کد خبر: ۷۳۷۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۳۷۴۷۹۲

 رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده تاکنون عمل احتکار در هیچ یک از خودروسازی‌های فعال استان موضوعیت نداشته است.

عمل احتکار در هیچ یک از خودروسازی‌های فعال استان موضوعیت ندارد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، امین‌زاده رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: طبق تعاریف قانونی و بررسی‌های به عمل آمده تاکنون عمل احتکار در هیچ یک از خودروسازی‌های فعال استان موضوعیت نداشته و در این شرکت‌ها تولید، تحویل و فروش به موقع طبق شرایط مصوب در حال انجام است.

 امین‌زاده  با اشاره به اینکه اغلب متقاضیان خودرو پیش از این، الزاما نیازمند واقعی خودرو نبودند، افزود: در خوشبینانه‌ترین حالت توان و ظرفیت تولید خودرو در کشور ۱.۲ میلیون دستگاه در سال است و اگر وضعیت قبلی صف خرید ادامه داشت باید چند برابر ظرفیت یک سال تولید خودرو را در یک روز ارائه می‌کردیم که با هیچ منطق اقتصادی قابل توجیه نیست.

او گفت: اصلاً ظرفیت استاندارد برای تردد این حجم از خودرو در مسیر‌های درون شهری و برون شهری کشور وجود ندارد.

امین‌زاده افزود: آمار تولید روزانه و ماهانه خودروسازان و صورتحساب‌های فروش آن‌ها به صورت مستمر در حال بررسی است و در صورت مغایرت گزارش‌ها، موضوع به طور سریع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت محتکر واقعی را خریداران پر تعداد خودرو اعلام کرد و گفت: تا امروز موضوعی از بابت احتکار در بخش خودروسازی استان مطرح نبوده، در عین حال مراقبت از خریداران پرتعداد و غیر واقعی لازم و ضروری است.

امین‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به جایگاه آذربایجان شرقی در صنعت خودرویی کشور، گفت: استان آذربایجان شرقی ایفاگر دو نقش کلیدی تولید محصول نهایی و تمام شده و دوم که مهمتر از موضوع اول است به عنوان یکی از تأمین کنندگان مجموعه‌های صنعتی خودروساز کشور محسوب می‌شود.

او افزود: در جهت ارتقای توان قطعه‌سازی، مجموعه سازی و خودروسازی، آن تعداد و گروه قطعاتی که قابلیت داخلی‌سازی دارند؛ شناسایی و فهرست شده‌اند که در قالب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان و جلوگیری از واردات بی‌رویه در سال جهش تولید و نهضت تعمیق ساخت داخل، عملیاتی خواهد شد.

آذربایجان شرقی از مراکز مهم قطعه سازی خودرو در کشور است که هم اکنون کارخانجات ایران خودروی تبریز و آذربایجان در آن فعالیت می‌کنند.

منبع ایرنا

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر