کد خبر: ۷۴۰۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
کد خبر : ۷۴۰۱۲۰۵

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: آهک و دولومیت از نیازهای اساسی فولاد خراسان است و برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث کنیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت:آ و فولاد خراسان برای راه اندازی هرچه سریعتر این کارخانه حمایت خود را اعلام میکند.

او افزود: در این چارچوب طرح‌های مطالعاتی آن انجام و از سال گذشته طرح احداث آن با برنامه زمان بندی و پیش بینی های عملیاتی آغاز شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان  ادامه داد: فولاد خراسان برای به ثمر رسیدن هر چه سریع تر این کارخانه در بخش مالی و تامین تجهیزات، حمایت‌های لازم را انجام می دهد و به موازات آن هم امیدواریم طرح توجیهی احداث خط تولید دوم این کارخانه هرچه سریعتر ارائه شود.
 

حمایت از اشتغال پایدار روستایی

علی رضا قامتی معاون استاندار و فرماندار  نیشابور با اشاره به این که «شرکت تعاونی فولادیار» به عنوان یک معین اقتصادی، گام‌هایی منطقی در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر برداشته است، گفت: با احداث این کارخانه توسط فولادیار، فاصله مکانی میان محل های تولید و بهره برداری کاهش می یابدکه این موضوع موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها است.

او با اشاره به اینکه صنعت ساختمان ۳۰ درصد از تولید را به خود اختصاص داده و ۳۰ درصد از هزینه‌های ساختمان هم شامل هزینه فولاد است افزود: این نشان‌دهنده اهمیت فولاد است و ۳۰درصد از اشتغال کل کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش‌های مختلف صنعتی را فولاد و فرآورده‌های فولاد در بر می گیرد و هر گام جزئی در ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها در این بخش تاثیر مستقیم بر اقتصاد و اشتغال منطقه و کشور دارد.

فرماندار نیشابور  ایجاد اشتغال را منجر به کاهش نا به سامانی های اجتماعی دانست و ادامه داد: توجه به تولید و اشتغال می تواند زمینه بسیاری از ناهنجاری ها را از بین ببرد.
 

خط اختصاصی حمل و نقل ریلی 

حسین سراج مدیر شهرک‌های صنعتی نیشابور و فیروزه هم با بیان این که حدود ۳۵۰ هکتار از سه هزار هکتار مساحت شهرک صنعتی عطار به بخش های مرتبط با فولاد اختصاص یافته، گفت: ایجاد خط اختصاصی حمل و نقل ریلی یکی از نیازهای مهم شهرک صنعتی عطار نیشابور است تا ارسال محصولات، به ویژه صادرات تسهیل شود، که امیدواریم با مشارکت مجتمع فولاد خراسان بتوانیم در فاصله زمانی کوتاهی این زیرساخت را ایجاد کنیم.
 

سید محمدعلی موسوی فرد مدیر عامل شرکت فولادیار هم در ادامه گفت: برای تامین نیاز این کارخانه از معادن شهرستان نیشابور استفاده می‌شود که موجب ایجاد اشتغال در منطقه می‌شود و در این قالب، سه تعاونی روستائی معین اقتصادی ثبت شده که روزانه ۸۰۰ تن آهک از این طریق به این صنعت فولاد شهرستان منتقل می شود

او افزود: برای این تعاونی‌ها درخواست خرید ماشین آلات و ایجاد شرکت حمل و نقل داده شده که موجب ایجاد اشتغال پایدار دیگری می‌گردد.

 ادامه داد: پیش از این آهک مورد نیاز فولاد خراسان از تربت حیدریه و سیمان مشهد تامین می شده که با وجود معادن آهک مرغوب در نیشابور مجوزهای لازم برای احداث این کارخانه گرفته شد و در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام //ر.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ