کد خبر: ۷۴۱۳۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
کد خبر : ۷۴۱۳۴۹۶

پارلمان کویت در بیانیه‌ای درباره طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، خواستار اتخاذ اقداماتی تنبیهی علیه آن شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پارلمان کویت درباره طرح یکجانبه الحاق اراضی فلسطین بیانیه‌ای منتشر کرد.

متن این بیانیه که در پایگاه اینترنتی پارلمان کویت منتشر شد، بدین شرح است: «ما در مجلس امت تصمیمات و پروژه‌های مربوط به طرح یکجانبه صهیونیست‌ها برای الحاق بخش‌های گسترده و حیاتی از خاک فلسطین در کرانه باختری و پیامد‌های آن شامل پایان یافتن طرح‌های صلح و سازش و از هم پاشیدن اقتصاد و جامعه فلسطین -که از اشغالگری ظالمانه و تبعیض نژادی رنج می‌برد- با نگرانی و اندوه شدید دنبال می‌کنیم.

ما در مجلس امت از همکارانمان در پارلمان‌های کشور‌های آزاده جهان می‌خواهیم علیه این اقدام یکجانبه صهیونیست‌ها که با قطعنامه‌ها و توافقنامه‌های بین‌المللی مغایر و میخی جدید بر تابوت روند صلح و حق فلسطینیان در بهره‌مندی از تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شریف است، مواضع قاطعانه اتخاذ کنند.

ما در مجلس امت همچنین از حکومت‌های عربی، اسلامی و حکومت‌های آزاده جهان می‌خواهیم علیه رژیم اشغالگر اقدامات تنبیهی اتخاذ کنند و در جهت اعلام همبستگی با مردم فلسطین گام‌های موثر بردارند به گونه‌ای که از استقامت و مبارزات مردم فلسطین حمایت کند و از درد و رنج انسانی، اقتصادی و اجتماعی آنان بکاهد؛ درد و رنجی که از اشغالگری و جنایت‌های بی وقفه آن نشات گرفته است.

ما از مجلس امت ملت‌های آزاده جهان را به ثبات، اعلام همبستگی با مردم فلسطین و تحریم هر آن چه که به رژیم اشغالگر مربوط می‌شود یا از آن حمایت می‌کند، دعوت می‌کنیم. پذیرش جنایت‌های این رژیم به تداوم و توسعه آن و آزار دیدن دیگر ملت‌های جهان از جنایت‌های مشابه منجر می‌شود؛ زیرا نخستین جنایتکار مجازات عادلانه و بازدارنده را دریافت نکرد.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ