کد خبر: ۷۴۰۷۱۴۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
کد خبر : ۷۴۰۷۱۴۳
گروه : قم » قم

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت:در دهه کرامت احداث تقاطع غیر همسطح شهدای روحانیت آغاز شد که این تقاطع بلوار یادگار امام در منطقه دو را به بلوار شهدای روحانیت متصل می‌کند.

عباس حلوایی زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری قم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، عباس حلوایی زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در نشست خبری مدیران شهرداری قم با اصحاب رسانه در سالن همایش شهرداری قم برگزار شد، بودجه مصوب سال ۹۹ شهرداری قم در بخش عمرانی را هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مصمم به تکمیل زیرساخت‌های سطح شهر قم هستیم.

حلوایی زاده با بیان اینکه تکمیل رینگ فردوسی به عنوان رینگ میانی شهر قم در اولویت نخست قرار دارد، افزود: این رینگ به طول ۳۰ کیلومتر از کمربندی امام علی (ع) آغاز و به خیابان ۷۲ تن منتهی می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: تقاطع پیامبر اعظم (ص) به خیابان فردوسی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم محور مستقیم آن نیز به زودی به بهره برداری برسد.

او بیان کرد: تقاطع غیر همسطح میدان نماز که انعقاد قرار داد آن انجام گرفته و به صورت سه سطحه تقاطع فردوسی به جمهوری احداث می‌شود.

حلوایی زاده گفت: در دهه کرامت احداث تقاطع غیر همسطح شهدای روحانیت آغاز شد که این تقاطع بلوار یادگار امام در منطقه دو را به بلوار شهدای روحانیت متصل می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ابراز کرد: در خصوص تقاطع غیر همسطح جعفریه، کنار گذر آن تکمیل شده، اما در بهسازی این مسیر در ورودی شهر مشکل داشتیم که در حال تکمیل هستیم.

حلوایی زاده روکش آسفالت معابر شهر قم را در اولویت دانست و افزود: علی رغم افزایش قیمت‌ها، قیر برای آسفالت معابر خریداری شده و ۷۰ هزار تن آسفالت طی امسال در سطح معابر قم پخش شده است و در تلاشیم تا پایان سال این وضعیت را بهبود بخشیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح نماز گفت: این تقاطع در مرحله فاز دو قرار دارد که امیدواریم در ماه آینده بتوانیم انعقاد قرارداد و کلنگ زنی آن را داشته باشیم.

او گفت: به منظور احداث سوله‌های ورزشی طی سال گذشته ۲ مورد در منطقه یک و ۶ تکمیل و به بهره برداری رسید و اکنون ۶ سوله باقیمانده را نیز در حال تکمیل هستیم.

به گفته حلوایی زاده تونل جمهوری حدفاصل میدان امام حسین تا یادگار امام (ره) بوده که بالغ‌بر ۹۰ میلیارد تومان مبلغ قرارداد پیمان و بالغ‌بر ۶۰ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات تملکی آن است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم مطرح کرد: سوله‌های ورزشی مناطق یک و شش سال گذشته تکمیل و بهره‌برداری شده و در حال حاضر در مرحله اجرای ۶ سوله باقی‌مانده در منطقه سه، شش، هفت و هشت هستیم.

حلوایی زاده پیرامون احداث باغ پرندگان نیز گفت: طراحی‌های این باغ با توجه به توپوگرافی طرح و به فراخور پیشرفت پروژه انجام‌شده و عملیات تکمیل، تجهیز، راه‌اندازی و بهره‌برداری آن در دست اقدام است تا یک محیط بسیار طبیعی با وسعت بالغ‌بر ۱۲ هکتار را به سرانجام برسانیم.

او ادامه داد: ماشین آلات حمل و پخش آسفالت بهسازی و آموزش‌های لازم به نیروی انسانی برای افزایش کیفیت آسفالت ارائه شده است.

حلوایی زاده با اشاره به بهسازی معابر در تمامی شوارع اصلی منطقه پردیسان، تصریح کرد: در زمینه کیفیت آسفالت تولیدی، شهرداری قم طی سال‌های اخیر رتبه یکم را کسب کرده است.

معاون شهردار قم همچنین در خصوص وضعیت بلوار زائر افزود: بازگشایی معابر، حفظ محیط زیست و جلوگیری از ریزش نخاله‌ها دغدغه اصلی در بلوار زائر بوده و مقاوم سازی قنات‌ها و زیرسازی آسفالت‌ها در دستور کار است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر