کد خبر: ۷۳۸۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۳۸۷۲۶۴

محققان ایرانی به کمک یک روش درمانی توانستند کووید ۱۹ را شکست دهند و میزان مرگ و میر مبتلایان را به یک پنجم برسانند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، «کشف دارویی محققان ایرانی در درمان کرونا» خبر خوشی که محققان بیمارستان مسیح دانشوری اعلام کردند، بر این اساس نتایج مطالعات دو فازی محققان ایرانی نشان داد، داروی ایرانی رسیژن که در درمان بیماری ام اس تجویز می‌شود به همراه داروی کلترا در کاهش مرگ و میر بیماران کرونا موثر بوده و به تایید مجامع جهانی هم رسیده  و نتایج آن از جمله نحوه تجویز، عوارض و اثرات آن در مدیریت بیماری کرونا در مجله ایمونوفارماکو تراپی چاپ شده است.

چهار ماه پیش بود که محققان و محققان بیمارستان مسیح دانشوری پس از شیوع کرونا در کشور مطالعه‌ای را برای درمان کووید ۱۹ (COVID-۱۹ ) کلید زدند که نتایج آن اعلام شد، تجویز داروهای اینترفرون بتا – یک آ (Interferon beta-۱a) و کلترا (Kaletra) در گروهی از بیماران کووید ۱۹ نشان داد، مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در گروهی که این دارو را دریافت نکرده بودند، ۵ برابر بیشتر از بیمارانی بوده است که کلترا و اینترفرون بتا – یک آ را دریافت کردند.

حالا نتایج این تحقیقات موفقیت آمیز در یک مجله علمی بین المللی چاپ شده و مورد قبول سیستم‌های پزشکی دنیا گرفته است.

ماجرای اثربخشی داروی درمان ام اس در درمان کرونا

طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری در گفت‌ و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: ما وقتی کرونا در ایران شیوع پیدا کرد تحقیقاتی انجام دادیم که دریافتیم، ترکیب کلترا و اینترفرون را در درمان سارس و مرس استفاده کرده بودند و نتایج موفقیت آمیزی به دست آورده بودند و خوشبختانه ترکیب این ۲ دارو روی ۲۰ بیمار در فاز نخست انجام شد و دیدیم که این روش درمان پاسخ خوبی در بیماران داشت و بار ویروسی به سرعت بیشتری در بدن کاهش پیدا کرد و تست بیماران مبتلا درمدت زمان کمتری منفی شد.

او ادامه داد: اینترفرون‌ها دارو‌هایی هستند که در داخل بدن تولید می‌شوند و اثر ضد ویروسی دارند، چینی‌ها در درمان کووید ۱۹ از اینترفرون بتا – یک بی استفاده کردند وما به دلیل اینکه اینترفرون بتا – یک آ در ایران تولید می‌شود، از این دارو استفاده کردیم، وزارت بهداشت برای مطالعات بالینی مجوز استفاده را صادر کرده است و برای استفاده در همه بیماران کرونایی باید نتایج مطالعه بالینی و اثربخشی کلترا با اینترفرون بتا – یک آ باید به تایید کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا برسد.

داروی کرونا

 اینترفرون بتا – یک آ  (رسیژن) را بشناسید

اینترفرون‌ها محصولات پروتئینی هستند که از روش نوترکیب حاصل و به منظور تزریق آماده شده اند. اینترفرون‌ها در بدن در پاسخ به عفونت‌های ویروسی و سایر محرک‌های بیولوژیک تولید می‌شوند.  رسیژن گلیکوپروتئینی با ۱۶۶ اسید آمینه بوده که از نظر توالی اسید آمینه‌ها با اینترفرون انسانی یکسان است.  اینترفرون-بتا دارای خواص ضد ویروس، ضد تکثیر و تنظیم کننده ایمنی است.

 اینترفرون بتا – یک آ برای درمان فرم های عود کننده بیماری ام اس و اکنون درمان شماری از بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری استفاده می شود. اين دارو، در بیماران مبتلا به ام اس  تعداد و شدت حمله ها را کاهش می دهد و روند پیشرفت ناتوانی را کند و بنابر مطالعات در بیمارستان مسیح دانشوری میزان مرگ و میر را کاهش و سرعت بهبودی بیماران کرونایی را افزایش می دهد، اینترفرون بتا – یک آ با نام تجاری رسیژن در ایران تولید می شود، یک شرکت داروسازی هم اینترفرون بتا – یک آ  را تحت لیسانس تولید می کند.

داخل هر فیزیوجکت  اینترفرون بتا – یک آ (رسیژن ساخت داخل) یک سرنگ از پیش پر شده قرار دارد که حاوی ۴۴ میکروگرم اینترفرون بتا – یک آ به شکل محلول بی رنگ، بدون کدورت و بدون ذره بوده و قیمت هر فیزیوجکت آن ۱۰۴ هزار و ۵۵۰ تومان است.

رسیژن

درمان کرونا با دارویی که انحصار ساخت آن در دست سه کشور دنیاست

زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران توضیحاتی در خصوص ساز و کار داروی رسیژن ارائه داد و گفت: اینترفرون‌ها پروتئین‌هایی هستند که درون بدن ما تولید می‌شوند و در مقابله با ویروس‌ها نقش بسیار پررنگی دارند. این ماده در درون بدن انسان به لطف الهی ودیعه گذاشته شده است. پژوهشگران در این مرکز همین منابع درون‌زای اینترفرون را مورد استفاده قرار دادند و نوع بتا – یک آ را به کار گرفتند.

او تصریح کرد: ایران سومین کشور در جهان است که تکنیک ساخت این دارو را در اختیار دارد؛ چراکه این دارو نوترکیب است و فرآیند ساخت پیچیده‌ای دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: در زمینه بیماری کرونا دست بشر در اندوخته جهانی، تهی است و یک عطش جهانی برای یافته‌های نوظهور علمی وجود دارد. بسیاری از همکاران عزیز در خط مقدم ایثارگرانه خدمت کردند و خود نیز به کرونا مبتلا شدند.

نتایج مثبت رسیژن در درمان بیماران مبتلا به کرونا

ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری درباره کشف دارویی محققان در درمان کرونا گفت: تلاش‌های فراوانی برای دستیابی به درمان مناسب و داروی تاثیرگذار شکل گرفته و در بیمارستان مسیح دانشوری با همت متخصصان و پزشکان، گام‌های ارزشمندی در حوزه پژوهشی شکل گرفته است و امیدواریم هر چه زودتر نتایج مثبت آنان در اختیار قرار گیرد چرا که این دارو می‌تواند نقش مهمی در کاهش مرگ و میر بیماران داشته باشد.

او افزود: یکی از دارو‌های مورد استفاده، رسیژن است که در درمان بیماران کرونایی اثر گذاری فراوانی داشته و می‌توانیم با استفاده از این دارو تا حدودی با بیماری مقابله کنیم که با کسب مجوز از وزارت بهداشت و رعایت قوانین مربوطه از آن استفاده شده و تا حدود ۵ برابر نسبت به قبل بهبودی داشته ایم هر چند که باید مطالعات در سطح وسیع تری توسعه یابد که با هماهنگی وزارت بهداشت طراحی و اجرا خواهد شد.

تحقیقات جهانی روی داروی کلترا و اینترفرون بتا در درمان کرونا

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: سازمان جهانی بهداشت در یک طرح تحقیقاتی بزرگ اثربخشی اینترفرون بتا – یک آ و کلترا در بیماران کرونایی را در ۲۴ کشور‌های مختلف دنبال می‌کند و ایران هم یکی از کشور‌هایی است که در مطالعه سازمان بهداشت جهانی مشارکت دارد.

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری بیان کرد: البته باید توجه داشت میزان دوزی که ما در مطالعه خودمان برای بیماران استفاده کردیم با میزان دوزی که سازمان جهانی بهداشت در مطالعه جهانی استفاده می‌کند، متفاوت است. ما ۵ دوز اینترفرون بتا – یک آ دوازده میلیون واحدی در یک روز به بیماران دادیم درحالی‌ که در مطالعه سازمان جهانی بهداشت ۳ دوز به بیماران داده می‌شود.

درمان دارویی کرونا

کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی با رسیژن

طبرسی با اشاره به جزییات مطالعات اثربخشی داروی اینترفرون بتا – یک آ و کلترا بر روی بیماران کرونایی اظهار کرد: ما در فاز نخست مطالعه این ۲ دارو را روی ۲۰ بیمار آرمایش کردیم و دارو روی بیماران اثربخش بود و عوارضی خاصی هم دیده نشد.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: مطالعه بالینی دوم نیز به صورت کیس کنترل انجام شد. ۱۵۲ بیمار مبتلا به کووید دو داروی را با هم دریافت کردند و ۳۰۴ بیمار هم در گروه کنترل بودند که فقط داروی کلترا را دریافت کردند و در بیمارانی که داروی Interferon beta-۱a را دریافت کردند، با وجود شدت بیماری، میزان بستری در ICU کاهش و مرگ‌ومیر به یک پنجم تقلیل پیدا کرد یعنی در واقع بیمارانی که این دارو را دریافت نکردند، نرخ مرگ‌ومیر در آن‌ها ۵ برابر بیمارانی بود که این دارو را دریافت کردند. نتایج این مطالعه در مرحله داوری بوده و قرار است به زودی چاپ شود.

طبرسی تاکید کرد: اگر بیمار علائم خفیف دارد نیازی به مصرف دارو ندارد و حتی این روش درمان در این بیماران ممکن است موجب تشدید بیماری شود، این روش درمانی در بیماران کووید ۱۹ که دچار افت اکسیژن شده اند و در بیمارستان بستری می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج بررسی های کمیته علمی ستاد کرونا تا ۲ هفته آینده

طبرسی درباره مطالعات بالینی رسیژن و کلترا و اینکه آیا همه بیماران کرونایی می توانند از این روش درمانی  استفاده کنند، بیان کرد: بیمارستان امام خمینی و چند بیمارستان دیگر استفاده از اینترفرون بتا – یک آ را در مطالعات بالینی  خود دنبال می کنند و تا ۲ هفته آینده بررسی‌های لازم در کمیته علمی مقابله با کرونا انجام و در صورت تایید برای همه بیماران کرونایی استفاده می‌شود.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری تصریح کرد: این روش درمانی افقی را در درمان کووید ۱۹ روشن کرد و نتایج بدست آمده تاکنون نشان داده است که این دو دارو ترکیب موثری در درمان کرونا هستند.

تسریع بهبودی بیماران بستری کرونایی با مصرف رسیژن

فرزانه داستان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اثربخشی داروی اینترفرون بتا – یک آ و کلترا در درمان کرونا گفت: به طور عادی در روز ۱۴ تا ۲۱ ویروس در بدن بیمار از بین می رود و پاکسازی ویروس را داریم اما ما از بیمارانی که این روش درمان را دریافت کردند، در روز ۵ و ۱۰ تست PCR گرفتیم و دریافتیم که روز دهم ۲ بیمار از ۲۰ بیمار فقط تست مثبت کرونا داشتند.

پروانه بقایی دکترای تخصصی پژوهش با اشاره به  سرعت بهبودی و ترخیص بیماران کرونایی مصرف کننده اینترفرون بتا – یک آ و کلترا نسبت به سایر بیماران اظهار کرد: میزان بستری بیماران کرونا که اینترفرون دریافت کرده بودند بسیار کمتر بود و در این گروه بیماران سرعت بهبودی بسیار بیشتر بود.

ماجرای کشف دارویی محققان ایرانی در درمان کرونا/ نتایج موفقیت آمیز شکست کرونا با داروی ایرانی/ روش درمانی که کووید ۱۹ را شکست می‌دهد/ جرقه های امید درمان کرونا با دارویی ایرانی/ رسیژن در پروتکل درمانی کووید 19 قرار می گیرد؟

پژوهش های ادامه دار محققان ایرانی برای شکست کرونا

زالی یادآوری کرد: یکی از اهداف ما در طول بحران کرونا این بود که در کنار خدمت رسانی به بیماران کرونایی، موضوع پژوهش در این زمینه نیز مورد غفلت واقع نشود. استفاده خردمندانه و دقیق از داروها، تجویز‌های درست، پژوهش‌های انجام شده، به کارگیری همه امکانات و ظرفیت‌ها برای مقابله همه‌جانبه با بیماری و ارائه خدمات به بیماران در این مرکز قابل تقدیر است.

او با بیان اینکه تاکنون تلاش وافر بشری برای رسیدن به نسخه موثر درمانی در حال گسترش است، افزود: این نشست نیز حاکی از همین تلاش جهانی است. البته بحث درمان دارویی تنها بخش اندکی از راهبرد درمانی بیماران را تشکیل می‌دهد و داشتن یک نگاه جامع و مراقبت‌های مستمر مبتنی بر ممارست‌های دانشی و حرفه‌ای نقش مهمی دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، اظهار کرد: به طور کلی طرح ریزی یک الگوی جامع درمانی برای هدایت و حمایت این بیماران بسیار سخت است. بسیاری از اقداماتی که در بیمارستان مسیح دانشوری صورت گرفت با گذر زمان در قالب یک پروتکل ملی تعریف شد.

امید است که این مطالعه بر روی بیماران کرونایی با نتایج موفیقت آمیز به پایان برسد و نتایج مثبت آن مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و منابع جهانی قرار گیرد تا بیماران کرونایی جان خود را از دست ندهند، اما با توجه به اینکه تاکنون درمان قطعی برای کووید ۱۹ کشف نشده است رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی بهترین راهکار برای پیشگیری و مقابله با کروناست.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
باسلام من در شهرستان.بروجردزندگی.میکنم رسیدگی.به.بیماران.کرونای.دراین شهرستان.افتضاح اصلا رسیدگی نمی شه.شوهربنده کرونا گرفته بردیم.دکترمیگه سرماخوردگی بعد که تنگی نفس.وسرفهای.شدیدگرفته.بردیم.دکتردیگه میگه کرونا گرفته نامه داده.برابیمارستان.رفتیم میگه عکس نمی گیریم پرسنل مرخصی هستند با دعوا.مجبورشون.کردیم.گرفتن.میگن.کروناست. مقداری دارودادن.میگن.بریدخونه.میگم.ازماتست.نمی.گزرید.می.ن.نه.بروعلاعم داشتی بیاماچکارکنیم
وارتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
پس این داروی لعنتی کجاست پس چطور مبتلایان و مرگ میرها داره بیشتر میشه اگه ساخته شده اول بفرستین واسه خوزستان چون خیلی افتضاحه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
اگه دارو هست پس چرا این همه فوتی
کُر لر
|
Canada
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سلام، ترخینه بهترین داروی کروناست.
با ترخینه کرونا رو شکست میدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
عجله کنید ملت دارن پر پر میشن
از داروسازى د. ع.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پيدايش كرونا در چين بود ، نابودى كرونا و نجات كشور هاى جهان توسط ايران قطعى است. با كشف داروى جديد در شركت هاى داروسازى ايران - محققان ايرانى بدنيا نشان خواهند داد كه زاده نواده هاى أبوعلي سينا و ذكريا رازى هستند
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بشین تا نجات بدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
خيلى روشن نيست حقيقت گويى يا انتقاد به سبك مهران مديرى !
محتشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
باسلام. خدارا شکر بواسطه داروهای ترکیبی طب اسلامی سنتی تا به الان هیچیک از طرفداران این طب یا مریض نشده اند و یا بصورت خفیف این ویروس را گرفته اند و شکست داده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
هنوز بیمارستانها کیت تشخیص کرونا ندارند و کمبود دارند واز روشهای سی تی اسکن استفاده میشه امکانات خیلی کم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
فقط بلدن داروها را ترکیب کنن.زحمت بکشید یک داروی جدید کشف کنید.
مردم دنیا حریف از بین بردن یک ویروس نیستن آنوقت اینهمه ادعای خالقی دارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سلام
اگه اینطوره چرا آمار فوتی ها افزایشی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
فکر نکنم در جریان آمار مبتلا باشی که اینو عنوان می کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دومادمون 5 روزه توی icu بیهوش افتاده و دکترا ازش تقریبا قطع امید کردن لطفا براش دعا کنید ممنون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ایی دارو کجاش جواب داده ک امروز آمار ۳ رقمی شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
وقتی می گن جواب داده یعنی روی جامعه آماری که دارو رو امتحان کردن جواب داده. حتی اگر کاملا هم تایید بشه، چندین ماه طول می کشه که برای همه تجویزش کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ایی دارو کجاش جواب داده ک امروز آمار ۳ رقمی شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جناب واکسن نیست که دارو برای کسانز هست که مبتلا میشن و باعث میشه میزان مرگ و میر کاهش پیدا کنه
سه رقمی شدن امار هم بخاطر رعایت نکردن مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
الحمد لله رب العالمین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
فقط خدا میتونه به داد این مریضا برسه خیلی وضعیت بدیه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
باید افتخار بکنیم به این نوابغ ایرانی

راستی اون دستگاهه که کرونا رو تشخیص می داد چرا به تولید انبوه نمی رسه الان تو چه مرحله ای هست
خیلی وقته ازش خبری نیست نگرانش شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
شما نترس نگرانش نشو داره کارشو به درستی انجام میده به کوری چشم بد خواهان کشورمون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
به علت تحریم همون یه دونه ساخته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
چرا آمار فوتی ها سه رقمی شد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سه رقمی شد999???
دكتر ا. م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بالا رفتن فوتى ها ناشى ار رعايت نكردن دستوراته
محمدجواد
|
Cyprus
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
همه این ها از لطف خداوند و امام زمان علیه السلام هست که به دعای مومنان و مسلمون های سراسر جهان پاسخ دادند که از این بیماری منحوس راحت شویم.

به دانشمندان سرزمین خودمان افتخار میکنیم و امیدوارم باز هم موفق و موفق تر باشند ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
یا قرآن امار فوتیها سه رقمی شد یا خدااااا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مردم رعایت نمیکنن یا خدا
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سه رقمی شد??خوابی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
خب چشم ک داری نوشته س سه رقمی ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
یا قرآن امار فوتیها سه رقمی شد یا خدااااا
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
به امید تولید انبوه و در دسترس بودن این داروی ایرانی برای همگان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
باورت شده ؟ در انتظار توليد انبوه و دسترسى همگان بهمين خيال باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
یا خدااا خودت معجزه کن دیگه ۴ ماهه خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
خداراشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
الان خوشحالی داره یا نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جوشانده های گیاهی مانند جوشانده نعناءو آویشن بهترین دارو برای کروناست
آش حبوبات هم بسیار نافع است
یکی از دلایل کاهش کرونا نوع غذاست فست فودها و غذاهای باگوشت خوک و فست فودهایی مانند پیتزا بسیار خطرناک هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پا گذاشتن تو دانشوری = رفتن توی میدان مین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
به بدحالا بدین که امید نجاتشون از همه کمتره کلا هر کی امید نجاتش زیر ده درصد بود رو بکنین موش آزمایشگاهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
این پژوهش چگونه کد اخلاقی گرفته است؟ با فرض محقق مبنی بر اثربخشی این دارو چگونه عده ای از بیماران در گروه کنترل به دلیل عدم دریافت این دارو مردند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
آقا یا خانم با اخلاق این روال کار تایید اثربخشی یک دارو هست.تو جامعه ی آماری مانیاز به گروه کنترل داریم .یعنی تا گروه کنترل نباشه نمیتونیم اثربخشی یک دارو رو تایید کنیم.واین گروه کنترل به معنی این نیست که هیچ کاری برای این گروه انجام ندادن.به این افراد دارو دادن اما رسیژن رو ندادن
sina
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
پروفسور به جای پرسیدن سوال ، راهکار هوشمندانه ی خودتون رو میفرمودید تا همگی ازش بهره مند بشیم!!!!
دکتر ا.م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
گروه کنترل درمان مرسوم را دریافت میکنند و در اصل‌ در اینگونه تحقیقات، گروهی که تست هستند باید رضایت داشته باشند تا درمان جدید و نامعلوم در آنها انجام شود. چون شاید درمان های جدید اثرات سو و ناگوار هم داشته باشه بعضا..
ناشناس
|
Turkey
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
اگر دارو کشف کردین چرا به همه بیمارستان ها نمیدین؟ملت بیچاره دارن میمیرند.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
روز های اخر اسفند گفتن کشف کردیم تا فروردین تولید انبوه میشه ۲۰:۳۰هم گفته بود . :/
مانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
امروز ۱۰۷ نفر فوت شدند رقم قابل توجهیه!
پیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دوست عزیز، کووید 19 فعلا درمان قطعی ندارد و بعضی از پژوهشگران صرفا از این موقعیت برای چاپ مقاله و افزایش اعتبار خود استفاده می کنند. همونطور که توی متن گفته شده قبلا برای سارس و مرس مشابه آن استفاده شده و به ذهن چینی ها هم می رسیده که اینو امتحان کنند. فقط هموطنان ما موفق شدند یه مقاله به هزاران مقاله ای که چاپ میشه اضافه کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
شما درست میفرمایید....کشورهای دیگه هم از کشور مابرای پیشگیری کرونا راه و چاه میخواستن ولی اکثرا کنترل کردن ولی ما چطور؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دوست عزیز چو دانی و پرسی خطاست
یعنی واقعا خودت نمی دونی چرا تو کشور خودمون کنترل نشد ؟؟؟!!!
وقتی مردم مسافرتشونو میرن،مراسم عروسیشونو میگیرن،دیدو بازدیدشونو میرن .جوری که انگار نا انگار که یک پاندمی تو کشور هست واقعا توقع بی جاییه که بخوایم کرونا کنترل بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دقیقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ما یه دولت داریم که به خودش زحمت نمیده فقط دوهفته تعطیل کنه
خودش کرونا رو کان لم یکن فرض میکنه و از مردم انتظار داره کنترل کنند
مهری
|
United Kingdom
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
انشاءالله خداوند کادر درمان را یاری فرماید که جان بر کف ایستاده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
قبلا هم کیت سریع کرونا کشف کرده بودین . هم دستگاهی که از ده متری افراد ناقل رو تشخیث میده ، هم دستگاهی که تب افراد رو نشون میده ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
با خدااااا
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر