کد خبر: ۷۴۰۹۷۰۳
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
کد خبر : ۷۴۰۹۷۰۳
گروه : مرکزی » اراک

در مراسمی در مصلی بیت المقدس شهر اراک چهارمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، چهارمین مرحله رزمایش کمک مومنانه استان مرکزی با هدف گذاری ۲۰ هزار بسته در مراسمی در مصلی بیت المقدس شهر اراک آغاز بکارکرد.

آغاز چهارمین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در استان مرکزی

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این مراسم گفت: در طول سه مرحله گذشته رزمایش کمک مومنانه بیش از ۱۲۵ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توزیع شد که این به برکت انسجام و وحدت همه جانبه مسئولین و دستگاه‌های استان بود و بسیار قابل تقدیر است.

سردار کریمی افزود: با توجه به اینکه پیش بینی شده این اقدام خدا پسندانه ادامه دار باشد مرحله چهارم رزمایش را در استان شاهد هستیم که هدف گذاری ۲۰ هزار بسته انجام شده که امیدواریم بیش از این رقم انجام شود.

او اضافه کرد: امروز با همت بسیجیان و گروه‌های جهادی سپاه ناحیه اراک و مشارکت شورای شهر و شهرداری اراک شاهد تهیه ۴ هزار بسته معیشتی هستیم که در سریعترین فرصت در اختیار، ولی نعمتان قرار خواهد گرفت.

رزمایش کمک مومنانه برگرفته از سیره و مکتب اهل بیت (ع) است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه برگرفته از سیره و مکتب اهل بیت (ع) است و نشان دادن این رزمایش با هدف ترویج و تقویت فرهنگ غنی اهل بیت (ع) انجام می‌شود.

او ادامه داد: خوشبختانه ملت ایران در طول چهل سال گذشته نشان داده با ارادتی که به اهل بیت (ع) دارند همواره در مقاطع سخت پشتیبان یکدیگر بوده اند و نگذاشته اند آسیب دیدگان در سختی قرار بگیرند.

سردار کریمی تصریح کرد: اگر این بسته‌ها امروز به شکل رزمایش آماده می‌شوند و آن را به طور گسترده نمایش می‌دهیم با دو هدف ترویج این فرهنگ و به رخ کشاندن این فرهنگ به دنیای غرب است.

 ملت ایران فرهنگ کمک به یکدیگر را فراموش نکرده است

او تصریح کرد: رزمایش کمک مومنانه به دنیا و به خصوص غربی‌ها و در راس آن‌ها استکبار جهانی می‌گوید علیرغم سختی‌هایی که در کشور شاهد هستیم ملت ایران فرهنگ کمک به یکدیگر را فراموش نکرده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: امروز شاهد افول روز افزون قدرت پوشالی استکبار جهانی هستیم و این موضوع در ایام کرونا به وضوح خود را نمایش داد، اما در ایران اسلامی با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه مردانه و آسیب‌های کرونا شاهد اقدامات بسیار خوبی هستیم.

او گفت: تفاوت فرهنگ ایرانی اسلامی در طول دوران کرونا با فرهنگ پوچ غربی به وضوح برای دنیا قابل نمایش است و رزمایش کمک مومنانه عزت و کرامت ملت ایران را به رخ دنیا کشاند و فرهنگ ایرانی اسلامی را علاوه بر اینکه به خوبی نشان داد توانست الگویی بسیار موثر برای سایر کشور‌ها باشد.

در رزمایش کمک مومنانه هیچ گونه منتی بر  ولی نعمتان انقلاب و جامعه نداریم

سردار کریمی ادامه داد: امروز با انجام رزمایش کمک مومنانه هیچ گونه منتی بر  ولی نعمتان انقلاب و جامعه نداریم چراکه کمک به نیازمندان یکی از وظایف اصلی مسئولین است که خوشبختانه در رزمایش کمک مومنانه با مشارکت خود مردم شاهد اقدام بسیار خوب و موثری بودیم.

او افزود: در شرایطی این اقدامات خداپسندانه در کشور انجام می‌شود که عده‌ای غافل در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه به جوانان ایرانی آموزش آشوب و اغتشاش می‌دهند، اما قطعا به نتیجه‌ای نخواهند رسید چراکه ملت ایران در طول این چهل سال نشان داده اند از بصیرترین و صبورترین ملت‌ها هستند.

فرمانده سپاه روح الله گفت: مردم ایران در طول چهل سال گذشته در مقاطع مختلف از امتحانات الهی زیادی سربلند بیرون آمده اند و خوشبختانه در این بیماری کرونا علیرغم سختی‌های ایجاد شده تاکنون خوش درخشیده اند و قطعا با بصیرت و صبری که در ادامه خواهند داشت توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.

دشمن امروز به دنبال سوء استفاده از شرایط به وجود آمده است

او با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال سوء استفاده از شرایط به وجود آمده است و لذا از هر روشی برای ضربه زدن استفاده می‌کند تاکید کرد: تحریک جوانان در فضای مجازی و انتشار اخبار کذب و شایعات امروز توسط دشمن به اوج خود رسیده است، اما مردم به خوبی از نقشه‌های دشمنان آگاه هستند و قطعا نخواهند گذاشت دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

سردار کریمی اضافه کرد: مردم می‌دانند راه حل مشکلات کشور در سایه امنیت انجام می‌شود و لذا قدر امنیت پایدار در کشور را به خوبی می‌دانند چراکه برای به دست آمدن این امنیت هزینه‌های زیادی داده اند و امروز خودشان حافظان امنیت کشور هستند و لذا اجازه نخواند داد خدشه‌ای به امنیت کشور وارد شود.

او بیان کرد: امیدواریم با انجام اقدامات موثر در سایه هدایت‌ها و رهنمود‌های مقام معظم رهبری و مشارکت و بصیرت مردم به زودی شاهد بیرون رفتن از این شرایط باشیم.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ