کد خبر: ۷۴۰۹۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
کد خبر : ۷۴۰۹۵۴۹

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و بهره برداری هشت پروژه آبرسانی و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در دهستان چین و بخش لوداب خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری از این پروژه ها ضمن تقدیر از خدمات نیروهای قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح گفت: دیوار حفاظتی و پل سواره رو در منطقه نسه کوه دهستان چین نخستین پروژه هایی بودند که به بهره برداری رسیدند.

او افزود: برای احداث دیواره حفاظتی سنگی ملاتی روستای نسه کوه دهستان چین به طول ۸۰۰ متر مربع، ۹۰۰ میلیون ریال و برای ساخت پل سواره رو این روستا نیز ۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

فرمانده سپاه فتح استان بیان کرد: زمستان سال گذشته به دلیل نبود پل مناسب در منطقه نسه کوه دهستان چین یکی از دانش آموزان هنگام عبور از لوله ای که به عنوان پل از آن استفاده می شد به داخل آب سقوط کرد اما توسط اهالی نجات یافت و با ساخت این پل مسیر عبور دانش آموزان به مدرسه ایمن شد.

خرم دل پروژه آبرسانی به روستای خیار کال شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) را از دیگر پروژه های افتتاحی برشمرد و گفت: این پروژه نیز با مشارکت مردم و آب و فاضلاب استان و اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

او افزود: با افتتاح این پروژه ۳۰ خانوار از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

فرمانده سپاه فتح استان پروژه تامین آب شرب روستای ده خل نامداران شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) را دومین پروژه آبرسانی برشمرد که با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

خرم دل پروژه آبرسانی شامل (لوله کشی، پمپاژ و مخزن آب شرب) به روستای له فراخ چین را سومین پروژه افتتاحی دانست وبیان کرد: این پروژه نیز با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال، با مشارکت مردمی و آب و فاضلاب استان به بهره برداری رسید.

او گفت: پروژه پل سواره دو روستای آبچندار گلال دهستان چین با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال و یک باب خانه عالم روستای گلال با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریال نیز به بهره برداری رسید.

فرمانده سپاه فتح استان افزود: روستای گلال ۸۵ خانوار دارد و برای نوسازی و ترمیم مدرسه این روستا نیز ۳۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

خرم دل در بازدید از طرح کانال کشاورزی روستای صفرآباد دهستان چین نیز گفت: این پروژه به طول ۱۲۰۰ متر مربع است که ۸۰۰ متر مربع از این کانال کار شده و ۲۰ درصد باقی مانده نیز بعد از پایان فصل برداشت تکمیل می شود.

او اعتبار اجرای این طرح آبرسانی کشاورزی را ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح ۲۸ هکتار اراضی کشاورزی به روش غرقابی آبیاری خواهند شد.

فرمانده سپاه فتح استان در ادامه با اشاره به اینکه تا سال گذشته سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد پنج دهستان را برای محرومیت زدایی تحت پوشش داشت،بیان کرد: امسال ۹ دهستان دیگر به این تعداد افزوده شده است و امیدواریم اتفاقات بزرگی در مناطق محروم استان بیفتد.

خرم دل گفت: خدمات رسانی بی منت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در مناطق محروم و دور افتاده استان در بخش آبرسانی، عمرانی، پزشکی و بهداشتی و سایر حوزه ها شدت بیشتری به خود گرفته است.

آیین بهره برداری از پروژه های آبرسانی و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح، سرهنگ حسن رضایی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح، سرهنگ پاسدار زریر فرضی زاده معاونت بازرسی سپاه فتح، سرهنگ پاسدار حسین انوری جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد، سرهنگ دوم پاسدار مهدی حیدری معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح استان و هیئت همراه برگزار شد.

انتهای پیام/س

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر