کد خبر: ۷۳۷۴۳۳۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۴
کد خبر : ۷۳۷۴۳۳۷
گروه : کرمان » کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمامی حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از هر امتحان باید ضدعفونی شوند.

ضد عفونی حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از هر امتحانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان، در نشست شورای امتحانات نهایی با بیان اینکه حدود ۲۷ هزار دانش آموز در پایه دوازدهم در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند، گفت: امتحانات نهایی در ۲۸۰ حوزه امتحانی برگزار می‌شود که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد حوزه و روز برگزاری دو برابر شده است.

او با اشاره به اینکه امتحانات پایه نهم در استان به صورت حضوری در حال برگزاری است، افزود: آزمون‌های نهایی پایه دوازدهم از هفدهم خردادماه آغاز می‌شود و تمام حوزه‌های برگزاری امتحانات باید ضدعفونی شوند و پس از برگزاری نیز مجدداً ضدعفونی شوند و دانش آموزان باید با ماسک حضور داشته باشند و اگر دانش آموزان ماسک نداشته باشند، مدرسه ماسک برای آنان تهیه می‌کند.

او تصریح کرد: به مدیران مدارس تاکید شده است که محیط به گونه‌ای آماده شود که دانش آموزان با مشکلی مواجه نشوند.

او گفت: همه تمهیدات لازم بهداشتی مورد توجه قرار گرفته تا خطری متوجه دانش آموزان نباشد و اگر این آزمون‌ها حضوری انجام شود برای رعایت مصالح عمومی دانش آموزان مفیدتر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، عنوان کرد: امتحانات سایر پایه‌ها به‌صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و بر اساس ارزیابی‌های معلمان از دانش آموزان صورت می‌گیرد چراکه از اسفندماه تاکنون معلمان در ارتباط با دانش آموزان بودند و کل محتوای آموزشی از طریق تلویزیون و بستر شاد ارائه شده است.

او افزود: در کانال‌های مربوطه به شبکه شاد از پایه اول تا دوازدهم کلیه دروس بارگذاری شده است و فرصت رفع ابهام و اشکال برای برطرف کردن اشکالات بوده است و معلمان از طریق کار‌های عملی و ارزیابی عمومی نمرات آنان را در نظر می‌گیرند و اعلام می‌کنند.

او با اشاره به دروس فنی و حرفه‌ای و آزمون‌های هنرستان‌ها، بیان داشت: آزمون‌هایی که الزاماً باید عملی برگزار شود و توانمندی‌های حرفه‌ای و مهارتی دانش آموزان سنجیده شود حتماً حضوری انجام خواهد شد لذا زمان آموزش افزایش پیدا کرده است.

او تاکید کرد: اولیا نگران ایمنی بهداشتی امتحانات نهایی پایه دوازدهم نباشند و از ازدحام در محل حوزه‌های امتحانی خودداری نمایند.

اسکندری نسب از بار گزاری بیش از یکهزار و ۴۰۰ فیلم آموزشی در سامانه فناوری اطلاعات مدارس استان کرمان جهت استفاده دانش آموزان خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دانش آموزان عزیز می‌توانند جهت استفاده از این محتوا‌های آموزشی به سامانه فناوری اطلاعات مدارس استان به نشانی اینترنتی http://fs.kermanedu.ir/ مراجعه کنند.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر