کد خبر: ۷۴۰۷۱۵۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
کد خبر : ۷۴۰۷۱۵۵

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:سال گذشته ۲۴۸ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۳ میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریال در استان کردستان تشکیل شد.

بازرسان سازمان صمت

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،فرزاد سردارزاده رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در نشست اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان گفت:امیدواریم در سالی که با عنوان رونق تولید نام گذاری شده بتوانیم گام بلند در راستای ریشه کن کردن قاچاق کالا و ارز در کشور و استان برداریم.

او افزود: به اسناد ماده ۳۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها دستگاه حاکمیتی است که می‌تواند در سطح عرضه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام کند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در سطح عرضه در زمینه مقابله با کالای قاچاق اقدامات خوبی در قالب گشت مشترک و گشت مستقل سطح استان انجام شده است.

سردارزاده اظهار کرد: در سال گذشته به صورت کلی ۷ هزار و ۲۵۰ مورد گشت مشترک و مستقل برگزار شد که نتیجه آن ۲۴۸ پرونده به ارزش ریال ۳ میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریال بوده است.

اوگفت: ۳۲۷ هزار و ۱۰۰ نخ سیگار قاچاق و ۱۲۶ بسته تنباکو، ۶ هزار و ۲۷۱ قلم لوازم آرایشی تقلبی و یا قاچاق با ۱۳۰ فقره پرونده، ۲۴ هزار و ۱۷۶ بسته محصولات غذایی و ۲۹ مورد لوازم خانگی در زمینه دارو‌های گیاهی ۱۵ مورد و لوازم تحریر ۹۱۰ فقره کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: در زمینه برگزاری گشت‌های مشترک در سال گذشته نسبت به مدت زمان مشابه ۷.۵ درصد و در حوزه ارزش ریالی نیز ۱۱۳ درصد رشد پرونده‌ها را داشته ایم.

او  افزود: ۹۳ مورد کارشناسی کالا‌ها برای تعیین ایرانی و خارجی بودن کالا‌ها انجام گرفته است.

سردارزاده از برگزاری نشست‌های متعدد با اصناف در زمینه پرهیز از خرید و فروش و نگهداری کالای قاچاق برگزار شده است، عنوان کرد: برگزاری همایش‌های متعدد در راستای ترویج فرهنگ فروش کالا‌های در سطح استان انجام شده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: یک هزار و ۷۷۰ گشت مشترک و مستقل در سطح عرضه انجام و ۱۰ فقره پرونده در این گشت‌های در رابطه با قاچاق کالا و ارز به ارزش ریالی ۵۵۹ میلیون ریال تشکیل شده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر