کد خبر: ۷۴۱۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
کد خبر : ۷۴۱۱۹۴۳

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: مواجهه آستان قدس رضوی با این بیماری، مواجهه حکیمانه و تکلیف‌مدارانه بود..

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: مواجهه آستان قدس رضوی با این بیماری، مواجهه حکیمانه و تکلیف‌مدارانه بود و بازگشایی صحن‌های حرم مطهر نیز با بررسی، تحلیل شرایط و هماهنگی کامل با مراجع تصمیم‌گیر ملی و استانی انجام شد.
 
او افزود: مواجهه این آستان مقدس به عنوان یک مرکز علمی، دینی و فرهنگی با کرونا از سر تکلیف بود و اگر در مقابله با این ویروس کوتاهی کند باید در برابر خدا و حضرت امام رضا (ع) پاسخگو باشد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: آستان قدس رضوی با همفکری دیگر آستان‌های مقدس در کشور، دستورالعمل‌هایی تهیه و به ستاد ملی مقابله با شیوع کرونا ارائه داد که به تصویب رسید و ما بر اساس آن‌ها وارد مرحله بازگشایی گام به گام شدیم و امروز بنا به اظهارنظر مقام‌های رسمی، آستان قدس رضوی رفتار مناسبی در مقابله با بیماری کرونا داشته است.

خاکسار بیان کرد: مجموع این رفتارها، زمانی اثربخش است که مردم هنگام تشرف به بارگاه منور رضوی به همه دستورالعمل‌ها توجه کنند. توجه و همراهی مردم می‌تواند ما را از این گردنه عبور دهد.

او تصریح کرد: در آستان قدس رضوی احساس تکلیف در کنار احساس مسئولیت قرار گرفت و منشاء تصمیم‌گیری بزرگ شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی  تاکیدکرد: بحران کرونا نه فقط برای ما که برای دنیا، امر تازه‌ای بود و مواجه شدن با آن در کشور ما یک مواجهه عقلانی بود و یکی از دلایل مهم آن این بود که مردم کشور ما مسلمان هستند.

خاکسار اظهار کرد: در کشور ما، جامعه، رفتار خود را تکلیف می‌داند و این موفقیتی که به طور نسبی کسب شد، معلول همین تفکر است و گرچه از نظر امکانات وضعیت ما متفاوت بود، اما نتیجه بهتری گرفتیم، زیرا وقتی مردم از منظر تکلیف دینی به امور نگاه می‌کنند، رفتارشان متفاوت است. در جامعه دینی، وقتی رهبری، علما و حوزه‌های علمیه پای کار می‌آیند، مردم هم پای کار می‌آیند و توجهی به هزینه و زحمت آن ندارند.

بیشتر بخوانید
  • پروتکل های بهداشتی در حرم مطهر رضوی رعایت می شود

    او افزود: مسدود سازی ورودی زائران آسان نبود. ارادتمندان فراوانی بودند که با بسته شدن در‌های حرم مطهر رضوی مخالف بودند و ما باید به آن‌ها هم پاسخ می‌دادیم. بسته شدن در‌های حرم مطهر رضوی سابقه نداشت و اگر گاهی اتفاقاتی می‌افتاد که ناچار در‌های حرم مطهر رضوی مسدود می‌شد، برای مدت کوتاه بود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی  ادامه داد: این تصمیم بر اساس وظیفه و تکلیف و هماهنگی با مراکز ذی رربط تصمیم‌گیرنده برای کنترل شیوع کرونا به اجرا درآمد و همراهی مردم و صبر و تحمل آنان نیز ستودنی بود.

خاکسار قهرودی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمان بسته بودن در‌های حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)بیان کرد: در این مدت فعالیت‌های بسیار در حرم مطهر و روضه منوره انجام شد که در زمان حضور شبانه‌روزی زائران دربارگاه منور رضوی، امکان انجام آن‌ها وجود نداشت و در این مدت توانستیم، بررسی کاملی در باره وضعیت ابنیه حرم مطهر و آسیب‌هایی که پیدا شده بود انجام دهیم.
 
انتهای پیام// ف.غ
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر