کد خبر: ۷۴۱۲۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
کد خبر : ۷۴۱۲۰۹۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در پنجاهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کووید ۱۹ درباره عملکرد مدیریت بیماری کرونا در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم و ظلم‌هایی که به کشور می‌شود، کشور در مدیریت بیماری کرونا عملکرد بسیار عالی داشته و توانسته است این ویروس منحوس را مدیریت کند.

آقازاده درباره وضعیت استان در شیوع بیماری کووید ۱۹ افزود: آذربایجان غربی جزو استان‌های وضعیت قرمز است و ۸۳۲ نفر در بیمارستان‌های استان با سندرم حاد تنفسی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ادامه بیان کرد: از مجموع ۸۳۲ نفر بستری بیماران سندرم حاد تنفسی، ۳۴۴ نفر به طور قطع به بیماری کووید ۱۹ مبتلا هستند و ۴۸۸ نفر مشکوک به این بیماری می‌باشند.

راه اندازی دستگاه های سی تی اسکن در بیمارستان ها

این مسئول درباره سی تی اسکن شهرستان خوی گفت: یک دستگاه سی تی اسکن بیمارستان خوی از امروز راه اندازی شده و به تجهیزات درمانی این شهر افزوده شده است.

 آقازاده درباره تجهیز بیمارستان‌های استان افزود: در راستای تجهیز بیمارستان‌های استان، دو دستگاه سی تی اسکن برای شهر‌های ارومیه و میاندوآب نیز به زودی به حوزه درمان این شهر‌ها افزوده می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره تصحیح رویه ثبت موارد مبتلا به کووید ۱۹ ابراز کرد: در برخی موارد نتیجه تست PCR منفی بوده، اما نتیجه CT مثبت می‌باشد که در این صورت می‌بایست این افراد را نیز بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تلقی کرد.

آقازاده با بیان اینکه اگر تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان بالا رود، با تخت‌های موجود می‌توان بیماری را کنترل کرد، افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و اصول بهداشت فردی اصول مهم مدیریت بیماری کویید ۱۹ است که مردم می‌بایست این موارد را رعایت کنند.

انتهای پیام/ن م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ