودی‌ها این پروتکل در باشگاه‌ها، زمین‌های فوتبال و سایر اماکن درگیر اجرا نمی‌شود. من صحبت‌های نکونام را هم گوش دادم، دیدگاه‌های بسیار خوبی داشت و حرف‌مان یکی است. برخی تیم‌ها مثل ۴ باشگاه خصوصی حرفشان را می‌زنند، اما بعضی دیگر از باشگاه‌ها، به دلیل وابستگی مدیران و مربیانشان به دولت، نمی‌توانند حرفشان را بزنند.

محمدرضا زنوزی  با بیان اینکه مسئولان فدراسیون در مواقع نیاز، پشت فیفا قایم می‌شوند و گاهی هم منافع ملی را عَلَم می‌کنند، گفت: چنین کاری که ممکن نیست، یا باید وابسته به فیفا و اصول و سیاست‌های آن باشید و یا نباشید! اساسنامه‌ها را هم همین‌طوری ارسال کرده‌اند که برگشته است. حرف‌مان این است که پروتکل‌های فیفا را رعایت کنید ما در خدمت شما هستیم و چیز اضافی نمی‌خواهیم.

گویا سازمان بازنشستگی به خیابان سئول نقل مکان کرده است 

زنوزی در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: گویا سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده! هر کسی که می‌رود، با نام «مشاور» باز می‌گردد، فوتبال ملک شخصی شما نیست، توان شما در این حد بود که فوتبال را به این سطح رسانده‌اید، اگر نمی‌توانید، جای خود را به جوانان بدهید تا فوتبال را اداره کنند. مگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان وجود ندارد؟ هر کس که می‌رود از درب پشتی به عنوان مشاور برمی‌گردد.

او در پاسخ به این سئوال که آیا شما موفق به دیدن یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال شده‌اید؟ اظهار کرد: آقایان از روز گذشته دنبال ما افتاده‌اند. من قبل از دیروز، چند بار به بهاروند زنگ زدم که جواب نداد. ما که مسئولان را ندیدیم، زمان تصمیم‌گیری، باید باشگاه‌ها را دور هم جمع می‌کردند.

من با پیشنهاد نکونام موافق هستم 

زنوزی تصریح کرد: من هم با پیشنهاد  نکونام موافق هستم، به‌جای اینکه اکنون ۹ بازی انجام داده و سپس برای شروع لیگ بعد ۲ ماه استراحت کنیم، ۳۹ بازی را یکجا برگزار کنیم. چرا که در حال حاضر تیم‌های تبریزی و نساجی می‌توانند با پرواز چارتر به شهر‌های دیگر بروند، آیا سایر تیم‌ها هم می‌توانند با این شرایط سفر کنند؟ چه تضمینی وجود دارد که تیم رقیب پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده است؟ حرفم این است که تیم‌های شهرستانی در دسته‌های پایین‌تر در دورترین نقطه ایران هم هموطن ما هستند، شاید قیمت بازیکنان باهم متفاوت باشد، اما  جان تمامی انسان‌ها یکسان است؛ متاسفانه آقایان همه چیز را به سخره گرفته‌اند؛

او بیان کرد: دنبال این نیستیم که قهرمان چه تیمی شود، مسئله ما قهرمانی و جام فلزی نیست. من به تمامی هواداران فوتبال احترام قائلم، اما هواداران بدانند که این شکل مدیریت در فوتبال، به ضرر ۲  تیم تهرانی خواهد بود. اگر ما می‌خواهیم صنعت فوتبال را ایجاد کنیم، راه و روش آن چنین نیست.

آقایان اساسنامه را بر مبنای منافع خود در فوتبال می نویسند 

زنوزی درباره  اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت: آقایان اساسنامه را بر مبنای حضور خود در فوتبال و بهره‌برداری خودشان می‌نویسند؛ این درحالی‌ست که اساسنامه باید برای فوتبال کشورمان نوشته شود، من همیشه خیلی رُک و بی‌تعارف حرف میزنم، با هر مصاحبه من، یکسری از رسانه‌ها علیه من می‌نویسند که با این کار مشکلی ندارم؛ چرا که نمی‌توانم در مقابل برخی اتفاقات که به ضرر فوتبال ملی است، سکوت کنم.

۴ باشگاه هزینه می کنند و بقیه از فوتبال می خورند 

مالک باشگاه تراکتور بیان کرد: خطاب به کسانی که به من هجمه می‌آورند، می‌گویم که کدام یکی از شما، بیشتر از من  برای فوتبال ملی خدمت کرده‌اید؟ هیچ‌کس نمی‌تواند من را به این موضوع متهم کند که حرف‌هایم را به خاطر منافع تراکتور و ماشین سازی می‌زنم. من به خاطر فوتبال کشور و تیم‌های شهرستانی این حرف‌ها را می‌زنم. نمی‌شود که زمان حرف زدن، عده‌ای همیشه محکوم کنند! در گفت‌وگوی قبلی، من  درباره  درآمد کشور‌های مختلف در زمینه حق پخش تلویزیونی، اشتباه لفظی داشتم که همه هجمه آوردند که رقم اشتباه بود، اما چنین درآمد‌هایی وجود دارد. به هر حال ۴ باشگاه در کشورمان برای فوتبال هزینه می‌کنند و بقیه از فوتبال می‌خورند! بیش از ۸۰ میلیون نفر در پول‌هایی که برای سایر تیم‌ها هزینه می‌شود، سهیم هستند.

حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه کردیم 

او در پاسخ به این سوال که چقدر تاکنون برای تراکتور هزینه کرده‌اید؟ گفت: دقیقا رقمی که هزینه کرده‌ام را به یاد ندارم، البته قرارداد‌های ما شفاف بوده و به خاطر خصوصی بودن، قرار نیست به کسی هم جواب پس بدهیم، تاکنون حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، البته یکسری ایرادات در قرارداد‌های بازیکنان داشتیم، گاهی متضرر هم شده‌ایم و شاید کلاه هم سرمان رفته است؛ اما  با این حال بشر جایزالخطاست. تاکنون درآمدی هم نداشته‌ایم، البته یکی از برنامه‌های اقتصادی‌مان را از طریق طراحی و اجرای یک اپلیکیشن پیگیری می‌کنیم.

شرکت ها بیشتر از باشگاه ها درآمد کسب می کنند 

زنوزی با بیان اینکه شرکت‌هایی در حاشیه‌ی فوتبال مُصرانه به دنبال برگزاری مسابقات هستند، اظهار کرد: این شرکت‌ها با لابی و فشار رسانه‌ای به دنبال برگزاری مسابقات هستند؛ چرا که مسابقات برای آنان سود دارد و برای باشگاه‌ها هیچ منفعتی ندارد. این شرکت‌ها که در حاشیه فوتبال هستند، بیشتر از باشگاه‌ها درآمد کسب می‌کنند.

امتیاز باشگاه ماشین سازی را بدون چشمداشتی واگذار می کنم 

او با اعلام آمادگی برای واگذاری امتیاز باشگاه ماشین‌سازی تبریز، خاطرنشان کرد: بدون هیچ چشم‌داشتی امتیاز این باشگاه را به متقاضیان واگذار کرده و کمک هم می‌کنم، هر کس بیاید، من با مدیرعامل کارخانه ماشین سازی هم برای واگذاری باشگاه کارخانه، صحبت کردم، اما آمادگی نداشتند.

زنوزی در پایان خواستار تدوین برنامه‌ای برای فوتبال کشورمان شد و خاطر نشان کرد: البته دوستان این کاره نیستند و تاکنون هر خدمتی که کرده‌اند، دستشان درد نکند، بعد از این در خانه‌هایشان بنشینند.


بیشتر بخوانید: زنوزی: پایبند به نامه مشترک چهار باشگاه هستیم


انتهای پیام/ 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر