کد خبر: ۷۳۸۶۶۱۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
کد خبر : ۷۳۸۶۶۱۳

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: مشکل آب شرب در غیزانیه اهواز با اجرای فاز دوم آن بطور کامل رفع خواهد شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج استان خوزستان، تامین آب بخش غیزانیه را از مشکلات عمده‌ای عنوان کرد و گفت: در هفته‌های اخیر تعدادی از دستگاه‌ها درگیر رفع مشکل و تامین آب اهالی این بخش و دام‌ها هستند.

او با بیان اینکه همه تلاش می‌کنند تا هر چه سریعتر در حوزه آبرسانی اقدامات موثری صورت گیرد، افزود: مشکل آب روستا‌های غیزانیه اهواز، تنها با اجرای ۲۸ کیلومتر شبکه‌گذاری در فاز دوم طرح آبرسانی برطرف می‌شود و اقدامات کوتاه مدت تنها تسکین دهنده است.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور با بیان اینکه یکی از عمده مشکلات این منطقه در زمینه آبرسانی، بحث زیرساخت‌های انشعاب آبی است که از رودخانه کارون وارد این منطقه می‌شو، ادامه داد: تاکنون گام نخست شبکه آبرسانی به غیزانیه انجام شده، اما هنوز در زمینه آبرسانی اتفاق خوبی صورت نگرفته است.

فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان اظهار داشت: وعده‌هایی داده شده تا روز شنبه آینده آب وارد شبکه شود و اگر این اقدام صورت گیرد، بخشی از مشکلات برطرف می‌شود و باقیمانده کار انجام ۲۸ کیلومتر شبکه آبرسانی در گام دوم است که امیدواریم مسئولان مربوطه و به ویژه وزارت نیرو در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند.

او به تلاش دستگاه‌های دولتی، گروه‌های جهادی و خیران اشاره و بیان کرد:، اما موضوع اصلی رساندن آب به غیزانیه کوچک در گام دوم است که می‌تواند بسیاری از مشکلات منطقه را برطرف کند تا دیگر نیازی به آبرسانی با تانکر نباشد، ضمن اینکه وزارت نیرو، دولت و خیران در کنار سپاه همگی باید در این زمینه تلاش کنیم تا برای آبرسانی دیگر نیازی به اقدامات کوتاه مدت نداشته باشیم.

سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور همچنین به خدمت رسانی به مددجویان در این منطقه اشاره کرد و بیان داشت: آب شرب و مصرف دام در این منطقه مشترک بوده و بسیاری از مردم از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، با این مشکل جدی روبه رو بودند که اکنون تعدادی تانکر در اختیار آن‌ها قرار گرفته تا بتوانند آب شرب را از مصرف آب دام جدا کنند.

او افزود: روستا‌های خوزستان تامین کننده گوشت، گندم و سایر محصولات کشاورزی هستند و اگر نیاز‌های آن‌ها تامین نشود آن‌ها نیز در زمینه تامین این محصولات با مشکل روبه رو می‌شوند که تبعات منفی آن برای استان است، البته رسیدگی نکردن به روستا‌ها، حاشیه‌نشینی را افزایش می‌دهد و مشکلات استان بیشتر می‌شود و اگر می‌خواهیم روستا‌ها تخلیه نشود باید به آن‌ها رسیدگی شود.

بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که بعضی از آن‌ها خالی از سکنه شده و اکنون تعداد آن‌ها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت رسیده است و مردم این بخش غیزانیه در تاریخ ۳ خرداد ماه سال جاری در اعتراض به مشکل آب آشامیدنی این بخش و نیز اجرا نشدن طرح آبرسانی به این منطقه پرجمعیت تجمع کردند.

انتهای پیام/گ

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر