کد خبر: ۷۳۸۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
کد خبر : ۷۳۸۹۶۱۳

شرکت اسپیس اسپیک توانسته روی سایت خود قابلیتی را ایجاد کند تا افراد در صورت تمایل پیام خود را به کیهان ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، فضانوردان و اخترشناسان در سفر‌های خود به فضا، نشانه‌هایی یافته‌اند که فرضیه وجود موجودات فضایی را قوت می‌بخشد. این یافته‌ها بر کنجکاوی افراد درباره این موجودات به ویژه در سال‌‎های اخیر دامن زده است.

با توجه به پیشرفت فناوری و دستیابی به ابزاری که سفر به فضا را سهولت می‌بخشد و اکتشافات بیشتر اخترشناسان، بسیاری از خواسته‌های بشر که روزی تنها یک رویا بود در مسیر تحقق قرار گرفته است. آرزو‌هایی مانند ملاقات و مکالمه با موجودات فرازمینی که شاید در آینده‌ای نزدیک این رویا هم به واقعیت بپیوندد.

ابر شرکت‌های زیادی در جهان به طور اختصاصی در زمینه فضا و شبکه‌های اینترنتی در حال فعالیت هستند که یکی از آن‌ها شرکت معروف اسپیس اسپیک است که در جریان اقدامات اخیر خود توانسته شرایطی را فراهم آورد تا انسان بتواند پیام خود را به کیهان مخابره کند.

موجودات فضایی

این شرکت روی سایت خود قابلیتی ایجاد کرده است که افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی پیام خود را در قالب صدا و ویدئو به فضا بفرستند. اسپیس اسپیک پیام‌ها را پیش از ارسال رمزگذاری می‌کند، این پیام‌ها از طریق فوتون‌ها پرتوی شده و قابلیت سفر به کیهان به مدت میلیون‌ها سال نوری را می‌یابند. پیام‌های ارسال شده مدت‌ها پس از بین رفتن زمین باقی مانده و در فضا می‌چرخند. 

محتوای پیام‌ها می‌تواند دعا، پیام حمایت از یک رویداد، شعر یا هر چیز دیگری باشد. این شرکت در قالبی آن‌ها را ارسال می‌کند که قابل درک برای هر زندگی هوشمندی باشد و حتی این امکان وجود دارد که پیام انسان‌ها به دست موجودات فضایی نیز در صورت وجود برسد؛ این در حالی است که دانشمندان درباره ارتباط با این موجودات هشدار داده‌اند.


بیشتر بخوانید


گرچه این قابلیت جذاب است، اما دانشمندانی مانند هاوکینگ درباره ارسال پیام به فضا ابراز نگرانی کرده‌اند؛ استیفن هاوکینگ در این باره اظهار کرده است: این امکان وجود دارد که پیام ارسالی توسط یک تمدن پیشرفته خوانده شود، موضوعی که مساله پیشرفتی هم سطح را برای انسان‌ها ضرورت می‌بخشد، یعنی موجودات کره زمین هم باید تا آن زمان از پیشرفت لازم برخوردار باشند. دیدار با یک تمدن پیشرفته‌تر می‌تواند شبیه دیدار کریستف کلمب با مردم اصلی آمریکا باشد که در آن زمان از تمدن پیشرفته‌ای برخوردار بودند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ